/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Narmancancel

Erzurum Narman Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Narman Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Narman satılık daire arayan kişiler için hazırladığımız bu ilçe rehberinde konut arama sürecinde olan her kişinin daha önceden seçilen ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olması için gereken kısa bilgilere yer verdik. Ev arama sürecini daha rahat geçirmeniz için bu ilçe rehberine Narman ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Öncelikle Narman ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum iline bağlıdır. Toplam yüz ölçümü 1.275 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.650 metredir. İlçenin daha spesifik konumuna bakılacak olursa Narman ilçesi Doğu Karadeniz Bölümü ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin tam sınırında yer alan ilçelerden bir tanesidir. Erzurum ilinin kuzeybatı tarafında yer alır. İlçenin genel arazisi dağlık ve engebelidir. Erzurum il merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunur. Narman ilçesinin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Sarıkamış ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Tortum ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Oltu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Horasan, Köprüköy ve Pasinler ilçeleri bulunmaktadır.

Narman Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Erzurum ilinde görülen genel sert karasal iklim karakteristikleri Narman'da görülse de ilçe daha çok yüksek dağların arasında kaldığından ötürü, Erzurum'un diğer ilçelerine göre çok daha ılıman hava koşullarına maruz kalmaktadır. Don olayları pek görülmemektedir. Yaz mevsimi sıcak, kurak ve kış mevsimine nazaran daha kısa geçmektedir. Kış ayları ise soğuk ve yağışlıdır. Genellikle ilkbahar ayında en çok yağış miktarı görülmektedir. Karadeniz Bölgesi'ne yakınlığından ötürü, Karadeniz ikliminin karakteristiklerine de rastlanabilmektedir. 

İlçe sakinleri, gelirlerini çoğunlukla hayvancılık ve tarım sektörlerinden elde edebilmektedir. Ancak ilçe arazisinin engebeli özelliği sebebi ile, tarım faaliyetleri dar ve kısıtlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu faaliyetler kendini aile işletmeciliği olarak göstermektedir. Son zamanlarda yan bir gelir olarak peynir üretim faaliyetlerine de girişim gözlemlenmektedir.

Narman Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Narman satılık ev düşünenler için ilçede toplam 13.381 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,21'i erkek olup geriye kalan %49,79'unu kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yılda görülen nüfus düzen grafiğine göre, ilçede uzun senelerdir süregelen bir nüfus düşüşü gözlemlenmektedir. Ancak bu nüfus düşüşü kendini ani ve radikal değişimler ile göstermemektedir, ancak düzenlidir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-0,13 olarak tespit edilmiştir.

Narman Satılık Daire Arayan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalle Seçenekleri

Narman ilçesine bağlı olan toplam 45 adet mahalle bulunmaktadır. Narman satılık ev arayan kişilerin arasından tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Tuzla Mahallesi,
 • Camiisağır Mahallesi,
 • Şekerli Mahallesi,
 • Camiikebir Mahallesi,
 • Koçkaya Mahallesi,
 • Sütpınar Mahallesi,
 • Başkale Mahallesi,
 • Kışlaköy Mahallesi.

Eğer siz de Narman sahibinden satılık müstakil ev arıyorsanız bölgedeki emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Narman Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.