Emlakjet

Giresun Piraziz Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Pirazizcancel
Giresuncancel

Piraziz Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Satılık daire bulma sürecinde yapılan araştırmalar uzun ve yorucu olabilmektedir. Emlakjet ailesi satılık konut arayışında olanlara bu süreci daha kolay atlatmaları ve doğru evi bulmaları için yardımcı olmaya devam ediyor. Piraziz satılık daire arayışında olanlar için gerekli bilgi ve araştırmaları sizler için bu yazımızda derledik. Piraziz, Giresun ilinin bir ilçesidir. İlçe, Doğu Karadeniz kıyı şeridinde yer almaktadır. Piraziz’in yüzölçümü 130 km2’dir. İlçenin konumuna baktığımızda;

 • Batısında Ordu
 • Doğusunda Bulancak
 • Kuzeyinde ise Karadeniz’i görüyoruz.

İlçe halkının temel geçim kaynakları arasında tarımı, hayvancılık, balıkçılık, arıcılık ve ormancılık yer almaktadır. İlçede fındık, mısır, çay, meyve ve sebze tarımı da yapılmaktadır. İlçede yayla turizmi oldukça yaygındır. 

Piraziz Satılık Daire Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

İlçe nüfusu son sayıma göre 14 bin 659 kişidir. İlçede toplamda 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler arasında;

 • Aydere Mahallesi
 • Eren Mahallesi
 • Şıhkıran Mahallesi
 • Kargı Mahallesi
 • Şeyhli Mahallesi
 • Kaleyanı Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Etlikkıran Mahallesi
 • Maden Mahallesi yer almaktadır.

İlçedeki en kalabalık mahalle Yeni Mahalle iken en az nüfuslu mahalle ise Etlikkıran Mahallesi’dir. Piraziz satılık ev ilanlarına emlak sitemizden güvenle ulaşabilirsiniz.

Piraziz Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Fiyat Analizi

Konut fiyatları, konut tipine ve bölgeden bölgeye farklılıklar göstermektedir. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin de satılık evlerde ilk dikkat ettikleri nokta fiyatların bütçelerine uygun olup olmamasıdır. Satılık konutların incelendiği bölgede önceden piyasa araştırması yapmak hem fiyatlar hakkında bilgi edinmek hem de istenilen fiyatlarla karşılaştırmak adına oldukça önemlidir. Emlakjet ailesi Piraziz satılık konut alacaklar için fiyat analizini bu yazımızda bulabilirsiniz. Piraziz’de satılık bir konutun ortalama alanı 120 m2 iken konutlardaki birim başına kira fiyatı ise 2 bin 18 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Piraziz’de satılık konutların ortalama kira fiyatı ise 242 bin 160 TL olarak hesaplanmaktadır. Konutlardaki geri dönüş süresi ise 40 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Piraziz Satılık Daire Alacaklara Tavsiyeler

Ev sahibi olmak isteyenlerin bütçelerine ve belirledikleri özelliklere göre uygun daireyi bulma süreçlerinde bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Emlakjet olarak satılık konut arayışında olanların dikkat etmesi gerekenleri;

 • Net bir bütçe planlaması 
 • Konut piyasası araştırması
 • İstenilen fiyatla piyasa fiyatının karşılaştırılması
 • Belirlen ölçütlere uygun her evin ön elemeden geçirilmesi
 • Binanın yaşı ve güvenilirliğinin detaylı araştırılması
 • Evin bulunduğu bölgenin ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal aktivite gibi olanaklarının araştırılması
 • Seçilen evin mutlaka yerinde görülmesi
 • Ev sahibiyle doğrudan iletişim kurmaya özen gösterilmesi
 • Konutun üzerinde bir haciz ya da ipotek işleminin olup olmadığının kontrol edilmesi şeklinde sıralayabiliriz.

Güvenilir ve filtreleme seçenekleri gelişmiş bir emlak sitesi olan Emlakjet üzerinden sahibinden Piraziz satılık daire ilanlarına kolayca ulaşabilir ve size uygun daireye doğru ve mantıklı bir harcamayla satın alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Piraziz Satılık Daire
Akçay Köyü Satılık DaireAlidede Köyü Satılık DaireArmutçukuru Köyü Satılık DaireAydere Mahallesi Satılık DaireBalçıklı Köyü (Hapanca Yolu Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Hekimoğlu Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Kıran Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Kuzyaka Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Petbaşı Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Sevdanlı Mahallesi) Satılık DaireBalçıklı Köyü (Tepe Mahallesi) Satılık DaireBozat Köyü (Bitene Mahallesi) Satılık DaireBozat Köyü (Göldüzü Mahallesi) Satılık DaireBozat Köyü Satılık DaireBülbüllü Köyü Satılık DaireÇağlandere Köyü Satılık DaireÇayırköy Köyü Satılık DaireDeregözü Köyü (Alameşe Mahallesi) Satılık DaireDeregözü Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireEren Mahallesi Satılık DaireEsentepe Köyü (Dere Mahallesi) Satılık DaireEsentepe Köyü (Kaleyanı Mahallesi) Satılık DaireEsentepe Köyü (Kavrazlı Mahallesi) Satılık DaireEsentepe Köyü (Kıran Mahallesi) Satılık DaireEsentepe Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireEtlikkıran Mahallesi Satılık DaireGökçeali Köyü (Akelma Mahallesi) Satılık DaireGökçeali Köyü (Bayramşah Mahallesi) Satılık DaireGökçeali Köyü (Kayabaşı Mahallesi) Satılık DaireGökçeali Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireGökçeali Köyü (Taflancık Mahallesi) Satılık DaireGüneyköy Köyü Satılık DaireGüzelköy Köyü Satılık DaireHasanşeyh Köyü Satılık DaireKaleyanı Mahallesi Satılık DaireKargı Mahallesi Satılık DaireKılıçlı Köyü Satılık DaireMaden Mahallesi Satılık DaireMedrese Köyü (Şahintepe Mahallesi) Satılık DaireMedrese Köyü Satılık DaireNarlık Köyü (Aşağı Mahallesi) Satılık DaireNarlık Köyü (Yukarı Mahallesi) Satılık DaireNefsi Piraziz Köyü Satılık DaireÖrnekköy Köyü Satılık DairePiraziz Köyü Satılık DaireŞerefli Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireŞerefli Köyü (Pınarçukuru Mahallesi) Satılık DaireŞeyhli Mahallesi Satılık DaireŞıhkıran Mahallesi Satılık DaireTepeköy Köyü (Alt Mahallesi) Satılık DaireTepeköy Köyü (Bakacak Mahallesi) Satılık DaireTepeköy Köyü (Kendirçukuru Mahallesi) Satılık DaireTepeköy Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireTepeköy Köyü (Yavrutamı Mahallesi) Satılık DaireYeni Mahallesi Satılık DaireYunusemre Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.