Emlakjet

Eskişehir İnönü Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
İnönücancel
Eskişehircancel

İnönü Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

İnönü satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu ilçe rehberinde bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda İnönü ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus durumu ve ekonomik faaliyetleri gibi bilgiler edindikten sonra ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz.

İnönü Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle İnönü ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Eskişehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 358 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 840 metredir. Eskişehir il merkezine uzaklığı neredeyse 37 kilometre olarak ölçülmüştür. İnönü'nün güneyinde Domaniç Dağı bulunmaktadır. Bu bölgede volkanik kökenli Kuz ve Göktepe Dağları'nın yamacında, püskürtme sonucu oluşan mağaralar bulunmaktadır. Bu doğal inler sebebi ile ilçenin adı İnönü'dür. İlçede seyrek meşelikler ve bozkırlar bulunmaktadır. Ancak bunlar büyük ölçüde tahribata maruz kalmıştır. İlçenin doğu tarafında Eskişehir il merkezi, güney tarafında Kütahya ili, batı ve kuzey taraflarında ise Bilecik ili bulunmaktadır. İnönü ilçesinin yakın yerlere olan mesafesinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin Eskişehir il merkezine uzaklığı 37 kilometredir.
  • İlçenin Kütahya iline uzaklığı 112 kilometredir.
  • İlçenin Bozüyük'e olan uzaklığı 16 kilometredir.
  • İlçenin Ilıca ilçesine uzaklığı 43 kilometredir. 

İnönü Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İnönü, birkaç yerin kesiştiği bir alan olması sebebi ile farklı iklim özelliklerini içinde barındırmaktadır. Buna rağmen karasal iklim özellikleri ağır basmaktadır. Bu nedenle kış ayları oldukça soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları kurak ve sıcak geçmektedir. İlçenin yükseltisinin fazla olmasından dolayı bazı yerlerde tarım faaliyeti kısıtlı kalmıştır. Ancak İnönü Ovası'nda ise tarım faaliyetleri oldukça verimli olduğu için, doğal bitki örtüsü yok denecek kadar azdır. İlçe sakinleri geçimlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörleri ile elde etmektedir. 

İnönü Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, İnönü satılık ev düşünenler için ilçede toplam 6.797 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,54'ü erkek olup geriye kalan %48,46'lık kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerinin grafiğine göre, İnönü nüfusu senelerden beri oldukça sabit kalabilmeyi başarmıştır. Ancak yine de ara sıra küçük çapta nüfus azalışları gözlemlenmiştir. İnönü'deki güncel nüfus artışı %2,46 olarak tespit edilmiştir. 

İlçenin neredeyse yarısını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, İnönü'de en çok ilkokul mezunu bulunmaktadır. İlkokul mezunlarını ilköğretim mezunlarını takip ederken üçüncü sırada ise ortaokul mezunları gelmektedir. Her ne kadar nüfusun çoğunluğu Eskişehirli olsa da başka şehirlerden gelip İnönü'de yaşamayı tercih eden kişiler de vardır. Bu insanlar genellikle Bayburt, Kütahya, Bilecik ve Van illerinden gelmektedir. 

İnönü Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalle Seçenekleri

İnönü ilçesine bağlı toplam 16 adet mahalle bulunmaktadır. İnönü satılık ev arıyorsanız arasından tercih edebileceğiniz en kalabalık beş mahallenin listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İsmetpaşa Mahallesi,
  • Oklubalı Mahallesi,
  • Çarşı Mahallesi,
  • Yenice Mahallesi,
  • Orta Mahallesi.

Eğer siz de İnönü İsmetpaşa Mahallesi satılık ev gibi bölge spesifiğinde bir ev arama sürecindeyseniz ilçede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.