/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erzincancel
Hataycancel

Hatay Erzin Satılık Daire

araması için 21 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Erzin Satılık Daire Düşünenlere Özel İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en kalabalık 13. Şehri Hatay’ın bir ilçesi olan Erzin’de ev satın almayı düşünenlere özel hazırlanan ilçe tanıtım rehberimiz sizlerle buluşuyor. Erzin satılık daire arayanlara yönelik ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bir yazıda toparladık. İlçe hakkında genel bilgiler, coğrafi bilgileri, iklimi, ulaşım, nüfus, mahalle, idari bilgileri ile güncel konut satış piyasası hakkındaki bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımızla birlikte ev seçiminizde kolaylık sağlayacak. 

Erzin, Hatay il merkezine 45 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin en güneyinde yer alan ilimizin en kuzeyinde yer alan ilçesidir. Hatay ilinin kuzeyindeki Nur Dağları’nın Akdenize bakan batı eteğinde kurulmuştur. Toprakkale-İskenderun demiryolu ve yine Toprakkale-İskenderun TEM otoyolunun kesiştiği istasyondan, 7 kilometrelik bir yolun ardından ilçeye ulaşım sağlanır. Hatay’ın kuzeybatısında yer alan ilçeye ulaşım saat başı çalışan otobüslerle sağlanmaktadır. İlçe merkezinden köylere dolmuş ve minibüs bulmak mümkündür.

Akdeniz bölgesinde bulunan şehrin iklimi akdeniz iklimidir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçenin ekonomik yapısını tarıma dayalıdır. Başlıca gelir kaynağı narenciye üretimidir. Tahıl ve sebze yetiştiriciliği yapılan ilçede son yıllarda seracılık artmaktadır.

Erzin Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Erzin ilçesi, 1906 yılında bucak olmuş 1939 yılında da Adana’dan ayrılarak Hatay’a ilçe olmuştur. 

Erzin satılık daireler düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Osmaniye il sınırı, 
  • Güneyinde Akdeniz ve Dörtyol ilçesi,
  • Batısında Adana il sınırı,
  • Doğusunda Dörtyol ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 41.368’dir. Bu sayının yüzde 49,88’i kadın, yüzde 50,12’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 258 kilometrekare, rakımı ise 160 metredir.

Erzin Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Hatay'ın Erzin ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 152 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 875 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.005 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 172.672 TL’dir. 

Erzin Bahçelievler mahallesi satılık daire gibi arayışında tercih edebileceğiniz mahalle sayısı 20’dir. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Turunçlu Mahallesi, Yukarıburnaz Mahallesi, Mustafalı Mahallesi, Kızlarçayı Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İsali Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yoncadüzü Mahallesi, Başlamış Mahallesi ve Şükrü Paşa Mahallesidir. Siz de Hatay Erzin Karıncalı yaylası satılık ev ve diğer tüm ilanları incelemek istiyorsanız sitemizdeki listeleme sayfasını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.