/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenişarbademlicancel
Ispartacancel

Isparta Yenişarbademli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yenişarbademli Satılık Daire Arayanlara İlçe Kılavuzu

Yenişarbademli satılık daire arayan takipçilerimiz için bölge hakkındaki detayları bu yazıda paylaştık. Yenişarbademli, Isparta ilinin bir ilçesidir. İlçe, Beyşehir Gölünün batısında Toros dağlarının kuzey uzantısı olan Anamas Dağları ile birleşir. Doğusunda Beyşehir, batısında Aksu ve kuzeyinde Şarkikaraağaç ilçeleri ile çevrilidir. Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında kara iklime yakın bir iklimdedir. Coğrafi şartların uygun olduğu Yenişarbademli, tarih boyunca birçok uygarlığa sahne olmuştur. Yapılan araştırmalara göre, M.Ö. 4000 yıllarında Etiler M.Ö. 1500 yıllarında Frigyalılar, M.Ö. 800 yıllarında İyonlar, M.Ö. 600 yıllarında Lidyalılar, M.Ö. 446 yıllarında Persler, M.Ö. 190 yıllarında Romalılar, MS 395 yıllarında Bizanslar bölgede egemen olmuşlardır. 1071 Malazgirt zaferinden sonra 1142 yıllarında Selçuklu topraklarına katılmıştır. Yenişarbademli, 1990 yılında ilçe olmuştur. 

Yenişarbademli Satılık Daire Bakanlara bölge Rehberi

Yenişarbademli ilçesi olağanüstü bir güzelliğe sahiptir. İlçe çok sayıda doğal güzelliğe ve tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Siz de ilçedeki bu doğa harikası bölgeleri ziyaret edebilir ilçe hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İlçedeki önemli yerlerden biri olan Pınargözü Mağarası, Yenişarbademli ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta yer alan mağara 15 kilometre uzunluğa sahip olan ülkemizin en uzun mağarasıdır. Mağaranın içinde birçok büyük çağlayan bulunur. Aynı zamanda mağarada şelaleler, gölcükler, damlataş havuzları vardır. Çevresinde yaklaşık 213 bitki türü bulunan Pınargözü Mağarası birçok güzelliği içerisinde bulunduran olağanüstü bir yerdir. Kubad-ı Abad Sarayı, Yenişarbademli ilçe merkezine 2,5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Anadolu Selçukluların sivil mimarideki en önemli yapılarından biridir. Büyük bir yapıya sahip olan Kubad-ı Abad Sarayından günümüze yalnızca duvar kalıntıları ulaşmıştır. Kız Kalesi Adası, Kubad-ı Abad Sarayının 3 kilometre kuzeydoğusunda Beyşehir Gölünde bulunur. Ülkemizin Manyas’tan sonra en önemli kuş cennetidir. Dedegöl Dağı, Yenişarbademli ilçe sınırlarında yer alan Dedegöl Dağı Isparta ilinin en yüksek tepesidir. Dedegöl Dağının zirvesinde yılın on bir ayı kar görülmektedir. Dedegöl Dağı kamp, dağcılık, tırmanma ve doğa yürüyüşü gibi sporlar için oldukça tercih edilmektedir. Burada her yıl dağcılık şenlikleri düzenlenir. Doğa ile iç içe bir gezi için Dedegöl Dağını ziyaret edebilirsiniz. Karagöl, Dedegöl Dağının doğusunda Kurucuova sınırları içinde yer alır. Karagöl 2500 metrekare büyüklüğe sahip bir buzul gölüdür. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan Karagöl, sadece Karagöl’ün çevresinde ve Dedegöl Dağının eteklerinde bulunan Dedegül çiçeği ile özel bir yere sahiptir.

Yenişarbademli Satılık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

1 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 2.300’dür. İlçe nüfusunun %49,3’ünü erkekler ve %50,7’sini kadın nüfus oluşturmaktadır. Nüfusun önceki yıla göre artış oranı %9,73 iken artış miktarı ise 204’dür. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 2.096’dır. Siz de ev sahibi olmak istiyorsanız örneğin Yenişarbademli satılık ev için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Yenişarbademli Satılık Daire Arayanlara Bölgenin Mahalle Ve Köyleri

İlçenin 4 mahallesi vardır. Yenişarbademli satılık daire bakabileceğiniz başlıca mahalleleri;

  • Yenice Mahallesi,
  • Gündoğdu Mahallesi,
  • Yenicami Mahallesi ve 
  • Pınarbaşı Mahallesidir.

EmlakJet ev arayışlarınızı en hızlı şekilde yapmanız için burada. Bütçenize uygun ve isteklerinize uyan evi Isparta Yenişarbademli satılık ev ilçelerindeki ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.