Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Eskişehir Tepebaşı Satılık Daire

araması için 1,783 ilan bulundu
search
Tepebaşıcancel
Eskişehircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tepebaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Tepebaşı satılık daire arıyorsanız bu yazımızda işinize yarayacak birçok bilgi bulacaksınız. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilen bölge ya da ilçe hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız ilçe rehberinde Tepebaşı ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Tepebaşı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Öncelikle Tepebaşı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Eskişehir iline bağlıdır. Eskişehir'in kuzey ve kuzeybatı tarafında bulunmaktadır.  Porsuk Nehri'nin de kuzey yönünde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 960 metredir. Eskişehir ilinde bulunan en önemli üniversite olan Anadolu Üniversitesi, Tepebaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Tepebaşı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Tepebaşı satılık ev arayanlar için ilçede tipik karasal iklim özellikleri gözlemlenmektedir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Ilıman hava koşulları hakimdir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 10,9 santigrat derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 398 mm olarak tespit edilmiştir. 

İlçe genelinde ticaret akımı oldukça ileri seviyededir. Bu sayede ilçe sakinleri bunu bir gelir kaynağı olarak görmektedir. Buna ilçede bulunan alışveriş merkezleri de katkı sağlamaktadır. Ticarete ek olarak burada yaşayan insanların bir kısmı da gelirini tarım sektöründen karşılamaktadır. Bu tarım faaliyetlerinden çıkan ürünler arasında şeker pancarı, buğday ve arpa gibi tarımsal ürünler bulunmaktadır. İlçede bulunan otobüs terminali, havalimanı ve gar Tepebaşı'ndaki ekonomiyi her gün daha da canlandırmaktadır.

Tepebaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tepebaşı ilçesinde toplam 359.303 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,38'i erkek olup geriye kalan %49,62'lik kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, yıllardır süregelen bir nüfus artışı gözlemlenmektedir. Bu nüfus artışı kendini oldukça düzenli ve yavaş biçimde göstermektedir. Tepebaşı'nın güncel nüfus artış hızı %1,73 olarak tespit edilmiştir. 

İlçe nüfusunun yarısından biraz fazlasını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, Tepebaşı ilçesinde en çok ilkokul mezunu kişiler bulunmaktadır. İlçe içerisinde Türkiye'nin önemli üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi'nin bulunması sebebi ile de ikinci sırada lisans mezunları gelmektedir. Lisans mezunlarını ise lise mezunları takip etmektedir. Her ne kadar ilçede yaşayan pek çok kişi Eskişehirli de olsa ilçe dışarıdan da göç almaktadır. Bu insanlar en çok Bilecik, Afyonkarahisar, Ankara ve Konya illerinden gelmektedir.

Tepebaşı Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçeye Bağlı Mahalleler

Tepebaşı ilçesine bağlı olan toplam 91 adet mahalle bulunmaktadır. Tepebaşı satılık ev arayan kişilerin daha kolay tercih yapabilmesi adına aşağıda en popüler mahallelerin bir listesi sıralanmıştır:

  • Çamlıca Mahallesi,
  • Şirintepe Mahallesi,
  • Batıkent Mahallesi,
  • Yenibağlar Mahallesi,
  • Uluönder Mahallesi,
  • Ertuğrulgazi Mahallesi.

Eğer siz de Tepebaşı Şirintepe satılık daire gibi bölge spesifiğinde ev arayışı içerisindeyseniz bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

17 Mart 2023

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

17 Mart 2023

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

10 Mart 2023

İstanbul'da deprem göçü! Rota belli o...

İstanbul'da deprem göçü! Rota belli o...

10 Mart 2023

Riskli yapılar için kentsel dönüşümün...

Riskli yapılar için kentsel dönüşümün...

10 Mart 2023

Tepebaşı Satılık Daire
AdalarAhılar MahallesiAlınca MahallesiAşağıkartal MahallesiAşağı Söğütönü MahallesiAtalan MahallesiAtalantekke MahallesiAvlamış MahallesiBahçelievlerBahçelievler MahallesiBatıkent MahallesiBehçetiye MahallesiBektaşpınarı MahallesiBeyazaltın MahallesiBoyacıoğlu MahallesiBozdağ MahallesiBuldukpınar MahallesiCumhuriye MahallesiCumhuriyetCumhuriyet MahallesiÇalkara MahallesiÇamlıcaÇamlıca MahallesiÇanakkıran MahallesiÇukurhisarÇukurhisar Yeni MahallesiDanişment MahallesiEğriöz MahallesiEmirceoğlu MahallesiErtuğrul GaziErtuğrulgazi MahallesiEsentepe MahallesiEskibağlar MahallesiFatihFatih MahallesiFevzi ÇakmakFevziçakmak MahallesiGazipaşa MahallesiGökçekısık MahallesiGökdere MahallesiGüllük MahallesiGündüzler MahallesiHacı AlibeyHacı Ali Bey MahallesiHacı Seyit MahallesiHasanbey MahallesiHayriye MahallesiHekimdağ MahallesiHisar MahallesiHoşnudiye MahallesiIşıklar Mahallesiİhsaniye MahallesiKaraçobanpınarı MahallesiKaradere MahallesiKaragözler MahallesiKavacık MahallesiKeskin MahallesiKızılcaören MahallesiKızılinler MahallesiKozkayı MahallesiKozlubel MahallesiKumlubel MahallesiMamure MahallesiMerkez Yeni MahallesiMollaoğlu MahallesiMusaözü MahallesiMustafa Kemal Paşa MahallesiMuttalipMuttalip Emirler MahallesiMuttalip Koyunlar MahallesiMuttalip Orta MahallesiNemli MahallesiÖmerağa MahallesiSakarı IlıcaSakintepe MahallesiSatılmışoğlu MahallesiSazovaSazova MahallesiSöğütönüSulukaraağaç MahallesiSütlüceSütlüce MahallesiŞarhöyük MahallesiŞeker MahallesiŞirintepeŞirintepe MahallesiTakmak MahallesiTandır MahallesiTaycılar MahallesiTekeciler MahallesiTunalı MahallesiTurgutlar MahallesiUludere MahallesiUluönderUluönder MahallesiYakakayı MahallesiYarımca MahallesiYeniakçayır MahallesiYenibağlar MahallesiYeniincesu MahallesiYeşiltepe MahallesiYukarıkartal MahallesiYukarı Söğütönü MahallesiYusuflar MahallesiYürükakçayır MahallesiZafer MahallesiZincirlikuyu Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.