Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürtüncancel
Gümüşhanecancel

Gümüşhane Kürtün Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kürtün Satılık Daire Tercih Edeceklere Rehber Bilgiler

Kürtün satılık daire arayan Emlakjet ziyaretçileri ilçe hakkında merak ettiklerine bu yazı üzerinden ulaşabilirler. Kürtün, Gümüşhane’nin bir ilçesidir. 1990’da çıkarılan kanunla ilçe konumuna getirilmiştir. Yüzölçümü 917 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden yüksekliği 629 metredir. Şehir merkezine yaklaşık 59 metre uzaklıktadır. İlçeye şehir merkezinden kalkan dolmuşlar ile ulaşım mümkündür. 

Kürtün Satılık Daire Arayanlara Bölge Rehberi

Kürtün ilçesi doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini etkiliyor. İlçede görülmesi gereken yerlerin başında Örümcek Ormanları gelir. İlçe Örümcek Ormanları ile ünlüdür. 1998’de korunma altına alınmış olan bu ormanların toplam alanı 2.630 hektardır. Burada Kafkasların ve Avrupa’nın en çaplı ve boylu göknar ve ladin ağaçları yer alır. 400 yaşını geçmiş bu ağaçlar bütün görkemliyi ile yükselir. Türleri arasında ender bulunan göknar ile ladin ağaçlarından 4’er tanesi Tabiat Anıtı olarak tescillenmiştir. Doğu Ladinleri, Sakallı Kızılağaçlar, Doğu Kayınları, Doğu Karadeniz Göknarları ve Adi porsuklarla dolu 263 hektarlık alan korunma altındadır. Labirente bezeyen patikaları, yamaçları, şelaleleri, adeta bulutlara değen yükseklikteki ağaçları ve dereleri ile Örümcek Ormanları oldukça dikkat çeker. İlçedeki bir diğer doğal güzellik Kazıkbeli Yaylasıdır. Bu yayla Söğüteli köyündedir. Yayla en kalabalık zamanlarını Temmuz ayında yapılan şenliklerde yaşar. İlçedeki bir diğer yayla da Kadırga Yaylasıdır. Süme Köyünde yer alır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan yaylada konaklanabilecek pansiyon da bulunur. Kürtün Barajı da ilçedeki bir diğer keyifli vakit geçirebileceğiniz yerdir. 2003 yılında açılan baraj enerji üretmek amacıyla yapılmıştır. Göl kenarı piknik yapmak için idealdir. Ek olarak burada balık da tutulabilir. Kültür Kalesi de ilçede dikkat çeken tarihi yapılardandır.

Kürtün Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

Kürtün ilçesinin toplamda 9 mahalle ve 34 köyü vardır. İlçenin ev arayabileceğiniz köyleri; Bağlama Köyü, Yukarıkaradere Köyü, Şendere Köyü, Konacık Köyü, Araköy Köyü, Eğrigüney Köyü, Beşirköy Köyü, Gürgenli Köyü, Yeşilköy Köyü, Sarıbaba Köyü, Akçal Köyü, Damlı Köyü, Göndere Köyü, Tilkicek Köyü, Kızılot Köyü, Aktaş Köyü, Demirciler Köyü, Söğüteli Köyü, Sapmaz Köyü, Gündoğdu Köyü, Arpacık Köyü, Kızılcatam Köyü, Beytarla Köyü, Yaylalı Köyü, Kırgeriş Köyü, Elciğez Köyü, Üçtaş Köyü, Çayırçukur Köyü, Aşağıkaradere Köyü, Kuşluk Köyü, Elmalı Köyü, Taşlıca Köyü, Günyüzü Köyü ve Ekinciler Köyüdür. Gümüşhane Kürtün satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

  • Ortaköy Mahallesi,
  • Köyiçi Mahallesi,
  • Aşağı Uluköy Mahallesi,
  • Cayra Mahallesi,
  • Süme Mahallesi,
  • Yukarı Uluköy Mahallesi,
  • Karaçukur Mahallesi,
  • Cami Yanı Mahallesi ve
  • Melikli Mahallesidir. 

Kürtün Satılık Daire Fiyatları

Satılık ev ilanlarına bakarken bütçenizi belirlemenizde ve bölgenin konut piyasası hakkında bilgi sahibi olmanızda size yardımcı olmak için ilçedeki emlak piyasası hakkında araştırma yaptık. 2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede yer alan satılık evlerin ortalama boyutları 100 metrekareden oluşur. Ortalama Kürtün satılık daire fiyatları 86.500 Tük Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satılık ev bedeli yaklaşık 865 Türk Lirasına denk gelir. 

EmlakJet ile ev aramak artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Siz de kriterlerinize en çok uyum sağlayan emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Gümüşhane Kürtün ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.