/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluborlucancel

Isparta Uluborlu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Uluborlu Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Bilgileri

Emlakjet ailesi olarak ev sahibi olmak isteyenlerin en doğru evi bulmaları için çalışıyoruz. Bu yazımızda Uluborlu satılık daire arayışında olanlar için bölge, ilçe, mahalle ve konut fiyatlarını sizler için mercek altına aldık. Uluborlu, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Isparta ilinin bir ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 322 km2 ve rakımı bin 100 metredir. İlçenin etrafına baktığımızda;

 • Batısında Keçiborlu
 • Doğusunda Senirkent
 • Kuzeyinde Dinar
 • Güneyinde ise Atabey ve Gönen ilçeleriyle çevrili olduğunu görüyoruz.

Halkın en önemli geçim kaynağı sulu tarımdır. İlçede elma, armut, ayva ve kiraz gibi meyveler yetiştirilmektedir ve kiraz üretimi Uluborlu ilçesinde oldukça yaygındır. İlçede üretilen 17 tür kiraz birçok farklı ülkeye ihraç edilmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesi Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu Uluborlu ilçesinde bulunmaktadır.

Uluborlu Satılık Daire Alacaklar İçin Mahalle Bilgileri

İlçe nüfusu son sayıma göre 6 bin 388 kişidir. İlçede 11 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Güreşyeri Mahallesi
 • Kabaağaç Mahallesi
 • Selçuklu Mahallesi
 • Namazgah Mahallesi
 • Hamideli Mahallesi
 • Taşköprü Mahallesi
 • Pazar Mahallesi
 • Serenler Mahallesi
 • Zincirli Mahallesi
 • Topraklık Mahallesi
 • Kösehasan Mahallesi’dir.

İlçedeki en kalabalık nüfus Pazar Mahallesi’ne aitken en az nüfuslu mahalle ise Namazgah Mahallesi’dir. Uluborlu satılık ev ilanlarına emlak sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Uluborlu Satılık Daire Alacaklar İçin Konut Fiyat Bilgileri ve Tavsiyeler

Konut satın almaya karar verenlerin ilk olarak bölge piyasası hakkında araştırma yapması gerekmektedir. Emlakjet olarak Uluborlu satılık konut almayı düşünenler için bu yazımızda piyasa araştırması yaptık. 100 m2 ortalama alana sahip satılık konutların ortalama birim fiyatı bin 742 TL’dir. Geri dönüş süresinin 19 yıl olarak hesaplandığı ilçede satılık daireler ortalama 174 bin 200 TL’den satışa çıkarılmaktadır. Emlakjet olarak satılık konut arayışında olanların dikkat etmesi gereken birçok detay bulunmaktadır.  Dikkat edilmesi gerekenler; net bir bütçe planlaması, konut piyasası araştırması, istenilen fiyatla piyasa fiyatının karşılaştırılması, belirlenen ölçütlere uygun her evin ön elemeden geçirilmesi, binanın yaşı ve güvenilirliğinin detaylı araştırılması ve evin bulunduğu bölgenin ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal aktivite gibi olanaklarının araştırılmasıdır.

Uluborlu Satılık Daire Alacaklar İçin Bölge Bilgileri

Isparta, Türkiye’nin güneybatısında yer almaktadır.  Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyindeki Göller Yöresi’nde bulunan ilin yüzölçümü 8 bin 993 km2’dir. Isparta’nın ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Isparta’nın verimli topraklarının büyük bölümünde gül yetiştirilmektedir. İlde Kızıldağ Milli Parkı ve Kovada Gölü Milli Parkı bulunmaktadır. İlin çevresine baktığımızda;

 • Batısında Burdur
 • Doğusunda Konya
 • Kuzeyinde Afyonkarahisar
 • Güneyinde ise Antalya’nın bulunduğunu görmekteyiz.

Isparta’nın nüfusu son sayıma göre 441 bin 412 kişidir. Isparta’nın ilçeleri; Aksu, Merkez, Yalvaç, Şarkikaraağaç, Eğirdir, Yenişarbademli, Atabey, Uluborlu, Gelendost, Senirkent, Gönen, Keçiborlu ve Sütçüler’dir. En yüksek nüfuslu ilçe Merkez iken en az nüfuslu ilçe ise Yenişarbademli ilçesidir. Uluborlu ilçesi, Isparta’nın en az nüfuslu 4.ilçesidir. Uluborlu sahibinden satılık bahçe ev ilanlarına filtreleme seçenekleri gelişmiş ve güvenilir bir emlak sitesi olan Emlakjet üzerinden güvenle ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Uluborlu Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.