Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Hatay Reyhanlı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Reyhanlıcancel
Hataycancel

Reyhanlı Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi 

Reyhanlı satılık daire bakanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Reyhanlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Hatay iline bağlı bir yerleşim birimidir. Reyhanlı ilçesi, 592 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 160 metredir. Amik Ovası üzerine kurulmuş olan ilçede yerleşim 1972 yılında başlamıştır. Semt, kentin doğu hattında yer almaktadır. İlçenin doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Hatay’ın Merkez ilçesi ve kuzeyinde ise Kumlu ilçesi bulunmaktadır. Bölgenin en önemli özelliği Cilvegözü Sınır Kapısı’nın burada olmasıdır. İlçe doğal güzellikleri ve çok eskilere dayanan geçmişi ile bölgenin en stratejik yerleşim birimlerinden biridir. İlçeye Balkan Savaşları’ndan sonra muhacirler yerleşmiştir. Daha sonra Kıbrıs’tan gelen Türkler de buraya yerleşmiştir.

Reyhanlı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi ve sahip olduğu istihdam potansiyeli, o il veya ilçedeki emlak piyasasının geleceği üzerinde çok belirleyicidir. Ekonomisi güçlü olan yerleşim yerleşimlerinde, emlak piyasası bir hayli canlı ve hareketlidir. Reyhanlı satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin de bu sebeple semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Reyhanlı ilçesinde tarım, ticaret ve sanayi faaliyetleri yürütülmektedir. Reyhanlı tam bir tarım ilçesidir. Buradaki tarım üretim ortalaması ülkemizin çok üzerindedir. Modern tarım yöntemleri kullanılarak yapılan üretim ile yılda iki ya da üç kez ürün alınabilmektedir. Verimi yüksek bir arazi üzerine kurulu olan ilçede, 310.000 dekarlık çok geniş bir arazide tarım yapılabilmektedir. İlçede üretilen ürünler genellikle pamuk ve hububat çeşitleridir. İlçede tarıma dayalı sanayi gelişmiş durumdadır. Çırçır ve prese fabrikaları, iplik, un ve hidrofil pamuk fabrikaları yerli halk için önemli bir gelir kaynağıdır. Halkın bir kısmına bu fabrikalarda istihdam sağlanmaktadır. İlçede yer alan Cilvegözü sınır kapısı, ticaret faaliyetlerini kolaylaştırmaktadır. Reyhanlı satılık konut tercih edecekler özellikle tarımla ilgileniyorlarsa, çok doğru bir seçim yapmış olacaklardır.

Reyhanlı Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

Her yıl açıklanan TÜİK Raporları her bölgenin, ilin ve ilçenin nüfus yapısı hakkında bilgi verir. Reyhanlı ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında açıklanan TÜİK Raporu’na göre, 98.534 kişiye ulaşmıştır. Semtte yaşayanların %50.26’sı erkek, %49.74’ü kadındır. İlçe, 1939 tarihinde çıkarılan bir kanun ile kurulmuştur. Semtin o tarihten beri sürekli olarak artmaktadır. Bugün de semtin nüfusu  artma eğilimindedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %3.66 ve civarındadır. Reyhanlı ilçesi, kırk yedi mahalleden oluşmuştur. Hatay Reyhanlı satılık daire tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı o bölgede  yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Yeni Mahalle
 • Bağlar Mahallesi 
 • Kurtuluşu Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Değirmenkaşı Mahallesi
 • Yeşilova Mahallesi
 • Bayır Mahallesi
 • Yenişehir Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Mustafa Kemal Mahallesi

Eğer Reyhanlı satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Reyhanlı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, sizin için en uygun olan ilanı bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Hatay Reyhanlı Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Hatay Reyhanlı Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Hatay Reyhanlı Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Hatay Samandağ Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Emlak Ofisinden Hatay Samandağ Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Hatay Yayladağı Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Hatay Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Iğdır Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.