/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuzlucacancel
Iğdırcancel

Iğdır Tuzluca Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Tuzluca Satılık Daire Arayanlara Semt Rehberi 

Tuzluca satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Tuzluca ,Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Iğdır iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ülkemizin en doğu ucunda bulunca Iğdır ili dört yerleşim biriminden meydana gelmiştir. Tuzluca, Merkez ilçeden sonra şehrin en kalabalık ve gelişmiş yerleşim birimidir. Merkez ilçe kent nüfusunun %69.69’una ev sahipliği yaparken, Tuzluca’da yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık %12.44’üne ev sahipliği yapmaktadır. 1992 yılına kadar Kars iline bağlı olan ilçe, bu tarihten sonra Iğdır’ın il yapılması ile Iğdır kentine bağlanmıştır. 

Tuzluca Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tuzluca satılık ev tercih edeceklerin için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semt hakkında mutlaka bilmeniz gereken bilgilere yer verdik. Tuzluca ilçesi, 1254 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Merkez ilçeden sonra ilçenin yüzölçümü bakımından en büyük ikinci yerleşim birimidir. Semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 870 metredir. Bu rakam semt merkezinde biraz daha düşmektedir. İlçenin daha çok kullanılan eski ismi Kulp’tur. İlin batı hattında yer alan Tuzluca ilçesi, yeryüzü şekilleri bakımından çok dağlık ve engebeli bir arazi üzerine konumlanmıştır. Dağların çok geniş yer kapladığı ilçede tarıma uygun arazi sayısı ve alanı çok azdır. Bu nedenle ilçede tarımdan çok hayvancılık, madencilik ve yaylacılık yapılmaktadır. İlçede Iğdır’ın meşhur kayısısı yetiştirilmektedir. Bölgede yaylacılık faaliyetleri çok gelişmiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü hayvancılık yaparken, yaylalardan yararlanmaktadır. Tuzluca satılık konut düşünenlerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak emlak satın alabilirler.

Tuzluca Satılık Daire Düşünenlere Mahalle Önerisi 

Tuzluca ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre 24.560 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %52.52’si erkek, geriye kalan %47.48’ı ise kadındır. Tüm bunlara ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %12.49’una  ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin nüfusu 2009 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak düşmüştür. Bu tarihten sonra ilçenin nüfusu artmıştır. 2019 yılı itibari ile de nüfus artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı %5.83 olarak hesaplanmıştır. İlçe,  beş mahalle ve seksen bir köyden meydana gelmektedir.  Yaz aylarında ilçenin nüfusu yaylacılık faaliyetleri sebebiyle artmaktadır. Iğdır Tuzluca satılık ev düşünenler için, bahsi geçen mahalleler nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştırlar. Siz de arayışınızı aşağıda verilen mahallelerden bir ya da birkaçında yoğunlaştırabilir, kendinize en uygun evi tercih edebilirsiniz:

 • Yukarı Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Aşağı Mahalle
 • Orta Mahallesi

Eğer Tuzluca satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Tuzluca satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınız sırasında EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Tuzluca Satılık Daire
Abbasgöl KöyüAbbasgöl Köyü (Pınar Mahallesi)Ağabey KöyüAkdeğirmen KöyüAkdiz KöyüAkoluk KöyüAlhanlı KöyüAliköse KöyüArslanlı KöyüAşağıaktaş KöyüAşağıcivanlı KöyüAşağı Çıyrıklı KöyüAşağı Çıyrıklı Köyü (Yukarıçıyrıklı Mahallesi)Aşağıkatırlı KöyüAşağıkatırlı Köyü (Aşık Hüseyin Mahallesi)Aşağıkatırlı Köyü (Yukarı Katırlı Mahallesi)Aşağı MahallesiAşağısutaşı KöyüAşağısutaşı Köyü (Yukarı Sutaşı Mahallesi)Badilli KöyüBağlan KöyüBahçecik KöyüBahçelimeydan KöyüBeyoğlu KöyüBostanlı KöyüBuruksu KöyüCanderviş KöyüCanderviş Köyü (Adalet Mahallesi)Cumhuriyet MahallesiÇıraklı KöyüÇiçekli KöyüDoğanyurt KöyüDoğanyurt Köyü (Karagüney Mahallesi)Eğrekdere KöyüElmalık KöyüGaziler KöyüGedikli KöyüGöktaş KöyüGüllüce KöyüGüzeldere KöyüHadımlı KöyüHamurkesen KöyüHasankent Köyüİnce Köyüİncesu KöyüKalaça KöyüKamışlı KöyüKandilli KöyüKandilli Köyü (Taşköprü Mahallesi)Karabulak KöyüKaracören KöyüKarakoyun KöyüKaranlık KöyüKarataş KöyüKayakışlak KöyüKayaören KöyüKayaören Köyü (Alçalı Mahallesi)Kazkoparan KöyüKelekli KöyüKılıçlı KöyüKırkbulak KöyüKıznefer KöyüKöprübaşı KöyüKula KöyüKumbulak KöyüKuruağaç KöyüKüçükova KöyüLaleli KöyüMollakamer KöyüNahırkıran KöyüOmbulak KöyüOmbulak Köyü (Başsinek Mahallesi)Ombulak Köyü (Konaklı Mahallesi)Ombulak Köyü (Yeniköy Mahallesi)Ortabucak KöyüOrta MahallesiOsmanköy KöyüPirdemir KöyüSarıabdal KöyüSarıbulak KöyüSoğukbulak KöyüSöğütlü KöyüSürmeli KöyüSürmeli Köyü (Değirmen Mahallesi)Taşuçan KöyüTaşuçan Köyü (Koçbaşı Mahallesi)Tezekçi KöyüTurabi KöyüTutak KöyüUğruca KöyüÜçkaya KöyüÜnlendi KöyüYağlı KöyüYağlı Köyü (Gülahmet Mahallesi)Yağlı Köyü (Kızılkelefe Mahallesi)Yassıbulak KöyüYaylacık KöyüYeni MahallesiYukarıaktaş KöyüYukarıcivanlı KöyüYukarı MahallesiYüceotak Köyü
Iğdır Tuzluca Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Tuzluca Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Menemen İsmet İnönü Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Aliağa Uzunhasanlar Mahallesi Satılık Tarla
 • Bitlis Tatvan Günlük Kiralık Daire
 • Kırıkkale Kırıkkale Merkez Gündoğdu Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Üsküdar Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.