Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yalvaçcancel
Ispartacancel

Isparta Yalvaç Satılık Daire

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Yalvaç Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler 

Yalvaç satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Yalvaç ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtabilecek kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Bu ilçenin göze çarpan bir tarafı meşhur Çınaraltı’dır. İlçe merkezinde yer alan bu çınar ağacı 1200 senesi civarında dikilmiştir. 11 Mayıs 1992 tarihinden beri de koruma altındadır. 

Yalvaç Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Yalvaç ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. Akdeniz Bölgesi’nin batı tarafında, Göller Yöresi’nin ise en kuzey ucunda yer almaktadır. Isparta’nın Merkez ilçesinden hemen sonra en büyük ilçesidir. İlin de en kuzey tarafında bulunmaktadır. Isparta il merkezine 105 kilometre uzaklıktadır ve şehrin kuzeydoğu tarafında bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.415 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.150 metredir. İlçenin neredeyse yarısı tarım arazileri ile kaplıdır. Tarım arazileri dışında ormanlık alanlar, yerleşim yerleri, göl alanları ve son olarak da mera ve çayır alanları ilçenin arazisinin bütününü meydana getirmektedir. İlçe, Sultan Dağları eteklerinde kurulmuştur. İlçe sınırları içerisinde yer alan tek göl Hoyran Gölü’dür. Yalvaç ilçesi Antalya iline 230 kilometre, Konya iline 180 kilometre ve Akşehir’e 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • İlçenin doğu yönünde Akşehir bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Senirkent ilçesi ve Afyonkarahisar iline bağlı olan Çay ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Sultandağı ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Şarkikaraağaç ve Gelendost ilçeleri bulunmaktadır.

Yalvaç Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Yalvaç satılık ev düşünenler için ilçede Akdeniz ikliminden etkilenmiş bir karasal iklim görülür. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçer. İlçe ekonomisi çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerine bağlıdır. Bunun dışında tekstil ve konfeksiyon faaliyetleri de ilçe ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmaktadır. Madencilik açısından barit, alüminyum ve olivin çıkartılır. Bazı bölgelerde kömür de çıkartılabilir. Mermer üretim tesisleri mevcuttur. 

Yalvaç Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalle Seçenekleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yalvaç ilçesinde toplam 46.646 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,89’u kadın olup geriye kalan %49,11’ini erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus verilerine göre, ilçedeki nüfus gidişatı azalma yönünde ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-0,38 şeklinde ölçülmüştür.

Yalvaç ilçesine bağlı olan toplam 32 adet mahalle ve 37 adet köy bulunmaktadır. Yalvaç satılık ev arayan kişilerin tercih edebileceği mahallelerin bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • Zafer Mahallesi,
  • Kaşyukarı Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Pazar Aşağı Mahallesi,
  • Müderris Mahallesi,
  • Leblebiciler Mahallesi.

Eğer siz de Yalvaç Zafer Mahallesi satılık ev arıyorsanız ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.