Emlakjet

İzmir Aliağa Satılık Daire

araması için 87 ilan bulundu
search
Aliağacancel
İzmircancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aliağa Satılık Daire Arayanlar İçin Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için tercih ettikleri şehir ile ilgili merak edilen tüm bilgileri içeren ilçe rehberi hazırlıyor. Aliağa satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler, nüfusu, mahalleleri, ulaşım koşulları, okulları, hastaneleri ve konut satış piyasasını içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor. Aliağa; Türkiye’nin Batısında Ege Bölgesinde bulunan ve ülkenin en gelişmiş 3. ili olan İzmir’in ilçelerinden biridir. Çandarlı Körfezinin kıyısında bulunan ilçenin çevresinde; 

 

 • Güneyinde Foça, Menemen, 
 • Kuzeyinde Bergama, 
 • Doğusudna Manisa ili,
 • Batısında Çandarlı Körfezi bulunmaktadır. 

 

Menemen ilçesine bağlı olan Aliağa 1982 yılında ilçe olmuştur. Daha önceleri ekonominin ana faaliyeti tarım iken, devlet ve özel sektör yatırımlarının çoğalmasıyla sanayi ve liman şehri olmaya başlamıştır. İlçenin iklim özellikleri tipik Ege bölgesi iklimi olan Akdeniz iklimidir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlıdır. Toplam yüzölçümü 261 kilometrekaredir. İl plaka kodu 35, il telefon alan kodu 232, ilçe posta kodu 35800’dür. Aliağa satılık daire arayanlar için 2018 yılı nüfus verileri 95.392’dir. Bu nüfus 52.320 erkek ve 43.392 kadından oluşmaktadır. Geniş bir plaj alanına ve kuş cenneti doğal ortamına sahip olan ilçe daha çok yerli turistlerin tercih ettiği ilçelerden birisidir. 

 

Aliağa Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

İlçede Aliağa satılık konut arayabileceğiniz toplam 29 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Atatürk Mahallesi, Siteler Mahallesi, Yukarı Şehitkemal Mahallesi, Bahçedere Mahallesi, Yeni Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Çıtak Mahallesi, Yüksekköy Mahallesi, Karakuzu Mahallesi, Çoraklar Mahallesi, Güzelhisar Mahallesi, Hacıömerli Mahallesi, Kalabak Mahallesi, Kapukaya Mahallesi, Horozgediği Mahallesi, Yenişakran Mahallesi, Yalı Mahallesi, Bozköy Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kazım Dirik Mahallesi, B. Hayrettin Paşa Mahallesi, Çaltılıdere Mahallesi, Kültür Mahallesi, Samurlu Mahallesi, Şehitkemal Mahallesi, Uzunhasanlar Mahallesi. En çok tercih edilen semtlerinden biri olan Aliağa satılık daire Yeni Mahalle ilanları için listeleme sayfamızdan mahalle filtrelemesini kullanabilirsiniz.

 

Aliağa Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Fiyatları

İzmir’in gelişmeye devam eden ilçelerinden biri olan Aliağa’da konut projeleri hızla devam etmektedir. En güncel konut projelerinden ev satın alabileceğiniz bazıları;

 

 • İZPEK, İzpek Station
 • İZPEK, Myvista Aliağa
 • Gayda İnşaat, Myrina Park

 

Bölgede en çok tercih edilenlerden biri olan Aliağa satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilir ve denize yakın doğal güzellikleriyle iç içe bir hayata sahip olabileceğiniz evinizi kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Emlakjet 2019 yılı Mart ayı Bölge Raporu verilerine göre ilçede toplam 42.109 adet konut bulunmakta ve bu konutlarda hane halkı 3,51 kişi olarak hesaplanmıştır. Aliağa satılık daire arayanlar için konut satış fiyatlarında; bulunduğu semte ya da denize yakınlığı gibi pek çok farklı etkene göre fiyat değişikliği gösterebilmektedir. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 1+1 55 metrekare daire satış fiyatı ortalama 195.525 TL,
 • 2+1 100  metrekare daire satış fiyatı ortalama 246.900 TL,
 • 3+1 130  metrekare daire satış fiyatı ortalama 286.520 TL,
 • 4+1 200 metrekare daire satış fiyatı ortalama 428.000 TL,
 • 5+2 243 metrekare daire satış fiyatı ortalama 425.736 TL’dir. 

 

Aliağa Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ulaşım Koşulları

İzmir ili içerisinde ulaşımı Metro, İzban ile raylı sistemler, Belediye ve Halk otobüsleri, dolmuş ve taksiler ile karayolu ulaşımı aynı zamanda vapur ile denizyolu ulaşımı sağlanabilmektedir. İzmir merkezden Aliağa’ya Metro ile ulaşım sağlanabilmektedir. Aliağa satılık konut almayı düşünenler için Alsancak Gar istasyonundan başlayıp Menemen’den aktarma ile Aliağa’ya ulaşılabilmektedir. Aliağa ile Bergama arasında da metro hattı bulunmaktadır. Ulaşım için İzmirimkart elektronik kartı kullanılmaktadır. Muhteşem deniz manzarası, ulaşım kolaylığı ve gelişmiş sanayisi ile şehirde en çok tercih edilen emlakçılardan ya da sahibinden Aliağa’da Kazım Dirik Mahallesi satılık daire ilanlarını inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.