/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Torulcancel

Gümüşhane Torul Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Torul Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Torul satılık daire bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Torul,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı bir ilçedir. Gümüşhane,  altı farklı ilçeden meydana gelmiştir. Torul ilçesi ise kentin en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yalnızca %8.46’sına ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, 1049 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt, Gümüşhane’nin yüzölçümü bakımından en büyük yerleşim birimlerindendir. Buna ek olarak semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1000 metredir. Bu rakam, semt merkezinde azalmaktadır. 

Torul Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Torul satılık ev düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o yöre ile yakınlaştıracak ve aranızdaki bağları kuvvetlendirecektir. Bu sebeple ilçede ev alacaksanız yazının bu bölümünü dikkatle okumalısınız. Torul ilçesinde bilinen ilk yerleşim milattan önce 400’lü yıllarda başlamıştır. Bölgede çok çeşitli uygarlık ve kavim yaşamıştır. Ancak iskana açılması Hititler döneminde olmuştur. Semtin ismi de ilçede ikamet eden Dorilia kabilesinin semte bugünkü ismini verdiği düşünülmektedir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra bölgeye Türkmenler yerleşmiştir. Türkmenlerden önce Cenevizliler ilçeye yerleşmiştir. 4. Haçlı Seferi sırasında ilçe Hristiyan orduları tarafından ele geçirilmiştir. 1040 yılından sonra bölgede Akkoyunlular ve Safeviler hüküm sürmüştür. 1461 yılında ise Fatih Sultan Mehmed döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına dahil olmuştur. 1828 yılına kadar Trabzon’a bağlı olan ilçe, cumhuriyetin kuruluşundan sonra Gümüşhane’ye bağlanmıştır.

Torul Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre,  ilçede yaşayanların sayısı 13.771 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 6893’ü erkek, 6878’i ise kadındır. Kabaca, popülasyonun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. Semtin nüfusu 2017 yılından sonra artış göstermiştir. İlçenin popülasyonu 2007 yılından 2015 yılına kadar azalmıştır. Daha sonra büyük bir artış meydana gelmiştir. 2017 yılından sonra ise daha küçük bir artış olmuştur. Bugün popülasyonun artış hızı %11.11’dir.  İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Gümüşhane Torul satılık konut düşünenler aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden birini seçebilirler: 

  • Tuğrul Bey Mahallesi (1511 kişilik nüfusu ile semtin en büyük mahallesidir. ) 
  • Merkez Mahallesi
  • Kaledibi Mahallesi
  • Köprübaşı Mahallesi
  • Tufaniye Mahallesi
  • Çamlıca Mahallesi
  • Bahçecik Mahallesi
  • Soğuksu Mahallesi ( 100 kişilik nüfusu ile semtin en sakin yerleşim birimidir.) 

Eğer siz de Torul satılık daire düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Torul satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Torul Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.