Emlakjet

İzmir Karaburun Satılık Daire

araması için 16 ilan bulundu
search
Karaburuncancel
İzmircancel

Karaburun Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Merak Edilen Tüm Bilgiler

Emlakjet.com sahip olduğu binlerce ilan ile en hızlı ve konforlu şekilde yardımcı olarak aradığınız evi bulmanıza yardımcı oluyor. Karaburun satılık daire arayışında olanlar için ilçenin genel özellikleri; nüfusu, yüzölçümü, iklimi, mahalleleri, meşhur yerleri ve konut satış piyasası gibi pek çok bilgiyi içeren ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

 

İzmir’in Karaburun Yarımadasından ismini alan bir sahil ilçesidir. Karaburun’un İskele semtinin önünde Büyük Ada ve Burgaz semtinin arkasında Küçük Ada bulunmaktadır. İlçe merkezi 4 bölüme ayrılmıştır bunlar; Kaza, Burgaz Arkası, Bodrum ve İskeledir. Kordon boyu olarak bilinen ve yürüyüş parkurlarına sahip olan İskele Kaza’nın balıkçı barınağının bulunduğu yere denilmektedir. Yaz mevsiminde dalışların yapıldığı ve restaurantların bulunduğu yerdir. Bodrum semti en işlek plajının bulunduğu yerdir ve her yıl binlerce tatilciyi ağırlamaktadır. Burgaz semti ise dah çok yazlık evlerin bulunduğu arka tarafta bulunur.

 

İç denize bakan kısımının karşı tarafında Foça, Küçükbahçe ve Çeşme ilçeleri ile de karşı karşıya bulunmaktadır. Toplam yüzölçümü 447 kilometrekare olan ilçenin rakımı 50 metredir. 2018 yılı verileirne göre nüfusu 10.603 kişi ile İzmir’in en düşün nüfusa sahip olan ilçesi konumundadır. İzmir il merkezine 106 kilometre uzaklıkta olan Karaburun satılık konut almayı düşünenler için yakınında bulunan diğer ilçeler şunlardır; 

 

 • Kuzey, batı ve doğusunda Ege Denizi ile çevrilidir.
 • Güneyinde Urla İlçesi ile sınırdır. 

 

Karaburun Satılık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

 

 • Yayla Mahallesi
 • Sarpıncık Mahallesi
 • Anbarseki Mahallesi
 • Bozköy Mahallesi
 • İnecik Mahallesi
 • Kösedere Mahallesi
 • Saip Mahallesi
 • Mordoğan Mahallesi
 • Tepeboz Mahallesi
 • Salman Mahallesi
 • Parlak Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • İskele Mahallesi
 • Küçükbahçe Mahallesi
 • Hasseki Mahallesi
 • Eğlenhoca Mahallesi

 

Karaburun İnecik Köyü satılık ev ilanları gibi pekçok yazlık evlerin bulunduğu bölgelerde araştırma yapmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Karaburun Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre Karaburun ilçesinde toplam 17.490 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda hane başına 2,74 kişi yaşamaktadır. Karaburun satılık daire arayanlar için konut satış piyasasında ortalama alan 120 metrekare, ortalama birim fiyatı 3.581 TL’dir. Konut geri dönüş süresi ortalama 23 yıl olarak hesaplanmıştır. Tercih edeceğiniz bölgelerde bulunan sosyal alanlara ve deniz manzarası gibi pek çok farklı özelliğe göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 2+1 90 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 331.470 TL,
 • 3+1 120 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 409.800 TL’dir.

 

Her geçen gün modern müstakil konutların yapıldığı ve daha çok yeni inşaatların başladığı ilçede aradığınız evi kolay bulabilmek için Karaburun Kuyucak satılık yazlık gibi aranan ilanları listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Karaburun Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçenin Görülmesi Gereken Yerleri

Karaburun doğal güzellikleri, iskeleleri, koyları ve küçük balıkçı restoranları ile birlikte şirin bir sahil kasabası görünümündedir. Virajlı yolları ile araçla ulaşım zorlaşırken neredeyse her yerleşim noktasında bir iskele bulunmaktadır. Dik dağlı bir yapıya sahip olması sebebiyle kumsaldan çok kayalık yapıya sahiptir ve su altı zenginliği ile önem kazanmaktadır. Tüplü dalış ve tüpsüz olmak üzere birçok noktada dalış meraklılarının ilgisini çekmektedir. Kelebel ve çiçek fotoğrafçılığı için uygun bir doğası vardır. Aynı zamanda trekking ile ilgilenen yerli turistlerin vazgeçilmez noktalarından biridir. Sizde hayalinizdeki evi ya da yazlığı bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Karaburun Büyükkent Sitesi satılık yazlık ilanları gibi en çok tercih edilenleri listeleme sayfamızı ziyaret ederek keşfedebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.