/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bulancakcancel

Giresun Bulancak Satılık Daire

araması için 68 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bulancak Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Bulancak satılık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin aklında bulunan soru işaretlerini giderebilmek adına ilçe hakkında bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bulancak, Giresun’un 16 ilçesinden biridir. 1934 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlin en gelişmiş ilçelerindendir. Deniz yoluyla taşımacılık da mümkündür. 261 metrelik deniz iskelesi Karadeniz’in en uzun iskelesidir. İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçedeki ekilebilir alanların bir kısmı tarım geriye kalanı ise otlak ve meralık olarak kullanılır. Başlıca tarım ürünleri fındık, hububat, meyve ve sebzedir. Hayvancılık genellikle yüksek bölgelerde yapılır. Ayrıca hayvancılıkta balıkçılık ve arıcılık da yapılır. 

Bulancak Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafi Yapısı

İlçenin Karadeniz’e kıyısı vardır. 774 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 15 metre civarlarındadır. Şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. İlçenin coğrafyası tipik Karadeniz coğrafyasıdır. Kıyı kesiminden itibaren hızlı bir yükselme vardır. Arazisi oldukça engebelidir. Bitki örtüsü oldukça zengindir. Fındık bahçeleri sahil şeridinden itibaren 2 bin metre yükseltiye kadar kaplıdır. İlçede kestane ormanları, karaağaç, kavak, kızılağaç, gürgen ve ıhlamur gibi orman bitkileri vardır. İlçenin bitki örtüsü yükseltiye bağlı olarak değişiklik gösterir. İlçede yüksekten aşağıya doğru sırasıyla Çam, Köknar, Ladin, Gürgen ve Meşe ormanları görülür. 

Bulancak Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfusu

Şubat 2019 TÜİK raporundaki verileri incelediğimizde ilçenin nüfusunun 66.736 kişiden oluştuğunu görürüz. Bu nüfusun %50,28’ini (33.555) kadınlar ve %49,72’sini (33.181) erkekler oluşturur. Nüfusun cinsiyete göre eşit bir dağılımı vardır. Yıllık nüfus artışı %2,63’tür. Kilometrekareye düşen kişi sayısı yani nüfus yoğunluğu 86’dır. Toplam 27 mahalle ve 59 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; İhsaniye Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, Bulancak Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Sanayii Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi ve Saraçlı Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri; Duacıoğlu Mahallesi, Sisin Mahallesi, Düz Mahallesi, Sofulu Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ucarlı Mahallesi, Soğuksu Mahallesi ve Güney Mahallesidir. Bu mahalleler arasında en çok tercih edilen Bulancak Ballıca satılık daire ilanlarını listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. 

Bulancak Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçedeki konutların toplam sayısı 45.779’dur. Bulancak’taki satılık evlerin alanları ortalama 130 metrekare olarak karşılaşırız. Ortalama satılık ev fiyatları 176.540 TL’dir. Birim satış fiyatı ortalama 1.358 TL’ye denk gelir. Dairelerin geri dönüş süreleri 23 senedir. Yani bir daire satış bedelini ortalama 23 yılda geri öder. Alanları ve oda sayılarına göre ortalama Bulancak satılık daire fiyatları aşağıdaki gibidir. 

 • 2+1, 105 metrekare bir dairenin fiyatı 138.705 Türk Lirası,
 • 3+1, 136 metrekare bir dairenin fiyatı 193.936 Türk Lirası ve
 • 4+1, 158 metrekare bir dairenin fiyatı 205.716 Türk Lirasıdır. 

Aradığınız evlere en kolay EmlakJet üzerinden ulaşabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza en çok uyan ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Bulancak seçenekleri ile listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Bulancak Satılık Daire
Giresun Bulancak Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Giresun Espiye Satılık Daire
 • Giresun Görele Satılık Daire
 • Giresun Merkez Erikliman Mahallesi Satılık Ev
 • Giresun Merkez Nizamiye Mahallesi Satılık Ev
 • Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesi Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.