/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Giresun Yağlıdere Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Yağlıderecancel
Giresuncancel

Yağlıdere Satılık Daire Tercih Edeceklere Bilgiler

Yağlıdere satılık daire arayışınızda ilçe hakkında aklınızdaki soru işaretlerine bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Yağlıdere, Giresun’un ilçesidir. Bölge adını kıyısında kurulduğu Yağlıdere’den alır. Bu ad ise akarsuyun doğduğu yaylalarda yağ ve süt üreten Rumlardan kalmıştır. Etrafında yağ üretilen bu dereye Yağlıdere denilmiştir. 11. yüzyılın sonlarına doğru Türk hükümdarlığına geçmiştir. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethetmesi ile bölge Osmanlı topraklarına katılmıştır. Yağlıdere 19. Yüzyılda Tirebolu’ya bağlı köy konumunadır. 1957 yılında da Espiye’ye bağlı bucak konumuna getirilmiştir. 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. 

Yağlıdere Satılık Daire Arayanlara Bölgenin Coğrafi Yapısı

İlçenin yüzölçümü 327 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden yüksekliği 104 metre civarlarındadır. İl merkezine yaklaşık 46 kilometre mesafededir. İlçenin kuzeybatısında Keşap, kuzeydoğusunda Espiye, batısında Dereli, güneydoğusunda Güce ve güneyinde Alucra ilçeleri yer alır. Bölgeye Karadeniz iklim tipi hakimdir. Kış ayları ılık ve yağışlı, yaz ayları serin geçer. Her mevsim yağış görülür. Yağış miktarı 1300 mm’dir. Bağıl nemi %70 dolaylarındadır. Yıllık sıcaklık ortalaması 14 derecedir. Alçak kesimleri kavak, kestane, kızılağaç ve meşe ağaçlarından oluşur. Yüksek kesimleri sakız, köknar ve sarıçam ağaçlarından oluşur. 1.500 metrenin üstündeki yükseklikte ve yaylalarda Alpin çayırları bulunur. İlçe halkının geçim kaynakları ormancılık, hayvancılık ve tarımdır. Tarımda en çok fındık yetiştiriciliği yapılır. Kivi yetiştiriciliği de günden güne artmaktadır. Meyve ve sebze üretimi ailenin kendi ihtiyacı kadar yapılır. İlçe ekonomisinde arıcılık da önemli bir yer tutar. Bir yılda ortalama 34 ton bal üretilir. İlçede 2 tane fındık kırma atölyesi ve alabalık çiftlikleri vardır. Bölgede çinko ve bakır yatakları da vardır fakat üretim bulunmamaktadır. 

Yağlıdere Satılık Daire Bakanlar İçin İlçe Demografisi

TÜİK raporuna göre Yağlıdere ilçesinin 2018 yılı nüfusu 16.758 kişiden oluşur. Bu kişilerin %49,85 kadın ve %50,15 erkektir. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılmıştır. Bölgenin 2017 yılındaki nüfusu ise 15.189’dur. Yıllık nüfus artış oranı % 10,33’tür. Nüfus yoğunluğu 51’dir. Yani kilometrekareye 51 kişi düşer. İlçenin toplam 15 mahalle ve 22 köyü vardır. Yağlıdere satılık ev bakabileceğiniz mahalleler nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Merkez Mahallesi 1.389,
 • Kozbükü Mahallesi 1.286,
 • Bük Mahallesi 894,
 • Tepeköy Mahallesi 662,
 • Oruçbey Mahallesi 570,
 • Kurucalı Mahallesi 512,
 • Günece Mahallesi 492,
 • Kızılelma Mahallesi 455,
 • Palaklı Mahallesi 428,
 • Çağlayan Mahallesi 419,
 • Tuğlacık Mahallesi 418,
 • Akdoğan Mahallesi 356,
 • Akdarı Mahallesi 347,
 • Ahallı Mahallesi 317 ve 
 • Gültepe Mahallesi 205 kişiden oluşur. 

Yağlıdere Satılık Daire Fiyatları

Ağustos 2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede 1.367 tane işyeri ve 11.786 tane konut vardır. Hane halkı sayısı ise 0,67’dir. Bölgede satılık evlerin ortalama büyüklükleri 110 metrekaredir. Ortalama Yağlıdere satılık daire fiyatları 102.850 Türk Lirasıdır. Birim satılık daire bedeli 935 Türk Lirasıdır. 

Satılık daire arayışınızda bütçeniz hazırsa ilgili ilanlar EmlakJette. İstek ve ihtiyaçlarınıza en çok uyum sağlayan Yağlıdere sahibinden satılık daire ya da emlakçıdan satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.