Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Torulcancel
Gümüşhanecancel

Gümüşhane Torul Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Torul Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Torul satılık daire bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Torul,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı bir ilçedir. Gümüşhane,  altı farklı ilçeden meydana gelmiştir. Torul ilçesi ise kentin en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yalnızca %8.46’sına ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 1049 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt, Gümüşhane’nin yüzölçümü bakımından en büyük yerleşim birimlerindendir. Buna ek olarak semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1000 metredir. Bu rakam, semt merkezinde azalmaktadır. 

Torul Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Torul satılık ev düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o yöre ile yakınlaştıracak ve aranızdaki bağları kuvvetlendirecektir. Bu sebeple ilçede ev alacaksanız yazının bu bölümünü dikkatle okumalısınız. Torul ilçesinde bilinen ilk yerleşim milattan önce 400’lü yıllarda başlamıştır. Bölgede çok çeşitli uygarlık ve kavim yaşamıştır. Ancak iskana açılması Hititler döneminde olmuştur. Semtin ismi de ilçede ikamet eden Dorilia kabilesinin semte bugünkü ismini verdiği düşünülmektedir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra bölgeye Türkmenler yerleşmiştir. Türkmenlerden önce Cenevizliler ilçeye yerleşmiştir. 4. Haçlı Seferi sırasında ilçe Hristiyan orduları tarafından ele geçirilmiştir. 1040 yılından sonra bölgede Akkoyunlular ve Safeviler hüküm sürmüştür. 1461 yılında ise Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına dahil olmuştur. 1828 yılına kadar Trabzon’a bağlı olan ilçe, cumhuriyetin kuruluşundan sonra Gümüşhane’ye bağlanmıştır.

Torul Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre,  ilçede yaşayanların sayısı 13.771 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 6893’ü erkek, 6878’i ise kadındır. Kabaca, popülasyonun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. Semtin nüfusu 2017 yılından sonra artış göstermiştir. İlçenin popülasyonu 2007 yılından 2015 yılına kadar azalmıştır. Daha sonra büyük bir artış meydana gelmiştir. 2017 yılından sonra ise daha küçük bir artış olmuştur. Bugün popülasyonun artış hızı %11.11’dir.  İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Gümüşhane Torul satılık konut düşünenler aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden birini seçebilirler: 

  • Tuğrul Bey Mahallesi (1511 kişilik nüfusu ile semtin en büyük mahallesidir. ) 
  • Merkez Mahallesi
  • Kaledibi Mahallesi
  • Köprübaşı Mahallesi
  • Tufaniye Mahallesi
  • Çamlıca Mahallesi
  • Bahçecik Mahallesi
  • Soğuksu Mahallesi ( 100 kişilik nüfusu ile semtin en sakin yerleşim birimidir.) 

Eğer siz de Torul satılık daire düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Torul satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Torul Satılık Daire
Aksüt Köyü (Aksüt Yaylası Mahallesi)Aksüt Köyü (Ayonos Mahallesi)Aksüt Köyü (Gadohor Mahallesi)Aksüt Köyü (Kıran Mahallesi)Aksüt Köyü (Mandişka Mahallesi)Aksüt Köyü (Molla Mahallesi)Alınyayla Köyü (Merkez Mahallesi)Alınyayla Köyü (Sahatlı Mahallesi)Altınpınar Köyü (Başpınar Mahallesi)Altınpınar Köyü (Güneşli Mahallesi)Altınpınar Köyü (Gürpınar Mahallesi)Altınpınar Köyü (Nohutlu Mahallesi)Arılı Köyü (Arılı Yaylası Mahallesi)Arılı Köyü (Aşağı Mahallesi)Arılı Köyü (Yukarı Mahallesi)Arpalı KöyüArpalı Köyü (Merkez Mahallesi)Atalar Köyü (Aydınlar Mahallesi)Atalar Köyü (Değirmen Taş Mahallesi)Atalar Köyü (Has Mahallesi)Atalar Köyü (Merkez Alas Mahallesi)Atalar Köyü (Merkez Mahallesi)Atalar Köyü (Merkez Mevki Mahallesi)Atalar Köyü (Özlüce Mahallesi)Bahçecik MahallesiBahçelik KöyüBudak KöyüBüyükçit KöyüCebeli KöyüÇamlıca MahallesiDağdibi KöyüDedeli KöyüDemirkapı KöyüDemirkapı Köyü (Aslanoğlu Mahallesi)Demirkapı Köyü (Atgüney Mahallesi)Demirkapı Köyü (Bayır Mahallesi)Demirkapı Köyü (Cami Mahallesi)Demirkapı Köyü (Çalışkanlar Mahallesi)Demirkapı Köyü (Darıdere Mahallesi)Demirkapı Köyü (Gözgören Mahallesi)Demirkapı Köyü (Harhara Mahallesi)Demirkapı Köyü (Kayadibi Mahallesi)Demirkapı Köyü (Kılan Mahallesi)Demirkapı Köyü (Kozluca Mahallesi)Demirkapı Köyü (Kuşlu Mahallesi)Demirkapı Köyü (Mustafa Mereği Mahallesi)Demirkapı Köyü (Yaycılı Mahallesi)Demirkapı Köyü (Zabuk Mahallesi)Demirkapı Köyü (Zivildi Mahallesi)Gülaçar KöyüGümüştuğ KöyüGünay KöyüGüvemli KöyüGüzeloluk KöyüHarmancık KöyüHerek KöyüIşık Köyüİlecik Köyüİnkılap KöyüKalecik KöyüKaledibi MahallesiKirazlık KöyüKocadal KöyüKopuz KöyüKöprübaşı MahallesiKöstere KöyüKüçükçit KöyüMerkez MahallesiSoğuksu MahallesiTokçam KöyüTufaniye MahallesiTuğrulbey MahallesiUğurtaşı KöyüYalınkavak KöyüYeşilköy KöyüYıldız KöyüYurt KöyüYücebelen KöyüZigana Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.