Emlakjet

Giresun Çanakçı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çanakçıcancel
Giresuncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çanakçı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Çanakçı satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda Çanakçı ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. Daha önceden Görele ilçesine bağlı olan Çanakçı ilçesinde her yıl Kuşdili Festivali düzenlenmektedir.

Çanakçı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Çanakçı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Giresun iline bağlıdır. Şehrin daha iç kısımlarında yer almak ile birlikte herhangi bir denize kıyısı yoktur. Doğal bitki örtüsü çoğunluk ile ormanlık alanlar tarafından oluşturulmuştur. Bu sebepten ötürü, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan diğer pek çok ilçe gibi, yerleşim oldukça dağınık bir şekilde düzenlenmiştir. İlçenin toplam yüz ölçümü 282 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 155 metredir. 

Çanakçı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çanakçı satılık konut düşünenler için konumu dolayısı ile, ilçede Karadeniz ikliminin karakteristikleri gözlemlenmektedir. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve serin geçmektedir. Ancak ilçeye en sık ilkbahar ayları sırasında yağış düşer. İlçede dağlık olmayan, düzlük yerler yayla olduğundan yılın belli zamanlarında oldukça serin hava yaşanmaktadır.

İlçe sakinleri, geçimlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Ancak yine de dağlık alanların fazla olması sebebi ile hayvancılık daha sık görülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda ise hububat ürünleri, sebze ve fındık elde edilmektedir. 

Çanakçı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çanakçı ilçesinde toplam 6.431 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,15'i erkek olup geriye kalan %49,85'lik kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, ilçede uzun senelerden beri süregelen düzenli bir nüfus düşüşü olduğu görülür. Çanakçı'nın güncel nüfus artış hızı %2,13 olarak tespit edilmiştir. 

Çanakçı ilçesine bağlı durumda olan toplam dört adet mahalle bulunmaktadır. İlçede aynı zamanda 15 adet de köy mevcuttur. Çanakçı satılık ev arayan okuyucularımızın arasından daha kolay tercih yapabilmeleri amacı ile, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde Çanakçı mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Merkez Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Cami Yanı Mahallesi,
  • Beyli Mahallesi.

Eğer siz de Çanakçı sahibinden satılık 2+1 ev gibi bölge spesifiğinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçe içerisinde yer alan yerli emlakçıları ziyaret edebilir ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde yer alan listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Çanakçı Satılık Daire
Akköy Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireAkköy Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireBakımlı Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireBakımlı Köyü (Güzören Mahallesi) Satılık DaireBakımlı Köyü (Kaşdibi Mahallesi) Satılık DaireBakımlı Köyü (Konak Mahallesi) Satılık DaireBakımlı Köyü (Öte Mahallesi) Satılık DaireBeyli Mahallesi Satılık DaireCami Yanı Mahallesi Satılık DaireÇağlayan Köyü Satılık DaireDeregözü Köyü (Cami Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Çorak Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Erikbükü Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Gücer Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Güregeriş Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Kavak Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Kirazören Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Sekü Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Yaplu Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Yazlık Mahallesi) Satılık DaireDoğanköy Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireDoğanköy Köyü (Kıran Mahallesi) Satılık DaireDoğanköy Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireDüzköy Köyü (Armutdüzü Mahallesi) Satılık DaireDüzköy Köyü (Cücüklü Mahallesi) Satılık DaireDüzköy Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Beküşlü Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Boztoprak Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Dalmanlı Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Dergözü Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Ege Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Harman Kıranı Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Kırıklı Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Ömerli Mahallesi) Satılık DaireEgeköy Köyü (Şıhlı Mahallesi) Satılık DaireErenköy Köyü (Kösekıranı Mahallesi) Satılık DaireErenköy Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireKahraman Köyü (Karaçatak Mahallesi) Satılık DaireKahraman Köyü (Tekdoruk Mahallesi) Satılık DaireKahraman Köyü (Tezderesi Mahallesi) Satılık DaireKaledibi Köyü (Güney Mahallesi) Satılık DaireKaledibi Köyü (Kale Mahallesi) Satılık DaireKaledibi Köyü (Kuz Mahallesi) Satılık DaireKarabörk Köyü (Çöcen Mahallesi) Satılık DaireKarabörk Köyü (Kuz Mahallesi) Satılık DaireKarabörk Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Gürebükü 2 Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Gürebükü Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Güvende Çubuğu Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (İzzetli Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Kise 2 Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Kise Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Merkez Alt Mahallesi) Satılık DaireKuşköy Köyü (Merkez Üst Mahallesi) Satılık DaireMerkez Mahallesi Satılık DaireOrta Mahallesi Satılık DaireSarayköy Köyü (Kıran Mahallesi) Satılık DaireSarayköy Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireSarayköy Köyü (Üst Mahallesi) Satılık DaireYenişadı Köyü Satılık DaireYeşilköy Köyü (Kuz Mahallesi) Satılık DaireYeşilköy Köyü (Yakuplu Mahallesi) Satılık DaireYeşilköy Köyü (Yargeliş Mahallesi) Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.