/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamolukcancel

Giresun Çamoluk Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamoluk Satılık Daire Arayanlar İçin Bilgiler

EmlakJet ev arayışında olanların işlerini kolaylaştırıyor. İlgili ilanları bir araya getirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Çamoluk satılık daire ilanları arasında dolaşırken de ilçe hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. 

Çamoluk, Giresun’un bir ilçesidir. 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 444 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1062 metre civarlarındadır. Şehir merkezine yaklaşık 187 kilometre mesafededir. İlin en güneyindedir. Kuzeyinde Alucra ve Şebinkarahisar ilçeleri, doğusunda Gümüşhane, batısında Sivas ve güneyinde Erzincan illeri yer alır. İlçedeki başlıca tepeler; Eğrinin sivri Tepesi, Aktaşkıranı, Tepesi Berdiye Dağı ve Kırtıllıkburnu Tepesidir. Bölge bulunduğu konum itibariyle Doğu Karadeniz Bölgesinin bittiği yerdedir. Bu sebeple ilçede geçiş iklimi görülür. Bölge sıcaklık açısından karasal iklim, nem ve yağış şartları bakımından Karadeniz iklim özelliklerini gösterir. En soğuk ayı ocak ve en sıcak ayı temmuzdur. Sıcaklık ortalaması 13 derecedir. Yağış miktarı yıllık 500 ile 800 mm’dir. Bölge ikliminin ağaçlandırma ve barajların etkisiyle bağıl nemi artmış ve yağışları artmaya başlamıştır. Bitki örtüsü seyrektir. Bölgede ormanlık alanlara rastlanır. Yapılan kampanyalar ve devlet destekleriyle beraber ilçedeki ormanlık alanlar her geçen gün daha da artmaktadır. Ek olarak bölgede küçük topluluklar halinde meşe ağaçları görülür. Irmak yatağında söğüt ve kavak ağaçlarına rastlanır. Çamoluk’un büyük bir kısmında ceviz ağaçları yetiştirilir. Oldukça kaliteli ceviz veren ağaçlar ilçe ekonomisine de katkı sağlar. Kelkit Çayı bölgedeki en önemli akarsudur. Bu akarsu ilçenin ortasında geçer. Ayrıca ilçede bahar aylarında yağışların artmasıyla oluşan küçük dereler de vardır. Bu dereler; Değirmen Dere, Kuzyurt Deresi, Susuz Dere, Demirci Deresi, Kurukol Deresi, Çıngırdın Deresi ve Derin Deredir. 

Çamoluk Satılık Daire Arayanlara Nüfus Bilgileri

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunda yayınlanan verilere göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.759’dur. Bu kişilerin %46,71’ini (4.558) kadınlar ve %53,29’unu (5.201) erkekler oluşturur. Çamoluk’un 2017’deki nüfusu ise 8.723’dür. Bir yılda ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış meydana gelmiştir. Yıllık nüfus artış oranı % 11,88’dir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekareye düşen insan sayısı 22’dir. İlçenin toplam 8 mahallesi ve 27 köyü vardır. Çamoluk satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

  • Kurtuluş Mahallesi 889,
  • Yazılar Mahallesi 699,
  • Köroğlu Mahallesi 672,
  • Karşıyaka Mahallesi 570,
  • Kurukol Mahallesi 385,
  • Dulundas Mahallesi 283,
  • Yuvacık Mahallesi 255 ve 
  • Hürriyet Mahallesi 185 kişiden oluşur. 

Çamoluk Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede 6.661 adet konut bulunur. Satılık konutların ortalama alanları 100 metrekaredir. Ortalama Çamoluk satılık daire fiyatları 93.100 Türk Lirasıdır. Metrekare başına denk gelen satılık daire bedeli 931 Türk Lirasıdır. Dairelerin geri dönüş süreleri 16 yıldır. Bu bir dairenin satış bedelini yaklaşık 16 senede geri ödediğiniz gösterir. 

Bütçeniz hazırsa ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinde sizlerle buluşuyor. Hayallerinizdeki evi en kısa sürede bulmak için sitemizde göz atmalısınız. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daireler Giresun Çamoluk ilanlarını sitemizden bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çamoluk Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.