Emlakjet

Hatay İskenderun Satılık Daire

araması için 165 ilan bulundu
search
İskenderuncancel
Hataycancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İskenderun Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Bilgileri 

Ev sahibi olmak çoğu kişinin hayalidir. Yatırım yapmak ya da ikamet etmek amaçlı ev satın almak isteyen herkes kendileri için en uygun evi bulmak istemektedir. Bu yazımızda İskenderun satılık daire arayışında olanlar için mahalle, ilçe, bölge ve konut analizlerimizi bulabilirsiniz. İskenderun, Hatay ilinin bir ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 247 km2’dir. İlçenin çevresine baktığımızda;

 • Batısında Akdeniz
 • Doğusunda Amanos Dağları
 • Kuzeyinde Payas
 • Güneyinde Arsuz
 • Güneydoğusunda ise Belen ilçesi ile çevrili olduğunu görüyoruz.

İskenderun Limanı, Türkiye’nin Akdeniz’de bulunan en önemli limanlarındandır. Akdeniz’in kuzeydoğusunda önemli bir nokta konumlanan liman, Orta Doğu’nun yanı sıra Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sağlamaktadır. İskenderun Körfezi, Hatay’ın batısını Güvercinkaya’dan başlayarak Yeşilkent’e dek kuşatmaktadır. İlçede yer alan doğal plajlar sayesinde hem bölge hem de ülke turizmi açısından oldukça önem arz etmektedir.

 

İskenderun Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Mahalle Bilgileri

İskenderun ilçesinin nüfusu son sayıma göre 248 bin 335 kişidir. İlçede 45 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler arasında;

 • Mustafa Kemal Mahallesi

 • Hürriyet Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • İsmet İnönü Mahallesi

 • Yunus Emre Mahallesi

 • Dumlupınar Mahallesi

 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi

 • Çay Mahallesi

 • Denizciler Mahallesi

 • Barıştepe Mahallesi

 • Yenişehir Mahallesi

 • Esentepe Mahallesi

 • Kavaklıoluk Mahallesi

 • Büyükdere Mahallesi

 • Çınarlı Mahallesi

 • Numune Mahallesi

 • Gültepe Mahallesi yer almaktadır.

İlçedeki en kalabalık mahalle Denizciler Mahallesi iken en az nüfuslu mahalle ise Kavaklıoluk Mahallesi’dir. İskenderun satılık daire Mustafa Kemal Mahallesi ilanlarına emlak sitemizden ulaşarak size uygun daireyi satın alabilirsiniz.

 

İskenderun Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Konut Piyasası Bilgileri

Ev sahibi olmak isteyenlerin öncelikle yapması gereken net bir bütçe hesaplamasıdır. Daha sonrasında ise satılık konutun araştırıldığı bölgede piyasa analizi yapmak önem arz etmektedir. Emlakjet olarak İskenderun satılık konut piyasa fiyatlarını sizler için mercek altına aldık. Ortalama 140 m2 alana sahip satılık konutların ortalama birim fiyatı ise bin 344 TL’dir. Geri dönüş süresinin 16 yıl olarak hesaplandığı ilçede satılık konutlar 188 bin 160 TL’den satışa çıkarılmaktadır. İskenderun Yenişehir Mahallesi satılık daire seçeneklerine göz atarak bütçenize en uygun evi kolayca bulabilirsiniz.

 

İskenderun Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Bölge Bilgileri

Hatay, Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İlin yüzölçümü 5 bin 524 km2’dir. Hatay’ın çevresine baktığımızda; doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeyinde Osmaniye, kuzeydoğusunda Gaziantep, kuzeybatısında ise Adana yer almaktadır. Türkiye’nin en kalabalık 13. İlçesi olan Hatay’ın nüfusu son sayıma göre 1 milyon 609 bin 856 kişidir. Hatay ilinde 15 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler şunlardır;

 • İskenderun
 • Belen
 • Reyhanlı
 • Yayladağı
 • Altınözü
 • Kırıkhan
 • Defne
 • Antakya
 • Hassa
 • Samandağ
 • Arsuz
 • Kumlu
 • Payas
 • Dörtyol
 • Erzin

Hatay ilinin en yüksek nüfuslu ilçesi Antakya iken en az nüfuslu ilçesi ise Kumlu’dur. İskenderun ilçesi, Hatay’ın en kalabalık 2. ilçesidir. Hatay İskenderun Çay Mahallesi satılık daire ilanlarına filtreleme seçenekleri gelişmiş ve güvenilir bir emlak sitesi olan Emlakjet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 

İskenderun Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. İskenderun satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. İskenderun satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen İskenderun sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan İskenderun satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

İskenderun Satılık Daire Fiyatları

İskenderun satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

İskenderun Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan sahibinden İskenderun satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

İskenderun Satılık Daire 3+1

İskenderun satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

İskenderun Satılık Daire 2+1

İskenderun satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

İskenderun Satılık Daire 1+1

İskenderun satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

İskenderun Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sahibinden İskenderun satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

İskenderun Satılık Daire
Akarca Mahallesi Satılık DaireAkçay Mahallesi Satılık DaireAşkarbeyli Mahallesi Satılık DaireAzganlık Mahallesi Satılık DaireAzganlık OSB Mahallesi Satılık DaireBarbaros Mahallesi Satılık DaireBarıştepe Mahallesi Satılık DaireBekbele Mahallesi Satılık DaireBitişik Mahallesi Satılık DaireBuluttepe Mahallesi Satılık DaireBüyükdere Mahallesi Satılık DaireCebike Mahallesi Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireCumhuriyet Satılık DaireÇay Mahallesi Satılık DaireÇınarlı Mahallesi Satılık DaireÇırtıman Mahallesi Satılık DaireDenizciler Mahallesi Satılık DaireDumlupınar Mahallesi Satılık DaireEsentepe Mahallesi Satılık DaireEsentepe Satılık DaireFatih Sultan Mehmet Mahallesi Satılık DaireGültepe Mahallesi Satılık DaireGürsel Mahallesi Satılık DaireGüzelçay Mahallesi Satılık DaireHürriyet Mahallesi Satılık Daireİsmet İnönü Mahallesi Satılık DaireKaledibi Mahallesi Satılık DaireKarayılan Mahallesi Satılık DaireKavaklıoluk Mahallesi Satılık DaireKocatepe Mahallesi Satılık DaireKurtuluş Mahallesi Satılık DaireMeydan Mahallesi Satılık DaireMeydan Satılık DaireModernevler Mahallesi Satılık DaireMuradiye Mahallesi Satılık DaireMustafa Kemal Mahallesi Satılık DaireNumune Mahallesi Satılık DaireOrhangazi Mahallesi Satılık DairePınarbaşı Mahallesi Satılık DairePirireis Mahallesi Satılık DaireReyhanlı Satılık DaireSakarya Mahallesi Satılık DaireSanayi Satılık DaireSarıseki Mahallesi Satılık DaireSavaş Mahallesi Satılık DaireSuçıkağı Mahallesi Satılık DaireSüleymaniye Mahallesi Satılık DaireYenişehir Mahallesi Satılık DaireYıldırımtepe Mahallesi Satılık DaireYunus Emre Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.