Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Giresun Alucra Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Alucracancel
Giresuncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Alucra Satılık Daire Seçeceklere Tercih Rehberi

Alucra satılık daire düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Alucra, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir yerleşim birimidir. Giresun, on altı yerleşim biriminden oluşmaktadır ve 453.912 kişi kentte ikamet etmektedir. Alucra ise kent nüfusunun yaklaşık %2.70’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, kent merkezinden yüz elli kilometre uzakta yer almaktadır. Gümüşhane ve Erzincan illerine de yakındır. Gümüşhane 147 kilometre , Erzincan şehrinden 148 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İlçede ilk olarak Hititlerin yaşadığı bilinmektedir. Daha sonra İskitler, Kimmerler, Medler, Persler, Romalılar ve Bizanslılar sırasıyla egemenlik kurmuştur. 1071 yılından sonra Malazgirt Muharebesi ile Türk akınları olmuştur. İlçede de Danişmentliler Beyliği kurulmuştur. Semt daha sonra 1472 yılında Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. 

Alucra Satılık Daire Bakanlara Semtin Coğrafi Özellikleri 

Alucra satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Zira coğrafi özellikler ve iklim yapısı, bir bölgedeki yaşayıştan, yerleşime, ekonomiden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Alucra ilçesi, 1200 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin en büyük yüzölçümüne sahip yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin denizden yüksekliği veya rakımı yaklaşık 1460 metredir. İlçede Karadeniz ikliminden ziyade karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yazlar ise sıcak ve kurak geçer. İlkbahar aylarında karların erimesi ile birlikte nehirlerin debisi artar. Düzensiz rejime sahip olan akarsular bu dönemde yükselirler. İlçede yıllık ortalama yağış miktarı 560 mm’dir. Ortalama sıcaklık ise 18 derecedir. Kış aylarındaki ortalama soğukluk -1 derecedir. İlçede ormanlar geniş araziler kaplamaktadır.

Alucra Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 12.250 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 6259’u erkek, geriye kalan 5991’i ise kadındır. Daha açık bir ifade ile %51.09’u erkek, %48.91’i kadındır. İlçenin nüfus artış hızı dengesiz bir dağılım göstermektedir. 2017 yılından sonra ise ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bu sebeple popülasyonun artış hızı %34.33’tür. İlçe, altı mahalle ve otuz sekiz köyden oluşmaktadır. Yaylacılık faaliyetleri geliştiğinden yaz aylarında nüfus yaylalara göç etmektedir.  Biz bu mahalleleri Giresun Alucra satılık konut düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Siz de aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden bir ya da iki tanesinden araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

  • Yunus Emre Mahallesi ( 2317 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık yerleşim birimi ve merkezidir) 
  • Mesudiye Mahallesi 
  • Kemallı Mahallesi
  • Karaağaç Mahallesi
  • Topçam Mahallesi
  • Babapınar Mahallesi 

Eğer Alucra Satılık Daire tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Alucra satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.