Emlakjet

Eskişehir Alpu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Alpucancel
Eskişehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Alpu Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Alpu satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alpu Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Alpu, 1928 yılında Eskişehir il merkezine bağlı bir bucak statüsüne kavuşmuştur. Yüzölçümü 962 kilometrekare olan ilçenin rakımı 700 metredir. Eskişehir iline 40 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin batısında Eskişehir merkez, doğusunda Mihalççık, Beylikova ilçeleri güneyinde Mahmudiye ve Nallıhan ilçesi, kuzeybatısında ise Sarıcakaya ilçesi yer almaktadır. Alpu satılık daire arayanlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Alpu Ovası üzerinde yer alan ilçenin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede bulunan tarım arazileri üzerinde belli başlı hububat ürünleri ve sebze tarımı yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri ilçe ihtiyacını karşılamaktadır. Hayvancılık faaliyetlerinin de halkın geçiminde önemli bir etkisi vardır. Küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin sürdürüldüğü ilçede genellikle süt ve et besiciliği yapılmaktadır. Porsuk Çayı tarafından iki ayrı bölüme ayrılan bölgede mevcut araziler oldukça verimli olup sulu tarım faaliyetleri sürdürülmektedir. Eskişehir Alpu satılık daire arayışında olan kişiler ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlamanın yanı sıra komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında da çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. El sanatları alanında da oldukça gelişmiş olan bölge yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

Alpu Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 242’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,17’sini (5 bin 753) erkek, yüzde 48,83’ünü (5 bin 489) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Alpu satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 32 adet mahalle bulunmaktadır. Alpu satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Aktepe Mahallesi, Alapınar Mahallesi, Arıkaya Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Başören Mahallesi, Belkese Mahallesi, Bozan Mahallesi, Büğdüz Mahallesi, Çardakbaşı Mahallesi, Çukurhisar Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Esence Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Paşa Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gökçekaya Mahallesi, Gökçeoğlu Mahallesi, Güneli Mahallesi, Güroluk Mahallesi, Işıkören Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karakamış Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Özdenk Mahallesi, Sakarıkaracaören Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Söğütçük Mahallesi, Uyuzhamamköyü Mahallesi, Yayıklı Mahallesi, Yeşildon Mahallesi ve Yunusemre Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Eskişehir Alpu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Eskişehir Alpu uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.