Emlakjet

Giresun Doğankent Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Doğankentcancel
Giresuncancel

Doğankent Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Doğankent satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda Doğankent ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık. Eski zamanlarda bölgede yerleşmiş olan Türkmenlerin yoğun bir şekilde doğan beslemesi sebebi ile ilçeye bu isim uygun görülmüştür. 

Doğankent Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Doğankent ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Giresun iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 123 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 190 metredir. Köylerin arazileri hep engebeli ya da meyilli olduğu için, toplu yerleşime müsait alan bulmak oldukça zordur. Bunu önlemek amacı ile arazi sahipleri, kendi arazilerinin üzerine konut yapmak zorunda kaldığı için köylerde dağınık yerleşme oldukça yaygın görülür. Ancak ilçe merkezinde toplu yaşam müsaittir. İlçe merkezinin yanı sıra yaylalarda da toplu yerleşim görülebilmektedir. 

Doğankent Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Doğankent satılık konut düşünenler için konumu gereği, ilçede Karadeniz ikliminin özellikleri hakimiyet kurmuştur. Sıcak ve ılıman etkenler de bulunmak ile birlikte belirgin miktarlarda yağış da gözlemlenmektedir. En kurak aylarda bile bu yağış miktarı pek de azalış göstermez. Yıllık ortalama sıcaklık 13,2 santigrat derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 831 mm'dir. Yaz ayları sıcak, kış ayları soğuk ve yağışlı geçer.

İlçe halkı geçimini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde eder. Madencilik son zamanlarda önemini yitirmiş olsa da önceki zamanlarda kurşun, çinko, bakır gibi madenler sayesinde ilçe ekonomisi oldukça canlı kalmayı başarabilmiştir. Halkın yarısı tarım ile ilgilenmektedir. Tarım ile ilgilenenlerin birçoğu da fındık üretimi ile meşgul olmaktadır. Her ne kadar arazi meyilli olsa da her türlü tarımsal bitki yetişebilmektedir. Çaycılık da son zamanlarda ivme kazanmıştır. Bu ürünler dışında patates, fasulye ve mısır gibi ürünler de yetişir. 

Doğankent Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Doğankent ilçesinde toplam 6.690 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,84'ü erkek olup geriye kalan %49,16'sını kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu yıllardan beri düzenli bir nüfus düşüşü yaşasa da son senede belirgin bir nüfus artışı gözlemlenmiştir. Doğankent'te güncel nüfus artış hızı %7,69 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok lise mezununa rastlanmaktadır. İkinci sırada ilkokul mezunları gelirken üçüncü sırada lisans mezunları takip etmektedir. Her ne kadar ilçe sakinlerinin pek çoğu Giresunlu olsa da Gümüşhane ve Trabzon illerinden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır.

Doğankent ilçesine bağlı olan toplam 5 adet mahalle ve 9 adet köy bulunmaktadır. Doğankent satılık ev arayan okuyucularımız için bu mahallelerin bir listesini aşağıda sıraladık:

  • Yeni Mahallesi,
  • Sadaklı Mahallesi,
  • Yeşiltepe Mahallesi,
  • Süttaşı Mahallesi.

Eğer siz de Doğankent Süttaşı Mahallesi satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Doğankent Satılık Daire
Çatak Köyü (Annakkıran Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Büyükdağ Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Çakırlı Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Kocamanlı Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Melikli Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Ustalı Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Yamaklı Mahallesi) Satılık DaireÇatak Köyü (Yazlık Mahallesi) Satılık DaireÇatalağaç Köyü (Camiyanı Mahallesi) Satılık DaireÇatalağaç Köyü (Derindere Mahallesi) Satılık DaireÇatalağaç Köyü (Kıranyatak Mahallesi) Satılık DaireÇatalağaç Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireDoymuş Köyü (Celel Mahallesi) Satılık DaireDoymuş Köyü (Çerkezli Mahallesi) Satılık DaireDoymuş Köyü (Gökçebel Mahallesi) Satılık DaireDoymuş Köyü (Melikli Mahallesi) Satılık DaireDoymuş Köyü (Üzümce Mahallesi) Satılık DaireGüdül Köyü (Alt Mahallesi) Satılık DaireGüdül Köyü (Güney Mahallesi) Satılık DaireGüdül Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Ahmetoğlu Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Almadibi Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Başhozan Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Dereyatak Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Hacıoğlu Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Örenalan Mahallesi) Satılık DaireGüvenlik Köyü (Yanlızca Mahallesi) Satılık DaireKozköy Köyü (Camiyanı Mahallesi) Satılık DaireKozköy Köyü (Emirli Mahallesi) Satılık DaireKozköy Köyü (Kaleboynu Mahallesi) Satılık DaireKozköy Köyü (Töngelbükü Mahallesi) Satılık DaireMerkez Mahallesi Satılık DaireOyraca Köyü (Ellezli Mahallesi) Satılık DaireOyraca Köyü (Eskimaden Mahallesi) Satılık DaireOyraca Köyü (Kıran Mahallesi) Satılık DaireOyraca Köyü (Zögeli Mahallesi) Satılık DaireOyraca Köyü Satılık DaireSadaklı Mahallesi Satılık DaireSöğütağzı Köyü (Almadibi Mahallesi) Satılık DaireSöğütağzı Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireSöğütağzı Köyü (Deregözü Mahallesi) Satılık DaireSöğütağzı Köyü (Dere Mahallesi) Satılık DaireSöğütağzı Köyü (Yanağzı Mahallesi) Satılık DaireSüttaşı Mahallesi Satılık DaireYeniköy Köyü (İslam Mahallesi) Satılık DaireYeniköy Köyü (Yerlice Mahallesi) Satılık DaireYeni Mahallesi Satılık DaireYeşiltepe Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.