/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gönencancel
Ispartacancel

Isparta Gönen Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Gönen Satılık Daire Almayı Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Gönen satılık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Gönen, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Bölümü’nde yer alan Isparta ilinin en az nüfusa sahip olan beşinci ilçesidir. İl merkezine 25 kilometre mesafededir. Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında bir geçiş iklimi özelliği göstermektedir. İlçenin yüzölçümü 372 kilometrekare, rakımı ise 1050 metredir. İlçe 1850 metre yükseklikteki Tınaz Tepe’nin hafif meyilli yamaçlarında bir yerleşim bölgesidir. Gül toplama dönemlerinde mevsimlik işçilerin gelmesi ile ilçenin nüfusunda artış görülebilmektedir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre ilçe tarihinin M.Ö. 3000 yıl öncesine dayandığı bilinmektedir.

Gönen Satılık Daire Alacaklar İçin İlçenin Ekonomilk ve İdari Yapısı

Isparta'nın Gönen ilçesinin ekonomik yapısının çoğunu tarım oluşturmaktadır. Son yıllarda tarıma dayalı ekonomide önemli gelişme gözlenmektedir. Bölgedeki en önemli bölgesel çaptaki üretim elemanı güldür. Gönen ilçesinin nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre toplam 7.364’tür. Gönen satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 10 mahalle vardır. Bu mahalleler;  Musalla Mahallesi, Yenice Mahallesi, Pazar Mahallesi, Gümüşgün Mahallesi,  Camii Mahallesi, Orta Mahallesi, Tekke Mahallesi, Alaca Mescit Mahallesi, Kasap Mahallesi ve Göletevleri Mahallesidir. Isparta Gönen satılık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Gönen Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Isparta'nın Gönen ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 108 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.270 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.753 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 160.596 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Isparta’nın ilinin Gönen ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Isparta Gönen’de sahibinden satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.