/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eğirdircancel

Isparta Eğirdir Satılık Daire

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Eğirdir Satılık Daire Arayanlara Semt Rehberi

Eğirdir satılık daire arayışı içerisinde olanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden demografisine kadar birçok farklı konuya değindik. Eğirdir, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta iline bağlı bir yerleşim birimidir. Isparta, tam on üç yerleşim biriminden oluşmaktadır ve 2019 yılı ile kentin nüfusu 441.412 kişiye ulaşmış durumdadır. Eğirdir ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. Merkez ve Yalvaç ilçelerinden sonra kentin gelen Eğirdir, şehir nüfusunun yaklaşık %7.35’ine ev sahipliği yapmaktadır. Eğirdir gölü kıyısına kurulmuş olan ilçe, kent merkezinden tam otuz dört kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe, 1227 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 950 metredir. İlçede bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de genellikle kış ve ilkbahar aylarında yıllık yağış miktarı yükselmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçedeki ortalama sıcaklıklar 10 derece civarındadır. Başka illerden gelerek buraya yerleşip Eğirdir satılık ev arayışına girenler bu koşulları göz önünde bulundurabilirler.

Eğirdir Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o bölgedeki emlak piyasası üzerinde en çok belirleyici özelliğe sahip olan özelliktir. Eğirdir satılık konut bakanların da bu sebeple mutlaka bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede en çok elma, üzüm, ayva, muşmula ve ceviz üretimi yapılmaktadır. Ancak semtin en önemli gelir kaynağı elmadır. İlçede çok çeşitli elmalar üretilmektedir. Sarı, yeşil, pembe ve kırmızı renklerde üretilen elmalar mayhoş, tatlı ya da ekşi olabilmektedir. İlçede küçükbaş hayvan besiciliği de yapılmaktadır. Özellikle kıl keçisi yetiştirilmektedir. İlçenin dağlık kesimleri hayvancılığa uygundur. İlçede Eğirdir Gölü’ne bağlı oalrak balıkçılık gelişmiştir. Gölde on farklı balık çeşidi yaşamaktadır. Göl, turizm faaliyetlerini de desteklemiştir. Altınkum Plajı ve Bedre Koyu önemli turizm merkezlerindendir. 

Eğirdir Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 32.436 kişiye ulaşmış vaziyettedir . İlçede ikamet edenlerin %51.03’ü erkek, geriye kalanı %48.97’si ise  kadındır.İlçe şehir nüfusunun yaklaşık %7.35’ine ev sahipliği yapmaktadır. Semtin nüfusu 2011- 2018 yılları arasında azalmış, bugün de azalma eğilimindedir. İlçe yirmi dokuz mahalle ve yirmi sekiz köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler Ispara Eğirdir satılık ev arayanlar için aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • İstasyon Mahallesi 
 • Altınkum Mahallesi 
 • Yazla Mahallesi
 • Pınar Pazarı Mahallesi
 • Menderes Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Kızılçubuk Mahallesi
 • Sekibağ Mahallesi
 • Sanayi Mahallesi
 • İmaret Mahallesi
 • Dere Mahallesi

Eğer Eğirdir satılık daire tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Eğirdir satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Eğirdir Satılık Daire
Isparta Eğirdir Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Isparta Merkez Akkent Mahallesi Satılık Daire
 • Isparta Merkez Anadolu Mahallesi Satılık Daire
 • Isparta Merkez Ayazmana Mahallesi Satılık Ev
 • Isparta Merkez Bağlar Mahallesi Satılık Ev
 • Isparta Merkez Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.