/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keçiborlucancel
Ispartacancel

Isparta Keçiborlu Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Keçiborlu Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterici Kılavuz

Keçiborlu satılık daire arayan takipçilerimizin aklındaki soru işaretlerini gidermek için bu yazıyı derledik. Keçiborlu, Batı Akdeniz Bölgesi Göller yöresinde Isparta ilinin bir ilçesidir. İlçenin en yüksek noktası 1890 metre yükseklikle ile Akdağ'dır. İlçenin çevrelerinde Kılıç, Senir, Baladız (Gümüşgün) ovaları yer alır. İlçenin doğusunda Gönen ilçesi, güneyinde Burdur ili merkezi ilçesi, kuzeyinde Uluborlu, batısı Afyonkarahisar iline bağlı Dinar ve Dazkırı ilçeleri bulunmaktadır. İlçede önemli bir akarsu bulunmamak ve yörede yer alan akarsular küçük dereler olup kış yağışları ile görünüp yaz sıcakları ile kurumaktadırlar. Burdur Gölü'nün 22 kilometre bir sahil şeridi Keçiborlu ilçesinin güneyinde ve ilçe sınırları içindedir. Bu göl, suyunda erimiş maden tuzlarının sebebiyle acı su golüdür. Keçiborlu ilçesinin Akdeniz Bölgesi'nde olduğu kabul edilmekle beraber, ilçede kışları sert ve soğuk, yazları kurak ve sıcak olan karasal iklim görülür. Yağışların yıllık ortalaması 615 m² olup genellikle yağışlar kış ve ilkbahar aylarında olmaktadır. Günümüzde Keçiborlu ilçesinde en önemli ekonomik sektör tarım ve hayvancılıktır. Bunun 21 bin dekarı sulu tarım için kullanılabilir. Elma, kiraz, kayısı, vişne, ayva, erik gibi meyvecilik için 9.740 dekar arazi kullanılmaktadır. Hayvancılıkta besi ve süt sığırcılığı gelişmektedir. E-24 Devlet karayolu üzerinde olan ilçeden İstanbul, Ankara, İzmir'den gelen Antalya'ya giden karayolu geçmektedir. Bu yol ile Isparta'ya giden karayolunun, Keçiborlu ilçesi sınırları içinde bir kavşak noktası vardır. Böylelikle ilçe turizm merkezleri ile büyük şehirlere geçiş ve kavşak noktalarında yer alır. Aynı zamanda ilçeden tarihsel İzmir-Aydın Demiryolunun bir uzantısı olup Isparta ile Eğirdir'e giden bir demiryolu hattı bulunur. İlçe sınırlarında içinde birkaç Devlet Demiryolları İstasyonu bulunmakta ve yıllardır demir yolu taşımacılığında yük ve yolcu açısından ilçeye çok önemli bir ulaşım seçeneği sağlamıştır. 1997 yılında ilçe sınırları içinde Isparta il merkezine bir hizmet olarak Süleyman Demirel Havalimanı açılmış ve hava limanından özel sektör hava ulaşım şirketleri tarifeli yolcu seferleri düzenlenmektedir.

Keçiborlu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçede 14.383 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu nüfusun %50,83’ünü erkekler ve %49,17’sini kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılındaki nüfusu ise 13.897’dir.  İlçedeki nüfusun önceki yıla göre artış oranı %3,50 iken nüfusun artış miktarı 486’dır. Siz de bu bölgeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Keçiborlu satılık ev fiyatları için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

Keçiborlu Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna Keçiborlu satılık daire fiyatları ortalama 242.055 Türk Lirasıdır. Daireleri ortalama alanları ise 165 metrekare olarak görülmektedir. Dairelerin ortalama dönüş süreleri ise 8 yıl olarak karşımıza çıkar. 

Siz de bu bilgilerden yaralanarak ilçedeki ev fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Hayallerinize uygun en güzel evi çok kısa sürede sahip olmak için Isparta Keçiborlu sahibinden satılık evler ilanlarını sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.