/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eynesilcancel

Giresun Eynesil Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Eynesil Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Eynesil satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Eynesil, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun ilinin Trabzon sınırındaki en son ilçesidir. İlçenin ismi ile ilgili rivayetlere göre paşalar Eynesil’de hürmetkarane karşılandığı için ‘ne iyi nesil’ demişler ve böylece isim dilden dile Eynesil olarak söylenmeye başlanmıştır. Çepni Türklerinin yerleşim yeri olan ilçe, Görele ilçesinin bir bucağı iken 1960 yılında müstakil ilçe olmuştur. Bitki örtüsü bulunduğu coğrafya itibariyle 600 metre yüksekliğe kadar fındık, kavak, kızılağaç, kestane, kiraz, ceviz, gürgen ağaçlarıyla kaplıdır. Ekilip dikilebilir alanların çoğunda fındık, az bir kısmında ise çay yetiştiriciliği yapılır. İlçenin Giresun il merkezine uzaklığı 60 kilometredir. Günlük olarak köylerden ilçe merkezine, ilçe merkezinden de il merkezine yolcu minibüsleri ulaşım sağlamaktadır. Nüfus az olan ilçeden, çevre ilçe ve illere olduğu kadar büyük şehirlere de oldukça fazla göç vermiştir. Eynesil satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Çanakçı ilçesi ve Görele ilçesi,
 • Batısında Görele ilçesi,
 • Doğusunda Trabzon il sınırı ile çevrilidir. 

Eynesil Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

1960 yılında ilçe statüsü kazanan Eynesil’de, 2019 yılı TÜİK verilerine göre yaşayan kişi sayısı 13.955’dir. Bu sayının yüzde 53,29’u kadın, yüzde 46,71’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 72 kilometrekare, rakımı ise 88 metredir. Eynesil satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 12 mahallesi bulunur. Bunlar;

 • Camidüzü Mahallesi,
 • Sokak Mahallesi,
 • Kıran Mahallesi,
 • Yakuplu Mahallesi,
 • Belen Mahallesi,
 • Erzikıranı Mahallesi,
 • Tamyanı Mahallesi,
 • Köseli Mahallesi,
 • Derebaşı Mahallesi,
 • Gümüşçay Mahallesi,
 • Altınlı Mahallesi,
 • Boztepe Mahallesidir. 

Eynesil Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Ekonomik Yapısı

Eynesil ilçesinde diğer Karadeniz Bölgesindeki şehirler gibi ekonomik yapı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Fındık üretiminde Türkiye’nin en çok üretim yapan ili olarak ve dünyaya ihracatı sebebiyle oldukça önemlidir. Fındığın ve çayın yanı sıra halk kendi ihtiyacına yönelik olarak mısırı bahçe bitkileri ve meyve yetiştirmektedir. Az da olsa kivi üretimi yapılmakta ve çevre bölgelere dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte toprakların dar oluşu halkı başka geçim kaynakları aramaya yöneltmiştir. Bunların başında ticaret ve hizmet sektörü oluşturmaktadır. İlçede hayvancılık gelir kaynağı olmasından daha çok kendi ihtiyaçlarına yöneliktir. En çok sığır mevcut olup genelde ıslah edilmiştir. Küçükbaş sayısı toprak durumuna göre yeterlidir. Toprak besicilik için elverişli değildir. Ancak arıcılık elverişli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Siz de aradığınız evi kolayca bulabilmek için emlak danışmanlarımızdan danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da sahibinden Giresun Eynesil satılık daire ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.