Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Espiyecancel
Giresuncancel

Giresun Espiye Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Espiye Satılık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Espiye satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazının sonunda ilçe hakkında bilmeniz gereken hemen her şeyi öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Espiye, Giresun iline bağlı on altı ilçeden yalnızca biridir. Giresun İLİ, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır ve bölgenin en gelişmiş kentlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Espiye ili ise şehrin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık %7.62’si burada yaşamını sürdürmektedir. Espiye’den sonra Bulancak ve Merkez ilçeleri gelmektedir. Onlar da kent nüfusunun yaklaşık %45’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semtte ilk yerleşim milattan önceki yüzyıllarda başlamıştır ve bölgenin bilinen en eski ise Zefre’dir. Tarihi İpek Yolu’nun en önemli limanlarından olan ilçe, strtatejik önemi ile ön plana çıkmaktadır.

Espiye Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri o bölgenin yerleşiminden coğrafyasına, ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki eder. Bu nedenle Espiye satılık ev arayanların mutlaka ilçenin coğrafi durumu, iklimi ve doğal yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Eskipe ilçesi, Giresun ilinin en kalabalık üçüncü yerleşim birimi olmasına rağmen yalnızca 161 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 10 metredir. Kısacası Espiye ilçesi neredeyse deniz seviyesinde yer almaktadır. Buna rağmen ilçe engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bu engebeler semt merkezinden başlayarak genişler ve yükselti artar. İlçenin batısında Yağlıdere ilçesi bulunmaktadır. Yağlıdere’den başlayarak Espiye’ye uzanan akarsular semt için hayati önem taşımaktadır. İlçenin doğusunda Tirebolu ve Güce, batısında Keşap ve Yağlıdere, güneyinde ise Alucra ve Şebinkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Semt, Karadeniz’in kuzey bölümünde yer almaktadır.  Espiye satılık konut  tercih edeceklerin semt merkezinin düzlük alanlarını düşünmesi yararlarına olabilir.

Espiye Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

Espiye ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre 34.592 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.92’si erkek, geriye kalan %49.08’i ise kadındır.  Daha açık bir ifade ile semtte yaşayanların 17.614’ü erkek, 16.978’i kadındır. Buna ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %7.62’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 1957 yılında çıkarılan bir kanun ile kurulmuştur. Semtin nüfusu 2012-2016 yılları arasında artmış, 2016-2017 yılları arasında azalmış ve son yıllarda ise tekrar artma eğilimine girmiştir. Bu nedenle nüfusun artma eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz. Popülasyonun artış hızı ise %4.19 civarındadır. Giresun Espiye kiralık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaç tanesinde arayışlarını sürdürebilirler:

 • Merkez Mahallesi 
 • Esentepe Mahallesi
 • Boncukçu Mahallesi
 • Adabük Mahallesi
 • Çam Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Cibril Mahallesi
 • Karadere Mahallesi
 • Kozköy Mahallesi
 • Dikmen Mahallesi
 • Kaleboynu Mahallesi
 • Ağalıkmadeni Mahallesi

Eğer Espiye satılık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Giresun Espiye satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Giresun Espiye Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Giresun Görele Satılık Daire
 • Giresun Merkez Erikliman Mahallesi Satılık Daire
 • Giresun Merkez Nizamiye Mahallesi Satılık Ev
 • Giresun Merkez Teyyaredüzü Mahallesi Satılık Ev
 • Giresun Merkez Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.