/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazaryolucancel
Erzurumcancel

Erzurum Pazaryolu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pazaryolu Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Pazaryolu satılık daire tercih etmeyi düşünenler için, arayışları sırasında yol gösterecek bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye değindik. İklimi, coğrafi özellikleri, tarihi ve ekonomisi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra arayışınızı gönül rahatlığı ile sürdürebilirsiniz. Gelin, Pazaryolu ilçesini birlikte daha yakından tanıyalım. Pazaryolu, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum iline bağlı yirmi yerleşim biriminden yalnızca biridir ve şehrin en az nüfusa sahip en sakin semtidir. İlçe kent nüfusunun yalnızca %0.59’una ev sahipliği yapmaktadır. Pazaryolu ilçesinden sonra gelen Olur semtinde ise, şehir nüfusunun %0.87’si yaşamaktadır. Pazaryolu ilçesi sakin yaşamı ve huzurlu doğası ile Erzurum’un şirin ilçelerinden biridir.

Pazaryolu Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafyası 

Bir bölgenin doğası, o il veya ilçenin ekonomisi, emlak piyasası ve konut tipi üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Bu sebeple Pazaryolu satılık ev bakanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değindik.  Pazaryolu ilçesi, 750 kilometrekarelik geniş bir alan üzerine kurulmuştur ve ilçenin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 1010 metredir. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Dağlık ve engebeli arazi yapısı nedeniyle iklim koşulları daha çetin hale gelmektedir. Semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Ortalama kış sıcaklığının -22 derece olduğu ilçenin kış aylarında kent merkezi ile bağlantısı zaman zaman kopmaktadır. Tipi ve kar yağışı nedeniyle bazen köy yolları kapanmaktadır. 

Pazaryolu Satılık Daire Alacaklara İlçenin Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, yaşayacağınız il veya ilçeyi daha yakından tanımanızı sağlar. Bu sebele Pazaryolu satılık konut bakanların muhakkak ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Erzurum’a bağlı Pazaryolu ilçesinin bilinen ilk Nor Keğ’dir. Ermenice bir isim olan u tamlama, aslında “Yeni Köy” anlamına gelmektedir. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce 63 yılında gerçekleşmiştir. Tortum, Yusufeli ve İspir bölgesinde çok çeşitli uygarlığın yaşadığı tahmin edilmektedir. Tarih sonrası çağlarla birlikte ilçede Roma ve Bizans hakimiyeti güçlenmiştir. Bölgede uzun yıllar Gürcüler ve Ermeniler yaşamıştır. 662 yılında İslam Devleti tarafından ele geçirilen Erzurum’da Arap etkileri başlamıştır. Arap egemenliğinden sonra ilçe 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Meydan Savaşı ile Türklerin eline geçmiştir. 

Pazaryolu Satılık Daire Düşünenlere Mahalle Önerisi 

Pazaryolu semtinin demografik durumu 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu ile belirlenmiştir. Semtte 4501 kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %49.79’u erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfusu 2014-2017 yılları arasında azalmış ve daha sonra 2017 yılından itibaren ciddi bir artış göstermiştir. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Biz bu mahalleleri Erzurum Pazaryolu satılık ev bakanlar için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

  • 21 Haziran Mahallesi
  • Konakyeri Mahallesi
  • Karakoç Mahallesi
  • Karataş Mahallesi
  • Sadaka Mahallesi
  • Gülçimen Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Laleli Mahallesi
  • Akbulut Mahahallesi
  • Alıçlı Mahallesi

Eğer Pazaryolu satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Erzurum Pazaryolu satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.