Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sütçülercancel
Ispartacancel

Isparta Sütçüler Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Sütçüler Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler 

Sütçüler satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sütçüler ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtabilecek kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Sütçüler ilçesinde, Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı olan Sütçüler Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. İlçe, tarihî eser konusunda oldukça zengin bir envantere sahiptir. Bunlar arasında Sığırlık Kalesi, Zorzila ve Sefer Ağa Cami bulunmaktadır.

Sütçüler Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Sütçüler ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. Isparta il merkezinin güneydoğu yönünde kalmaktadır. Burdur, Antalya ve Konya illeri ile sınırı mevcuttur. İlçe arazisi engebeli ve dağlık bir karakteristiğe sahiptir. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.287 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 200 ila 2.500 metre arasında değişmektedir. Batı Toros Dağları’nın birleştiği Göller Bölgesi’nde bulunan Beyşehir ilçesine sınırından Dedegöl (bir diğer adı ile Dippoyraz) Dağı, kuzey tarafında Anamas Dağı, Yılanlı Ovası (veya Yaylası) ve Kovada Gölü yer almaktadır. Güney yönünde Aksu (Isparta Çayı), Bucak ilçesi ile doğal bir sınır oluşturur. Güney yönünde ise Sanlı Yaylası, Serik ilçesi ile arada doğal sınır oluşturur. İlçenin etrafında bulunan komşu yerleşimlerin bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • İlçenin doğu yönünde, Konya iline bağlı olan Beyşehir ve Seydişehir ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeybatı yönünde Eğirdir ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde, Antalya iline bağlı olan Serik ve Manavgat ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin güneybatı yönünde Burdur iline bağlı olan Bucak ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeydoğu yönünde Aksu ilçesi bulunmaktadır.

Sütçüler Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sütçüler satılık ev düşünenler için ilçede sıcak ve ılıman hava koşulları hâkimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçer. Genel olarak karasal iklim karakteristikleri mevcuttur. Yıllık ortalama sıcaklık 12,2 santigrat derecedir ve bir yılda ilçeye düşen yağış miktarı ortalama 620 mm’dir.

İlçe sakinlerinin başlıca gelir kaynakları arasında tarım, ormancılık, balıkçılık ve hayvancılık uğraşları bulunmaktadır. Ancak ilçe arazisinin engebeli yapısından ötürü tarım faaliyetleri kısıtlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu nedenle ilçe halkı daha çok hayvancılık faaliyetine yönelmiştir.

Sütçüler Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sütçüler ilçesinde toplam 10.707 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,61’i erkek olup geriye kalan %49,39’unu kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 senelik nüfus verilerine göre, ilçedeki nüfus gidişatı düşüş yönündedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,07 olarak tespit edilmiştir.

Sütçüler ilçesine bağlı olan toplam 7 adet mahalle ve 30 adet köy bulunmaktadır. Sütçüler satılık ev arayan kişilerin arasından tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Birlik Mahallesi,
  • Yukarı Mahallesi,
  • Erenler Mahallesi,
  • Cami Mahallesi,
  • Başkoz Mahallesi.

Eğer siz de Sütçüler Birlik Mahallesi satılık müstakil ev arıyorsanız ilçedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.