Emlakjet

Bağcılar Demirkapı Mahallesi Satılık Daire

araması için 41 ilan bulundu
search
Demirkapı Mahallesicancel
Bağcılarcancel
İstanbulcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Demirkapı Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Demirkapı Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bağcılar Demirkapı Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Demirkapı Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Demirkapı Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Demirkapı Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bağcılar ilçesinde yer almaktadır. Demirkapı Mahallesi’nin etrafında Altınbaş Üniversitesi bulunmaktadır. Başakşehir, Küçükçekmece ve Fatih semtleri, Bağcılar’ın etrafında olan semtler arasında yer almaktadır. 

Bağcılar Demirkapı satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Demirkapı Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. E-80 ve 0-5 numaralı karayolu hatlarına olan yakınlığı sebebi ile, mahalleye ulaşım diğer bölgelere kıyasla daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenimahalle Metro/Ateştuğla-Beyazıt: 92B numaralı otobüs hattı,
  • Yenimahalle Metro/Ateştuğla-Mecidiyeköy: 92Ş numaralı otobüs hattı,
  • Yenimahalle Metro/Ateştuğla-Beyazıt: 97B numaralı otobüs hattı,
  • Yenimahalle Metro/Ateştuğla-Bakırköy: 98D numaralı otobüs hattı,
  • Yenikapı-Kirazlı: M1B numaralı metro hattı,
  • Topkapı-Otocenter arasındaki minibüs hattı.

Demirkapı Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Demirkapı Mahallesi sınırları içerisinde çok sayıda eğitim merkezi bulunmaktadır. Sebahattin Zaim İmam Hatip Ortaokulu, Piri Reis Ortaokulu, Karacaoğlan İlkokulu, Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ve Safir Okulları Bağcılar Kampüsü bu eğitim kurumlarından yalnızca birkaç tanesini meydana getirmektedir. Marmara Üniversitesi Kütüphanesi de bu mahallede bulunmaktadır. Mahallede birçok eczane konumlanmıştır. Dinî mekânlar arasında Akşemsettin Cami bulunmaktadır. Mahalledeki Ensar Parkı etrafa yeşillik katmaktadır.

Demirkapı Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Demirkapı Mahallesi’nde toplam 54.451 kişi yaşamaktadır. Bölgede ortalama bir daire 112 metrekaredir. Ortalama bir Demirkapı Mahallesi satılık ev fiyatı ise 328.933 Türk lirasıdır. 

İstanbul Bağcılar Demirkapı sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.