/static/img/logo.svg
search
Tepebaşıcancel

Eskişehir Tepebaşı Satılık Daire İlanları

araması için 471 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tepebaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Tepebaşı satılık daire arıyorsanız bu yazımızda işinize yarayacak birçok bilgi bulacaksınız. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilen bölge ya da ilçe hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız ilçe rehberinde Tepebaşı ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Tepebaşı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Öncelikle Tepebaşı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Eskişehir iline bağlıdır. Eskişehir'in kuzey ve kuzeybatı tarafında bulunmaktadır.  Porsuk Nehri'nin de kuzey yönünde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 960 metredir. Eskişehir ilinde bulunan en önemli üniversite olan Anadolu Üniversitesi, Tepebaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Tepebaşı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Tepebaşı satılık ev arayanlar için ilçede tipik karasal iklim özellikleri gözlemlenmektedir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Ilıman hava koşulları hakimdir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 10,9 santigrat derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 398 mm olarak tespit edilmiştir. 

İlçe genelinde ticaret akımı oldukça ileri seviyededir. Bu sayede ilçe sakinleri bunu bir gelir kaynağı olarak görmektedir. Buna ilçede bulunan alışveriş merkezleri de katkı sağlamaktadır. Ticarete ek olarak burada yaşayan insanların bir kısmı da gelirini tarım sektöründen karşılamaktadır. Bu tarım faaliyetlerinden çıkan ürünler arasında şeker pancarı, buğday ve arpa gibi tarımsal ürünler bulunmaktadır. İlçede bulunan otobüs terminali, havalimanı ve gar Tepebaşı'ndaki ekonomiyi her gün daha da canlandırmaktadır.

Tepebaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tepebaşı ilçesinde toplam 359.303 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,38'i erkek olup geriye kalan %49,62'lik kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, yıllardır süregelen bir nüfus artışı gözlemlenmektedir. Bu nüfus artışı kendini oldukça düzenli ve yavaş biçimde göstermektedir. Tepebaşı'nın güncel nüfus artış hızı %1,73 olarak tespit edilmiştir. 

İlçe nüfusunun yarısından biraz fazlasını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, Tepebaşı ilçesinde en çok ilkokul mezunu kişiler bulunmaktadır. İlçe içerisinde Türkiye'nin önemli üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi'nin bulunması sebebi ile de ikinci sırada lisans mezunları gelmektedir. Lisans mezunlarını ise lise mezunları takip etmektedir. Her ne kadar ilçede yaşayan pek çok kişi Eskişehirli de olsa ilçe dışarıdan da göç almaktadır. Bu insanlar en çok Bilecik, Afyonkarahisar, Ankara ve Konya illerinden gelmektedir.

Tepebaşı Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçeye Bağlı Mahalleler

Tepebaşı ilçesine bağlı olan toplam 91 adet mahalle bulunmaktadır. Tepebaşı satılık ev arayan kişilerin daha kolay tercih yapabilmesi adına aşağıda en popüler mahallelerin bir listesi sıralanmıştır:

 • Çamlıca Mahallesi,
 • Şirintepe Mahallesi,
 • Batıkent Mahallesi,
 • Yenibağlar Mahallesi,
 • Uluönder Mahallesi,
 • Ertuğrulgazi Mahallesi.

Eğer siz de Tepebaşı Şirintepe satılık daire gibi bölge spesifiğinde ev arayışı içerisindeyseniz bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Deprem Ve İmar Meclis Gündeminde

Deprem Ve İmar Meclis Gündeminde

27 Ocak 2020

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

24 Ocak 2020

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

23 Ocak 2020

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

22 Ocak 2020

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

21 Ocak 2020

Tepebaşı Satılık Daire
Eskişehir Tepebaşı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Tepebaşı Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Sakarya Karasu Satılık Müstakil Ev
 • Bilecik Bilecik Merkez Satılık Tarla
 • Aksaray Aksaray Merkez Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • Mersin Satılık Yazlık
 • Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Egemenlik Mahallesi Satılık Daire
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.