/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Gümüşhane Kelkit Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Kelkitcancel
Gümüşhanecancel

Kelkit Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

EmlakJet ev arayışlarınızı en hızlı şekilde sonlandırmanız için ilgili ilanları bir araya getirdi. Kelkit satılık daire bakarken de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazı tam olarak sizler için. Kelkit, Gümüşhane’nin bir ilçesidir. 1571 kilometrekareden oluşan bir alan üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1408 metre dolaylarındadır. İl merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. İlçe doğudan Köse, kuzeyden Gümüşhane Merkez, batıdan Şiran ilçeleri ve güneyden Erzincan iliyle çevrilmiştir. Engebeli ve dağlık bir arazisi vardır. Bölge toprakları akarsu vadileri ile yarılmış paralel dağ sıralarından oluşur. Güneyini Akdağ, Çimen ve Otlukbeli dağları, kuzeyini ise Gümüşhane Dağları engebelendirir. Kelkit Irmağı Kelkit Vadisini sular. Kelkit Çayı Yeşilırmak’ı besleyen kollardandır. İlçede Üçgözeler, Karapuğar, Eğri Göze, Gorden, Yardibi, Sıtma Pınarı, Bekir Çavuş'un Puğar, Keşiş Puğarı, Bülbülyuvası, Gülizarın Pınarı, Korgöze ve Korpuğar gibi birçok su kaynağı yer alır. İlçenin yüksek noktalarında yaylalar vardır. Başlıca yaylaları; Ernek Yaylası, Türünk Yaylası, Kelkit Yaylası, Deredol Yaylası, Sipikor Yaylaları, Pernek Yaylası ve Tarbast Yaylasıdır. İlçenin yüksek kısımlarında kavak, titrek ve gürgen ağaçları, alçak kısımlarında meşe kavak ve ardıç ağaçları görülür. Düz alanlarında sığırkuyruğu, geven, kekik, kuşburnu ve yabani dağ reyhanı gibi bitkiler bulunur. İlçeye Karadeniz iklimi ile karasal iklim tipi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Kışları soğuk, yazları kurak ve sıcaktır. En çok yağış bahar aylarında görülür. Yıllık yağış miktarı ortalama 460 mm’dir. 

Kelkit Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfus Bilgileri

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçedeki nüfus 47.891’dir. Nüfusun %48,99’unu kadınlar ve %51,01’ini erkekler oluşturur. 2017’de ilçede yaşayan kişi sayısı 53.692’dir. Bir yılda ilçede yaşayan kişi sayısında düşüş görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -% 10,80’dir. Kilometrekareye düşen kişi sayısı 30’dur. İlçenin toplam 21 mahalle ve 77 köyü vardır. Gümüşhane Kelkit satılık ev arayabileceğiniz mahalleleri nüfusları ile

 • Atatürk Mahallesi 3.388,
 • Cumhuriyet Mahallesi 2.249,
 • Göztepe Mahallesi 2.191,
 • Bahçelievler Mahallesi 2.172,
 • Merkez Mahallesi 2.143,
 • Ahmet Yesevi Mahallesi 2.073,
 • İnönü Mahallesi 1.965,
 • Fatih Mahallesi 1.622,
 • Fatih Mahallesi 1.590,
 • Büyükcami Mahallesi 1.462,
 • Yunus Emre Mahallesi 1.364,
 • Esentepe Mahallesi 1.330,
 • Fatih Mahallesi 1.232,
 • Küçükcami Mahallesi 1.084,
 • Büyükcami Mahallesi 1.025,
 • Hürriyet Mahallesi 868,
 • Cumhuriyet Mahallesi 646,
 • Özyurt Mahallesi 585,
 • Mahmatlı Mahallesi 487,
 • Karaçayır Mahallesi 437 ve 
 • Halkevi Mahallesi 361 kişiden oluşur. 

Kelkit Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verileri incelediğimizde ilçenin konut sayısının 23.105 olduğunu görürüz. Konut başına düşen hane halkı sayısı 3,45’tir. İşyeri sayısı 1.983’tür. İlçedeki satılık evlerin alanları ortalama 120 metrekaredir. Ortalama Kelkit satılık daire fiyatları 119.400 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim satış fiyatı 995 Türk Lirasıdır. Dairelerin geri dönüşleri 21 senedir. Yani bir daire satış fiyatını kira ile yaklaşık 21 senede geri öder. 

EmlakJet ile ilgili ilanlar bir tık mesafede. Siz de ilçenin emlak piyasası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bir emlakçıya danışabilir ya da Gümüşhane Kelkit satılık daire fiyatları için listeleme sayfalarımızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Kelkit Satılık Daire
Ağıl KöyüAğlık KöyüAhmet Yesevi MahallesiAkdağ KöyüAksöğüt KöyüAlacat KöyüAşağıözlüce KöyüAşut KöyüAtatürk MahallesiAydoğdu KöyüAziz KöyüBabakonağı KöyüBahçelievler MahallesiBalıklı KöyüBalkaya KöyüBaşpınar KöyüBelenli KöyüBeşdeğirmen KöyüBezendi KöyüBindal KöyüBulak KöyüBüyükcami MahallesiCemalli KöyüCumhuriyet MahallesiÇağlar KöyüÇakırlar KöyüÇamur KöyüÇimenli KöyüÇömlecik KöyüDayısı KöyüDeliler KöyüDeredolu Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Deredolu Bld. (Hürriyet Mahallesi)Deredolu Bld. (Mahmatlı Mahallesi)Dereyüzü KöyüDevekorusu KöyüDoğanca KöyüDoğankavak KöyüDölek KöyüElmelik KöyüEskikadı KöyüEskiyol KöyüEymür KöyüGerdekhisar KöyüGödül KöyüGüllüce KöyüGültepe KöyüGümüşgöze Bld. (Fatih Mahallesi)Gümüşgöze Bld. (Göztepe Mahallesi)Gümüşgöze Bld. (Özyurt Mahallesi)Günbatur KöyüGüneyçevirme KöyüGürleyik KöyüGüzyurdu Köyüİnönü MahallesiKaracaören KöyüKaraçayır MahallesiKarşıyaka KöyüKaş KöyüKazanpınar KöyüKılıççı KöyüKılıçtaşı KöyüKınalıtaş KöyüKızılca KöyüKozoğlu KöyüKömür KöyüKöycük KöyüKuşluk KöyüKüçükcami MahallesiObalar KöyüOğuz KöyüÖbektaş Bld. (Esentepe Mahallesi)Öbektaş Bld. (Fatih Mahallesi)Öbektaş Bld. (Halkevi Mahallesi)Öğütlü KöyüÖrenbel KöyüÖzen KöyüSadak KöyüSalördek KöyüSarışeyh KöyüSöğütlü Bld. (Merkez Mahallesi)Sökmen KöyüSütveren KöyüŞen KöyüTütenli KöyüUzunkol KöyüÜnlüpınar Bld. (Büyükcami Mahallesi)Ünlüpınar Bld. (Fatih Mahallesi)Yarbaşı KöyüYenice KöyüYeniköy KöyüYeniyol KöyüYeşilova KöyüYeşilpınar KöyüYeşilyurt KöyüYolçatı KöyüYukarıözlüce KöyüYunus Emre Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.