/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mihalıççıkcancel
Eskişehircancel

Eskişehir Mihalıççık Satılık Daire

araması için 7 ilan bulundu

Mihalıçcık Satılık Daire Düşünenlere Bölge Rehberi

EmlakJet olarak Mihalıçcık satılık daire düşünen okuyucularımızın ilçe hakkında aklında olan soru işaretlerini gidermek için bu yazıyı hazırladık. Hazırladığımız yazıda ilçenin emlak piyasasından ekonomisine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mihalıççık, Eskişehir’in bir ilçesidir. Bölge 1915 senesinde kadar Ankara’ya bağlı bir ilçeydi. İlçe adının Köse Mihal’den ya da oğlu Mihalgazi’den geldiği yönünde söylentiler bulunur. Yunusemre Beldesinde Yunus Emre’ye ait mezar ve türbe bulunur. Yine Yunusemre beldesinde TCDD tren istasyonu vardır. Bölgedeki tarihi yapılar arasında Çalçı Cami yer alır. Bu cami Anadolu Selçuklu döneminden kalmıştır. Türk – İslam mimarisinin örneklerinden biridir. Yine Selçuklulardan kalma olan Çalçı Çeşmesi de ilçede bir diğer tarihi yapıdır. İlçe tarihi yapılarının yanı sıra kaplıcaları ile de dikkat çeker. Yarıkçı Mahallesinde kaplıcalar bulunur. 

Mihalıçcık Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası

İlçenin batısında Alpu ve Beylikova ilçeleri, güneyinde Sivrihisar ve Günyüzü ilçeleri, kuzeyinde ve doğusunda Ankara ili yer alır. 1809 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1306 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 92 kilometredir. Bölge arazisi ormanlık ve dağlıktır. Ulaşım yollarına uzaklığı ve arazi yapısı nedeniyle fazla gelişim gösterememiştir ve dışarıya göç vermek zorunda kalmıştır. Sündiken Dağları ilçenin kuzey tarafında uzanır. İlçenin kuzeyinden Sakarya Nehri akar. Nehirdeki elektrik santralleri ve Gökçekaya ile Sarıyar Barajları bu ilçededir. Yöre halkının geçim kaynaklarını hayvancılık ve tarım oluşturur. İlçede linyit kömürü, manyezit ve krom madenler vardır. Siz de bu ilçede yaşamak isterseniz Eskişehir Mihalıçcık satılık ev arayışlarınızı listeleme sayfalarımızdan gerçekleştirebilirsiniz. 

Mihalıçcık Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleleri

Mihalıççık ilçesinin 53 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Ahurözü Mahallesi, Kızılbörüklü Mahallesi, Gürleyik Mahallesi, Otluk Mahallesi, Dümrek Mahallesi, Bahtiyar Mahallesi, Sekiören Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Adahisar Mahallesi, Yalımkaya Mahallesi, Mahmuthisar Mahallesi, Sorkun Mahallesi, İğdecik Mahallesi, Diközü Mahallesi, Ahur Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Sazak Mahallesi, Lütfiye Mahallesi, Ilıcalar Mahallesi, Akçaören Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Seki Mahallesi, Medrese Mahallesi, Karageyikli Mahallesi, Dinek Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Çukurören Mahallesi, Yayla Mahallesi, Obruk Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Belen Mahallesi, Çalkaya Mahallesi, Koyunağılı Mahallesi, Uşakbükü Mahallesi, Narlı Mahallesi, Çardak Mahallesi, Kozlu Mahallesi, Süleler Mahallesi, Bey Mahallesi, Üçbaşlı Mahallesi, Gözeler Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Tatarcık Mahallesi, Güreş Mahallesi, Korucu Mahallesi, Çalçı Mahallesi, Saray Mahallesi, İkizafer Mahallesi, Dağcı Mahallesi, Kayı Mahallesi, Güce Mahallesi, Ömer Mahallesi ve Kavak Mahallesidir. 

Mihalıçcık Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verileri incelediğimizde ilçedeki konutların toplam sayısının 6.644 ve işyeri sayısının 415 olduğunu görürüz. İlçedeki satılık evlerin ortalama boyutları 135 metrekare olarak karşımıza çıkar. Mihalıçcık satılık daire ortalama 386.235 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim satış bedeli 2.861 TL’ye denk gelir. 

EmlakJet ev ilanlarını sizler için bir araya getiriyor. Hayallerinizdeki eve en kısa zamanda sahip olmak için ilgili ilanları listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. Emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Eskişehir Mihalıçcık ilanlarına ve daha fazlasına sitemizden göz atabilirsiniz 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.