/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Erzurum Oltu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Oltucancel
Erzurumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Oltu Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Rehber Bilgiler

Oltu satılık daire arayan EmlakJet ziyaretçilerinin ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Oltu, Erzurum’un bir ilçesidir. İlçe batıdan Torum, doğudan Şenkaya, kuzeyden Uzundere ve Yusufeli, kuzeydoğudan Olur ve güneyden Narman ilçeleri ile çevrelenmiştir. Yüzölçümü 1441 kilometrekare ve deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 1274 metredir. En yüksek noktaları Kırdağ (2.000 metre) ve Akdağ’dır (3030 metre). Bölgenin batıdan doğuya alçarak genişleyen kısmında bulunan toprakları verimlidir.  

Oltu Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Bölgenin adı eski kaynaklara Okhti'k, Olti'k, Oltu'si ya da Oltu'm olarak geçer. İlçenin adı Kıpçakların boyundan gelir. Kuruluşu 3 bin yıl öncesine kadar uzanır. Geçmişte birçok uygarlığın hakimiyeti altında kalmıştır. İlk olarak kale yerleşmesi olarak kurulmuştur. Ardından uzun süre dış surlar ve kale içinde gelişimine devam etmiştir. Bir dönem Çaldıran Sancağı Merkezi olmuştur. Bunun sebebi bölgenin stratejik bir konumunda bulunmasıdır. Bölge Doğu Anadolu’yu Doğu Karadeniz kıyılarına ve Kafkaslara başlayan eski yolları kontrol atına alabilecek bir konumda yer alır. Malazgirt Zaferi sonrası bölge Türk egemenliğine geçmiştir. 1878 yılında yapılan antlaşmayla Ruslara bırakılmıştır. Ruslar bölgeden çekildikten sonra Ermenilerin eline geçmiştir. 1918’de işgalden kurtulmuştur. 1926 senesinde çıkarılan kanunla ilçe statüsüne kavuşmuştur. 

Oltu Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler

Oltu’nun 72 mahallesi vardır. İlçenin mahalleri; Küçükorucuk Mahallesi, Aslanpaşa Mahallesi, İğdeli Mahallesi, Elmadüzü Mahallesi, Obayayla Mahallesi, İriağaç Mahallesi, Tutlu Mahallesi, Alatarla Mahallesi, Sülünkaya Mahallesi, Yukarıkumlu Mahallesi, Karataş Mahallesi, Başbağlar Mahallesi, Şendurak Mahallesi, Arıtaş Mahallesi, Topkaynak Mahallesi, Kemerkaya Mahallesi, Esenyamaç Mahallesi, Çatak Mahallesi, Konukseven Mahallesi, Aşağıçamlı Mahallesi, Yasin Haşimoğlu Mahallesi, Orucuk Mahallesi, İnanmış Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Aşağıkumlu Mahallesi, Yukarıçamlı Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Karabekir Mahallesi, Çatalsöğüt Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Yusuf Ziyabey Mahallesi, Toprakkale Mahallesi, Kayaaltı Mahallesi, Bahçelikışla Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Dokuzdeğirmen Mahallesi, Ünlükaya Mahallesi, Sağlıcak Mahallesi, Çanakpınar Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Yarbaşı Mahallesi, Damarlıtaş Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Güryaprak Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Yaylaçayır Mahallesi, Sarısaz Mahallesi, Başaklı Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Toklu Mahallesi, Gökçedere Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Yolboyu Mahallesi, Nüğürcük Mahallesi, Çayüstü Mahallesi, Vişneli Mahallesi, Kaleboğazı Mahallesi, Çengelli Mahallesi, Tutmaç Mahallesi, Güzelsu Mahallesi, Duralar Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Erdoğmuş Mahallesi, Şehitler Mahallesi, İpekçayırı Mahallesi, Günlüce Mahallesi, İnci Mahallesi, Özdere Mahallesi ve Subatuk Mahallesidir. Siz de Erzurum Oltu ilçesinde satılık evler arayışlarınızda bu mahallelerden birinde yaşamak için listeleme sayfalarımızı kullanabilirsiniz. 

Oltu Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konutların toplam sayısı 16.892, işyerlerinin toplam sayısı 1.734’tür. Konuta denk gelen kişi sayısı ise 4,43’tür. Oltu’da yer alan satılık evlerin ortalama büyüklükleri 145 metrekareden oluşur. Ortalama Oltu satılık daire fiyatları 159.790 TL olarak karşımıza çıkar. Birim satılık daire fiyatı 1.102 TL’dir. Dairelerin geri dönüşü 25 senedir. Bu bir dairenin kira ile kendi bedeli geri çıkarma süresini temsil eder. 

Bir daire satın almak için bütçeniz hazırsa EmlakJet ile her şey çok kolay. İlgili ilanları sizler için bir araya getiren EmlakJet ile ev arayışları oldukça hızlı. Oltu sahibinden müstakil ev ya da daire ilanlarına sitemizden kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.