Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Giresun Dereli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Derelicancel
Giresuncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dereli Satılık Daire Bakanlar İçin Bölge Rehberi

Dereli satılık daire arayan EmlakJet ziyaretçileri için ilçenin emlak piyasasından coğrafi yapısına varana kadar birçok noktasına değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Dereli, Giresun’un bir ilçesidir. İlçe tarihini iyi anlamak için Giresun tarihi ile birlikte değerlendirmek gerekir. Giresun 1397’de Emir Oğlu Süleyman Bey tarafından fethedilmiş ve bölge Türk topraklarına katılmıştır. Selçuklu döneminde Dereli ve yakınlarına gelen Türkmenler bölgeye yerleşmişlerdir. Ankara Savaşından sonra Timur bölgeyi Türkmen Hacı Emiroğlu Süleyman Bey'e iade etmiştir. Tanzimat dönemine kadar Dereli Giresun’un bir köyü olarak Trabzon’a bağlanmıştır. Daha sonra Şebinkarahisar’a sonra tekrar Trabzon’a bağlanmıştır.1926 senesinde bölge Giresun’a bağlı bir nahiye olmuştur. 1958 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe konumuna gelmiştir. 

Dereli Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafi Yapısı

İlin güneyinde yer alır. Aksu Vadi üzerindedir. Doğusunda Keşap ve Yağlıdere, kuzeyinde Giresun Merkez, güneyinde Şebinkarahisar, batısında Bulancak ilçesi ve Ordu ili yer alır. Dik ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. 849 kilometrekareden oluşan bir alan üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 282 metre civarlarındadır. Şehir merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıktadır. İlçe ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayalıdır. Tarımda en önemli ürün fındıktır. Hayvancılıkta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra tatlı su balıkçılığı ve arıcılıkta da yapılır. Yaylalar diyarı olarak tanınır. Kümbet ve Bektaş Yaylaları bu ilçededir. Her sene Temmuz ayında Kümbet Yaylasında yayla şenlikleri düzenlenir. Ayrıca olağanüstü bir manzarası olan Guskun Tepesi de bu ilçededir. İlçede görülmesi gereken bir diğerler Meryem Ana Manastırı, Çobankayası resimleri, Kuşluhan Kalesi, Yavuzkemal Köyü Hanları ve tarihi ören yeridir.

Dereli Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Dereli ilçesinin toplam 12 mahallesi ve 34 köyü vardır. İlçenin köyleri; Alancık Köyü, Yeşilvadi Köyü, Tepeküknarlı Köyü, Kurtulmuş Köyü, Heydere Köyü, Akkaya Köyü, Güzelköy Köyü, Yıldız Köyü, Sarıyakup Köyü, Çamlı Köyü, Yaylacık Köyü, Çalca Köyü, Taşlıca Köyü, Küçükahmet Köyü, Aksu Köyü, İçmesu Köyü, Meşeliyatak Köyü, Çalköy Köyü, Yüce Köyü, Uzundere Köyü, Kümbet Köyü, Çengelköy Köyü, Yeşilkaya Köyü, Küknarlı Köyü, Eğrianbar Köyü, Tamdere Köyü, Konuklu Köyü, Güdül Köyü, Yeşiltepe Köyü, Pınarlar Köyü, Hisarköy Köyü, Maden Köyü, Tepeköy Köyü ve Kızıltaş Köyüdür. Giresun Dereli satılık ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

 • Kulakkaya Mahallesi,
 • Bahçeli Mahallesi,
 • Yuva Mahallesi,
 • Kuzca Mahallesi,
 • Dereli Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Hapan Mahallesi,
 • Şıhlar Mahallesi,
 • Kuşluhan Mahallesi,
 • Güzyurdu Mahallesi,
 • Sütlüce Mahallesi ve 
 • Yeni Mahallesidir. 

Dereli Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda yer alan verilere göre ilçede 1.203 adet işyeri ve 19.192 adet konut vardır. Konut başına 0,62 kişi düşer. Satılık evlerin ortalama alanları 118 metrekareden meydana gelir. Ortalama Dereli satılık daire fiyatları 151.748 Türk Lirasıdır. Birim satış fiyatı 1.286 Türk Lirasıdır. Dairelerin geri dönüş süreleri ortalama 14 senedir. Yani bir ev satış fiyatını 14 senede öder. 

EmlakJet ev arayışlarınızı kolaylaştırıyor. Dilediğiniz özelliklere sahip olan evlere en kısa zamanda sahip olmak ve Giresun Dereli ev fiyatları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.