/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yayladağıcancel

Hatay Yayladağı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yayladağı Satılık Daire Bakanlara Bölge Rehberi

Yayladağı satılık daire almayı düşünen takipçilerimiz için ilçe ile ilgili genel bilgiler verdiğimiz yazıyı hazırladık. Yayladağı, Hatay'a bağlı ilçedir ve Türkiye'nin coğrafi olarak en güneydeki ilçesidir. 36°- 42° paralelleri arasındaki Türkiye'nin 36'ncı paraleline yakındır. Yayladağı ilçesi Hatay’ın güneyine düşmektedir. İlçenin doğusunda ve güneyinde Türkiye-Suriye sınırı bulunur. Kuzeybatıda Samandağı, kuzeyde Antakya ile komşudur. Alanı 366 km²dir. Denizden yüksekliği ise 450 m’dir. İlçede Akdeniz İklimi görülmektedir. Hatay’ın diğer ilçelerine göre daha serindir. Çoğunlukla çam, sandal ve meşe ağaçlarından oluşan ormanlar yer alır. Gelir kaynağı tütün, defne yağı, zeytin ve meyveden oluşmaktadır. İlçede defneyaprağı toplanmakta ancak defne işleyecek bir işletme yoktur. Yayladağı İlçesi dağlık bir araziden oluşmaktadır. İlçenin doğusunda Yayladağı, batıda Kel dağı, güneyde Salcan Dağı, kuzeyde Ziyaret Dağı bulunur. Araplar Dağı, Ayvacık Dağı, Oğlakçı ve Mezere Yaylaları yer alır.

Yayladağı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfusu

Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre Hatay Yayladağı ilçesinin 2018 yılı nüfusu 35.460’dır. Bu nüfus 20.143’ü erkek ve 15.317 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise; %56,80’i erkek ve %43,20’si kadındır. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu 28.954’dür. Hatay Yayladağı önceki yıla göre nüfus artış oranı %22,47’dir. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Yayladağı satılık evler için listeleme sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Yayladağı Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler

İlçeye bağlı mahalle sayısı 47’dir. Bu mahalleler;  Arslanyazı Mahallesi, Aydınbahçe Mahallesi, Aşağıpulluyazı Mahallesi,  ayışığı Mahallesi, Bozlu Mahallesi, Bezge Mahallesi, Çabala Mahallesi, sürütme Mahallesi, Çakı Mahallesi, sungur Mahallesi,  Çaksına Mahallesi, Sebenoba Mahallesi, Çamaltı Mahallesi, Olgunlar Mahallesi, Çandır Mahallesi, Leylekli Mahallesi,  Çatbaşı Mahallesi, Kurtuluş mahhallesi,  Çayır Mahallesi, Kulaç Mahallesi, Denizgören mahllesi, Kösrelik Mahallesi, Dusduru Mahallesi, Kızılçat Mahallesi, Eğerci Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Görentaş Mahallesi, Karaköse Mahallesi, Gözlüce Mahallesi, Karacurun Mahallesi, Gürışık Mahallesi, Hisarcık Mahallesi,  Güveççi Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Yukarıpulluyazı Mahallesi, Şakşak Mahallesi, Yukarıokçular Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Yoncakaya Mahallesi, Turfanda Mahallesi,  Yeşiltepe Mahallesi,  Tutlubahçe Mahallesi, Yenice Mahallesi, Uluyol Mahallesi, Yayıkdamlar Mahallesi, Üçırmak Mahallesi ve Yalaz Mahallesidir. Siz de ilçenin mahallelerindeki satılık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Yayladağı Satılık Daire Fiyatları

İlçe genelindeki satılık daire piyasasını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 145 metrekaredir. Ortalama Yayladağı satılık daire fiyatları 152.685 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık ev bedeli 1.053 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüş süreleri 20 yıldır. Yani bir ev kendi fiyatını kira ile yaklaşık 20 yılda geri öder. 

EmlakJet ile ev arayışları hız kesmeden devam ediyor. Aradığınız kriterlere en çok uyan ev ilanlarına sitemiz aracılığı ile vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki eve bir an önce sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Yayladağı ilanları sitemizde sizleri bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Yayladağı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.