Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çanakçıcancel
Giresuncancel

Giresun Çanakçı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çanakçı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Çanakçı satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda Çanakçı ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. Daha önceden Görele ilçesine bağlı olan Çanakçı ilçesinde her yıl Kuşdili Festivali düzenlenmektedir.

Çanakçı Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Çanakçı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Giresun iline bağlıdır. Şehrin daha iç kısımlarında yer almak ile birlikte herhangi bir denize kıyısı yoktur. Doğal bitki örtüsü çoğunluk ile ormanlık alanlar tarafından oluşturulmuştur. Bu sebepten ötürü, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan diğer pek çok ilçe gibi, yerleşim oldukça dağınık bir şekilde düzenlenmiştir. İlçenin toplam yüz ölçümü 282 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 155 metredir. 

Çanakçı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çanakçı satılık konut düşünenler için konumu dolayısı ile, ilçede Karadeniz ikliminin karakteristikleri gözlemlenmektedir. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve serin geçmektedir. Ancak ilçeye en sık ilkbahar ayları sırasında yağış düşer. İlçede dağlık olmayan, düzlük yerler yayla olduğundan yılın belli zamanlarında oldukça serin hava yaşanmaktadır.

İlçe sakinleri, geçimlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Ancak yine de dağlık alanların fazla olması sebebi ile hayvancılık daha sık görülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda ise hububat ürünleri, sebze ve fındık elde edilmektedir. 

Çanakçı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çanakçı ilçesinde toplam 6.431 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,15'i erkek olup geriye kalan %49,85'lik kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, ilçede uzun senelerden beri süregelen düzenli bir nüfus düşüşü olduğu görülür. Çanakçı'nın güncel nüfus artış hızı %2,13 olarak tespit edilmiştir. 

Çanakçı ilçesine bağlı durumda olan toplam dört adet mahalle bulunmaktadır. İlçede aynı zamanda 15 adet de köy mevcuttur. Çanakçı satılık ev arayan okuyucularımızın arasından daha kolay tercih yapabilmeleri amacı ile, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde Çanakçı mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Merkez Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Cami Yanı Mahallesi,
  • Beyli Mahallesi.

Eğer siz de Çanakçı sahibinden satılık 2+1 ev gibi bölge spesifiğinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçe içerisinde yer alan yerli emlakçıları ziyaret edebilir ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde yer alan listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.