/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Hatay Kırıkhan Satılık Daire

araması için 35 ilan bulundu
search
Kırıkhancancel
Hataycancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kırıkhan Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Kırıkhan satılık daire arıyorsanız bu yazı sonrasında edinmiş olacağınız bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edeceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kırıkhan ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

Kırıkhan Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Kırıkhan ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Hatay iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 715 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 151 metredir. İlçe, yüz ölçümü ve coğrafi konum gibi özelliklerden ötürü Hatay ilinin en büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. İlçenin sınırları içerisinden önemli bir ırmak olan Karasu geçmektedir. Benzer bir şekilde Hatay ili içerisinde var olan tek doğal göl olan Gölbaşı Gölü, bir diğer adı ile Balık Gölü, Kırıkhan ilçesinde bulunmaktadır. Hassa ile Kumlu ilçelerinin arasında yer alan Kırıkhan ilçesinin, etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

 • İlçenin batı yönünde Amanos Dağları yer almaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Suriye yer almaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Amik Ovası yer almaktadır.

Kırıkhan Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Bir ilçede gözlemlenen hava koşulları ile, o ilçede yaşayan kişilerin gelir elde etmek için yaptığı işler arasında güçlü bir ilişki söz konusudur. Kırıkhan satılık ev rayanlar için ilçede, konumu gereği Akdeniz ikliminin özellikleri hakimdir. Sıcak ve ılıman hava koşulları çok sık görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise yağışlı ve ılık geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 18,5 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 786 mm'dir. 

İskenderun ve Antakya ilçelerinden hemen sonra, Hatay'ın en gelişmiş ilçesi olarak bilinmektedir. İlçe sakinlerinin yarısı tarım sektörü ile ilgilenirken %28'i sanayi, geriye kalan kişiler ise diğer meslekler ile ilgilenmektedir. Son yirmi senede tarım bakımından ilçede büyük gelişmeler gözlemlenmiştir. Tarım sektörünün yanı sıra ilçede bulunan tekstil, mısır ve yağ fabrikaları gibi oluşumlar, ilçe ekonomisinin canlı tutulmasına büyük bir katkı sağlamaktadır.

Kırıkhan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kırıkhan ilçesinde toplam 115.196 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,32'si erkek olup geriye kalan %49,68'ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçede son 10 senede toplanmış olan nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı bir düşüş yönelimi göstermektedir. Ancak bu düşüş radikal ve hızlı değişimler ile gerçekleşmemektedir. Daha ziyade yavaş ve düzenlidir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,86 olarak tespit edilmiştir. 

Kırıkhan ilçesinde toplam 73 adet mahalle bulunmaktadır. Kırıkhan satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği, en kalabalık mahallelerin bir listesi aşağıdaki listede yer almaktadır:

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Mimar Sinan Mahallesi,
 • Barbaros Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Alsancak Mahallesi,
 • Gazi Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi.

Eğer siz de Kırıkhan Gazi Mahallesi müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.