/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İspircancel
Erzurumcancel

Erzurum İspir Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İspir Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

İspir satılık daire arıyorsanız bu yazımızda İspir hakkında edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile ilerleyebileceksiniz. Konut arayan her kişi, önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde İspir ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

İspir Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle İspir ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum iline bağlıdır. Erzurum iline 143 kilometre uzaklıktadır ve ilin kuzey tarafında bulunmaktadır. Birçok dağ bulunduğundan ötürü, ilçenin arazisi oldukça engebeli bir konumdadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2244 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.180 metre olarak tespit edilmiştir. İlçe sınırları içerisinde bulunan en yüksek dağ Kaçkar, Mescit Dağı ve Deve Dağı'dır. Dünya üzerinde en hızlı akma özelliğini gösteren nehirlerden bir tanesi olan Çoruh Nehri, İspir'den doğmaktadır. Bu neden ile ilçe su sporları, özellikle rafting için oldukça uygundur. Erzurum ili genelinde en çok ormanlık alana sahip ilçe özelliğindedir.

İspir Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçe, Kuzey Doğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Karadeniz Bölgesi arasında adeta bir sınır görevi görmektedir. İlçenin kuzey ve güney yönleri oldukça yüksek dağlar ile çevrili halde olduğu için ilçede genellikle karasal iklim özellikleri gözlemlenmektedir. Ancak yine de deniz iklimi karakteristikleri de görülebilmektedir. Erzurum'un diğer bölgelerine nazaran, ilçede kış mevsimi daha ılıman şartlarda geçmektedir. Buna rağmen kış ve yaz mevsimi ile gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkları azımsanamayacak derecede yüksektir. İlçede Çoruh Nehri'nin mevcudiyeti de içinde bulunduğu bölgenin hava şartlarını etkilemektedir. İlçede bugüne kadar görülen en yüksek sıcaklık 1989 senesinde 42,6 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Benzer bir şekilde ilçede görülen en düşük sıcaklık ise -32,5 derece olarak gözlemlenmiştir. 

İspir fasulyesi ile oldukça ünlü bir yanı vardır. İlçede üretilen dut ve dut mamulleri, ilçe sakinlerinin gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Genel olarak meyve ve sebze yetiştiriciliği verimli bir yerdir. Ancak buna rağmen tarıma elverişli alanlar kısıtlıdır ve dardır. Bu nedenle ilçe sakinlerinin bir kısmı gurbet işçiliğine dönmüştür. Seracılık ve arıcılık da yan bir gelir olarak kendini göstermektedir. Bu sektörler dışında madencilik de verimli bir ekonomik kaynaktır. Bolca altın yatağına sahip İspir satılık ev düşünenler için, aynı zamanda kömür ve bakır da mevcudiyetini barındırmaktadır. 

İspir Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, İspir ilçesinde toplam 15.898 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,75'i kadın olup geriye kalan %49,25'lik kesim erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, ilçedeki nüfus oldukça düzensizdir. İlçenin güncel nüfus hızı %9,88 olarak tespit edilmiştir. 

İspir ilçesinde toplam 98 adet mahalle bulunmaktadır. İspir satılık ev arayan kişilerin tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Yukarı Mahallesi, 
 • Madenköprübaşı Mahallesi,
 • Çamlıkaya Mahallesi,
 • Elmalı Mahallesi,
 • Aksu Mahallesi.

Eğer siz de İspir Karşıyaka Mahallesi satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

İspir Satılık Daire
Ahlatlı MahallesiAkgüney MahallesiAkpınar MahallesiAkseki MahallesiAksu MahallesiAktaş MahallesiAlacabük MahallesiAraköy MahallesiArdıçlı MahallesiArmutlu MahallesiAşağı Fındıklı MahallesiAşağı Özbağ MahallesiAtürküten MahallesiAvcıköy MahallesiBademli MahallesiBahçeli MahallesiBaşçeşme MahallesiBaşköy MahallesiBaşpınar MahallesiBostancı MahallesiBozan MahallesiCankurtaran MahallesiCibali MahallesiÇakmaklı MahallesiÇamlıca MahallesiÇamlıkaya MahallesiÇatakkaya MahallesiÇayırbaşı MahallesiÇayırözü MahallesiÇiçekli MahallesiDeğirmendere MahallesiDeğirmenli MahallesiDemirbilek MahallesiDemirkaya MahallesiDevedağı MahallesiDuruköy MahallesiDüzköy MahallesiElmalı MahallesiGaziler MahallesiGeçitağzı MahallesiGöçköy MahallesiGölyurt MahallesiGülhas MahallesiGüllübağ MahallesiGündoğdu MahallesiGüney MahallesiHalilpaşa MahallesiIrmakköy Mahallesiİkisu Mahallesiİncesu Mahallesiİyidere MahallesiKarahan MahallesiKarakale MahallesiKarakamış MahallesiKarakaya MahallesiKaraseydi MahallesiKarşıyaka MahallesiKavaklı MahallesiKaynakbaşı MahallesiKırık MahallesiKızılhasan MahallesiKirazlı MahallesiKoç MahallesiKöprüköy MahallesiKümetaş MahallesiLeylekköy MahallesiMadenköprübaşı MahallesiMescitli MahallesiMoryayla MahallesiMülkköy MahallesiNumanpaşa MahallesiOrtaköy MahallesiOrtaören MahallesiÖzlüce MahallesiÖztoprak MahallesiPetekli MahallesiPınarlı MahallesiSandıklı MahallesiSırakonak MahallesiSoğuksu MahallesiŞenköy MahallesiTaşbaşı MahallesiTaşlıca MahallesiTekpınar MahallesiTepecik MahallesiUlubel MahallesiUlutaş MahallesiÜzümbağı MahallesiYağlı MahallesiYaylacık MahallesiYedigöl MahallesiYedigöze MahallesiYeşiltepe MahallesiYeşilyurt MahallesiYıldıztepe MahallesiYukarı Fındıklı MahallesiYukarı MahallesiYukarı Özbağ MahallesiYunusköy MahallesiZeyrek Mahallesi
Erzurum İspir Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! İspir Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Samsun Çarşamba Beylerce Mahallesi Satılık Arsa
 • Tekirdağ Çerkezköy Fatih Mahallesi Satılık Daire
 • Konya Karatay Hacıyusufmescit Mahallesi Satılık İşyeri
 • Ankara Çankaya Ayrancı Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Kartal Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.