/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sivricecancel

Elazığ Sivrice Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sivrice Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Sivrice satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Sivrice, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Elazığ iline 26.8 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. İlçenin güneydoğusunda 2347 metre yükseklikteki Hazarbaba dağı ile 2171 metre yükseklikteki Karaoğlan dağı bulunmaktadır. İlçe 1936 yılında Dedeyolu köyünde kurulmuştur. 1938 yılında Hazar Gölünün sahiline nakledilmiştir. İlçenin kuruluş tarihi çok eski olmamakla birlikte gölün içinde bulunan adacıkta ve devamında eski bir yerleşim yeri mevcuttur. Hangi tarihte kimlerin yaşadığı kesin olarak tespit edilememiştir. Adacıkta yıkılmış halde bir manastır, devamında da su içinde büyük bölümü sağlam halde olan evler ve diğer yapıların kalıntıları bulunmuştur. Son yıllarda çevresinde bulunan diğer illerin önemli bir turizm merkezi olan ve olma yolunda gelişmeler kaybeden Sivrice ilçesinde, yaz aylarında halkın günü birlik tatil yapabileceği mesireleri ve çadır kentleri vardır. Sivrice satılık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Elazığ Merkez ilçesi,
 • Güneyinde Diyarbakır’ın Çüngüş ve Doğanyolu ilçeleri,
 • Batısında Baskil ilçesi,
 • Doğusunda Maden ilçesi ile çevrilidir. 

Sivrice Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 10.710’dur. Bu sayının yüzde 50,41’i kadın, yüzde 49,59’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 710 kilometrekare, rakımı ise 1.266 metredir. Gözeli adında bir bucağı ve 49 tane köyü vardır. Sivrice satılık konut tercihi yapabileceğiniz mahalleleri ise;

 • Hazar Mahallesi,
 • Olgunlar Mahallesi,
 • Kültür Mahallesi, 
 • Gölbaşı Mahallesi,
 • Karaçalı Mahallesi,
 • Sanayi Mahallesi,
 • Akpınar Mahallesidir. 

Sivrice Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Ulaşım ve Sağlık Hizmetleri Bilgileri

Elazığ’ın turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olan ilçesi, il merkezine 26.8 kilometre uzaklıktadır. Sivrice’ye ulaşım hava, kara ve demiryolu ile sağlanabilmektedir. Sivrice Hazar Gölü kıyısında bulunan bir ilçedir ve Hazar Gölü tektonik yapıda bir göldür. Gölün temiz ve berrak suyu, halka açık plajları ve içerisinde bulunan ‘Batık Yerleşme’siyle Elazığ’ın dinlenme ve tatil mekanıdır. İlçe merkezinde 1 adet Sağlık Ocağı bulunmaktadır. Köylerde ise 1 Sağlık Ocağı ve 7 Sağlık evi mevcuttur. 

Sivrice ilçesinde ev sahibi olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Elazığ Sivrice’de satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Sivrice Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.