Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprüköycancel
Erzurumcancel

Erzurum Köprüköy Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Köprüköy Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Köprüköy satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazının sonunda ilçe hakkında bilmeniz gereken hemen her şeyi öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Köprüköy, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum iline bağlı bir yerleşim birimidir. Erzurum yirmi ilçeden meydana gelmiştir. Köprüköy ise bu ilçelerin arasında nüfus bakımından on beşinci sırada yer almaktadır. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.11’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bölge, sahip olduğu doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile Erzurum’un öne çıkan ilçelerinden biri olarak bilinmektedir.

Köprüköy Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Köprüköy satılık ev arayanlar için yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. Köprüköy, Erzurum ilinin merkezinden yaklaşık elli sekiz kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçe, diğer semtlerden olan Pasinler’den on sekiz, Horasan’dan ise yirmi beş kilometre uzaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 665 kilometrekaredir. Semt, geniş bir arazi üzerine yayılmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği, kısacası rakımı yaklaşık 1800 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde kurulmuş olan semt, Erzurum-Kars karayolu üzerinde yer almaktadır. E-80 olarak da bilinen bu yol, iki şehri birbirine bağlamaktadır. İlçe Pasinler ve Horasan ilçesi arasında bulunmaktadır. Bölgeden geçen Aras Nehri, ilçenin en önemli su kaynağıdır.

Köprüköy Satılık Daire Düşünenlere Semtin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi yerleşim ve  emlak piyasası üzerinde oldukça belirleyicidir. Bu nedenle Köprüköy satılık konut düşünenler mutlaka semtin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Köprüköy ilçesinin  ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçedeki başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, mısır, yonca, yulaf ve şeker pancarıdır. Tüm bunlara ek olarak ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık da yapılmaktadır.  Meraların bolluğu sebebiyle hayvancılık daha az maliyetle yapılabilmektedir. Bu durum besiciliğin gelişmesine neden olmuştur. Besiciliğe bağlı olarak çok çeşitli süt ve süt ürünü yapılabilmektedir. Arıcılık ise yeni yeni gelişim göstermektedir.  Eğer tarım ya da hayvancılık ile ilgileniyorsanız Köprüköy ilçesi yaşamak için doğru bir yer olabilir. 

Köprüköy Satılık Daire Arayanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Köprüköy ilçesinin nüfusunun 16.178 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %51.38’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin popülasyonu 2011 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. 2017-2018 yılları arasında ise neredeyse sabit kalmıştır. Bu nedenle popülasyonun artış hızı bugün sıfıra eşittir. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Köyaltı yerleşimi bulunmamaktadır. Erzurum Köprüköy satılık ev tercih edecekler aşağıda yer alan yerleşim birimlerinden birini seçmek isteyebilirler:

  • Yağan Mahallesi 
  • Alaca Mahallesi
  • Çullu Mahallesi
  • Güzelhisar Mahallesi
  • Şehitler Mahallesi
  • Ağcaşar Mahallesi
  • Kayabaşı Mahallesi
  • Ziyaret Mahallesi
  • Emre Mahallesi
  • Akçam Mahallesi

Eğer Köprüköy satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Köprüköy satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.