Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hınıscancel
Erzurumcancel

Erzurum Hınıs Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hınıs Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Hınıs satılık daire arayışınızda aklınızdaki soru işaretlerine sitemizden cevap bulabilirsiniz. Hınıs, Erzurum’un bir ilçesidir. İlçenin kuruluşunun Milattan Önce 1400’lü yıllara kadar dayandığı düşünülür. Bölge uzun bir dönem İranlıların hakimiyet alanında kalmıştır. Daha sonra da Bizanslıların topraklarına geçmiştir. Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu’nun Türkleşmesiyle birlikte bölge Selçukluların hakimiyetine geçmiştir. Selçukluların son dönemlerinde yeniden İranlıların eline geçmiştir. Hınıs Kalesi de İranlılar tarafından inşa edilmiştir. Daha sonra Osmanlı hakimiyetine giren bölge 1. Dünya Savaşında kısa süreliğine Rus işgaline maruz kalmıştır. 1918’te işgalden kurtulmuştur. 

Hınıs Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

İlin en güneyinde yer alır. Kuzeyinde Tekman ve Karayazı ilçeleri, doğusunda Karaçoban, batısında ve güneyinde Muş ili yer alır. İlçenin yüzölçümü 1367 kilometrekaredir ve deniz seviyesinden yüksekliği 1713 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 146 metredir. Dağlık ve engebelidir. İlçenin etrafı dağlarla çevrilidir. Ortası ise engebeli bir ovadır. Bingöl Dağları, Akdoğan (Hamurpet) Dağları Karya Dağı, Ak Dağları ve Kanca Dağları ile çevrelenmiştir. Dağlarda plato ve yaylalar vardır. İlçedeki başlıca akarsular; Halilçavuş Çayı, Haftrenk çayı, Kilise Deresi Çayı, Kolhisar Çayı, Ambarcı Deresi Çayı ve Nacaran Çayıdır. Bölge doğal kaynak suları ile dikkat çeker. Deprem bölgesindedir. İlçede sert karasal iklim tipi görülür. Erzurum’un en soğuk bölümünde yer alır. Kış mevsimi oldukça uzun sürer. Yazları çok kısa ve kurak geçer. Yıllık sıcaklık ortalaması 8,5 derecedir. Ağustos en sıcak aydır. Ortalama 156 gün donlu geçer. Aralık ve Ocağın neredeyse tamamı donlu geçer. Bölgede en erken Ekim sonlarında kar yağışı görülür. Bu yağış Mayıs ortalarına dek sürer. En çok yağış Mayıs ayında gözlenir. En az ise Ağustos ve Eylüldür.  Ortalama kar kalınlığı 50 cm’dir. Yağışlı gün sayısı yaklaşık 120’dir. 

Hınıs Satılık Daire Arayanlara Eğitim Kurumları

Başlıca ilkokulları; Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Yeniköy İlkokulu, Ketenci İlkokulu, Şehit Ahmet Akdağ İlkokulu, Çakmak İlkokulu, Aşağı Parmaksız İlkokulu, Elmadalı İlkokulu, Köprübaşı Mahallesi İlkokulu, Tapu İlkokulu, Yukarı Parmaksız İlkokulu, Şahabettin İlkokulu, Alagöz İlkokulu, Halil Çavuş İlkokulu, Aşağı Demirci İlkokulu, Yukarı Demirci İlkokulu, Akbayır İlkokuludur. Başlıca ortaokulları; Bellitaş Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, İmkb 75.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu, Göller Ortaokulu, Erence Ortaokulu, Yeniköy Ortaokulu,14 Mart Ortaokulu, Burhan Ortaokulu, Halil Çavuş Ortaokulu, Hınıs İmam Hatip Ortaokulu ve 15 Temmuz Ortaokuludur. Liseler; Hınıs Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hınıs Anadolu Lisesi, Hınıs Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hınıs Nenehatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hınıs Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesidir. Okul çağında bir çocuğunuz varsa okula ulaşımı kolay olan bir yerden Erzurum Hınıs satılık ev arayabilirsiniz. 

Hınıs Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 11.172 tane konut ve 774 tane işyeri bulunur. Konut başına denk gelen kişi sayısı 6,15’tir. İlçede yer alan satılık dairelerin alanları ortalama 135 metrekare olarak görülür. Hınıs satılık daire fiyatları ortalama 173.070 Türk Lirasıdır. Metrekare başına denk düşen birim kira bedeli 1.282 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda bütçenizi belirlediyseniz ilgili ilanlara sitemizden göz atmamanız için hiçbir neden yok. EmlakJet istediğiniz yerdeki ilanları sizlerle buluşturuyor. Siz de Hınıs satılık müstakil ev ilanlarına sayfalarımızdan bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Hınıs Satılık Daire
Acarköy MahallesiAkbayır MahallesiAkçamelik MahallesiAkgelin MahallesiAkgöze MahallesiAkören MahallesiAlaca MahallesiAlagöz MahallesiAlınteri MahallesiAlikırı MahallesiAltınpınar MahallesiArpaderesi MahallesiAşağıkayabaşı MahallesiAvcılar MahallesiBahçe MahallesiBaşköy MahallesiBayırköy MahallesiBellitaş MahallesiBeyyurdu MahallesiBurhanköy MahallesiÇakmak MahallesiÇamurlu MahallesiÇatak MahallesiÇilligöl MahallesiDağçayırı MahallesiDemirci MahallesiDerince MahallesiDervişali MahallesiDibekli MahallesiDikili MahallesiDivanhüseyin MahallesiElmadalı MahallesiErbeyli MahallesiErduran MahallesiErence MahallesiEsenli MahallesiGöller MahallesiGülistan MahallesiGüllüçimen MahallesiGürçayır MahallesiGüzeldere MahallesiHalilçavuş MahallesiHayran MahallesiIlıcaköy Mahallesiİsmail MahallesiKalecik MahallesiKaraağaç MahallesiKarabudak MahallesiKarakula MahallesiKaramolla MahallesiKazancı MahallesiKetenci MahallesiKısık MahallesiKızılahmet MahallesiKızmusa MahallesiKolhisar MahallesiKongur MahallesiKöprübaşı MahallesiMeydanköy MahallesiMezra MahallesiMollacelil MahallesiMollakulaç MahallesiMutluca MahallesiOrtaköy MahallesiOvaçevirme MahallesiOvakozlu MahallesiParmaksız MahallesiPınarbaşı MahallesiPınarköy MahallesiSaltepe MahallesiSanayi MahallesiSarılı MahallesiSıldız MahallesiSöğütlü MahallesiSultanlı MahallesiSuvaran MahallesiŞahabettinköy MahallesiŞahverdi MahallesiŞalgamköy MahallesiTanır MahallesiTapuköy MahallesiTaşbudak MahallesiTellitepe MahallesiTipideresi MahallesiToprakkale MahallesiToraman MahallesiUluçayır MahallesiUyanık MahallesiÜnlüce MahallesiYamanlar MahallesiYaylakonak MahallesiYelpiz MahallesiYenikent MahallesiYeniköy MahallesiYeşilbahçe MahallesiYeşilyazı MahallesiYolüstü MahallesiYukarıkayabaşı Mahallesi
Erzurum Hınıs Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Hınıs Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Mersin Yenişehir Kocahamzalı Mahallesi Satılık Arsa
 • İzmir Beydağ Satılık Müstakil Ev
 • Kocaeli Kandıra Duraçali Mahallesi Satılık Tarla
 • Bursa Yıldırım Maltepe Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Arnavutköy Mavigöl Mahallesi Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.