Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ödemişcancel
İzmircancel

İzmir Ödemiş Satılık Daire

araması için 20 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İzmir Ödemiş Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com konut arayan vatandaşlara yardımcı olamaya devam ediyor. Konut arama sürecinin başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için oldukça iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Ancak günümüz koşullarında böyle durumlar için fazla vakit bulunmuyor. Ödemiş satılık daire arayışında olan vatandaşlar için Emlakjet ekibi olarak hazırlamış olduğumuz ilçe rehberimize göz atmadan satın alacağınız daireyi belirlemeyin.

 

Ödemiş ilçesi İzmir iline bağlı, yüzölçümü İzmir ilinin Bergama ilçesinden sonra en fazla olan ilçesidir. İzmir’in en kalabalık 12. ilçesi olarak belirlenen Ödemiş satılık daire arayan vatandaşların da yoğun olarak tercih ettiği bölgelerdendir. İzmir ili içerisinde yer alan merkez ilçelerden sonra en büyük ilçe olma özelliği taşıyan Ödemiş, tarihte önemli yer edinmiş birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yunanca Eudaimos ve Adamis sözcüklerinden meydana gelen Ödemiş ismi, bir başka görüşe göre de Teke Türkmenlerine bağlı Ödemiş oymağından gelmektedir. Tarımsal üretim anlamında ülke içerisinde 13. sırada yer alan ilçe, 2018 TÜİK verilerine göre 132 bin 511 kişilik bir nüfusa sahiptir. İzmir’e 113 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Ödemiş ilçesinden Küçük Menderes Nehri geçmektedir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Ödemiş satılık konut bakımından da oldukça zengin bir bölgedir.

 

Ödemiş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Ödemiş ilçe ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalı olup, bölge yüzölçümünün yüzde 36’sı tarım arazisidir. Başlıca tarım ürünleri olarak, patates, incir, zeytin, karpuz, kestane gibi ürünler ön plana çıkarken, bölgede fidan yetiştiriciliği de önemli bir geçim kaynağıdır. Ödemiş ekonomisine katkı sağlayan bir diğer ürün ise Ödemiş Deri Tulum Peyniri’dir. Bunların dışında bölgenin sanayi faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Bölgedeki sanayinin birçoğu tarımsal ham maddelere dayanırken bir kısmı da imalat sanayiye dayanmaktadır. Ödemiş satılık daire arayan vatandaşlar bu bölgede gerçekleştirilen sanayi faaliyetlerinin gelişimini yakından takip etmektedirler. Bunların yanı sıra bölgedeki tarım faaliyetleri dolayısı ile Ödemiş satılık müstakil ev arayışı da oldukça fazladır.

 

İzmir Ödemiş Satılık Daire Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

İzmir Ödemiş satılık konut arayışında olan vatandaşlar öncelikle metrekare fiyatlarını inceliyor. İlçede yer alan konutların ortalama metrekare alanı 145 metrekare olarak belirlenirken, ortalama metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.670 TL olarak tespit edildi. İlçede yer alan yapıların 73 bin 154 tanesi konut olarak tespit edilirken, 10 bin 266 adedi ise iş yeri olarak belirlendi. Bölgede yer alan konut tipine göre satış dağılımı ise şu şekilde:

 

 • 1+1: 124 bin 460 TL - 14 yıl
 • 2+1: 181 bin 60 TL - 20 yıl
 • 3+1: 252.590 TL - 24 yıl
 • 4+1: 278.784 TL - 22 yıl

 

Ödemiş Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Ödemiş, 2018 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 132 bin 511 kişilik bir nüfusa sahiptir. Bu nüfusun yüzde 49,80’i (65.990) erkek, yüzde 50,20’si (66.521) kadındır. İlçede toplam 99 mahalle yer almaktadır. Ödemiş satılık daire arayan vatandaşların ilçede tercih edebileceği başlıca mahalleler: İnönü Mahallesi,  Anafartalar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Süleyman Demirel Mahallesi, Kaymakçı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Bengisu Mahallesi, Üç Eylül Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Umurbey Mahallesi, Bademli Mahallesi, Ovakent Mahallesi, Emmioğlu Mahallesi, Birgi Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Bıçakçı Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Kuvvetli Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Çaylı Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Yolüstü Mahallesi, Kayaköy Mahallesi, Emirli Mahallesi, Gereli Mahallesi, Meşrutiyet Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Balabanlı Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olarak önce çıkan Ödemiş Zafer Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Ödemiş Satılık Daire
Akıncılar MahallesiAlaşarlı MahallesiAnafartalar MahallesiArtıcak MahallesiAtatürk MahallesiBademliBademli MahallesiBalabanlı MahallesiBayırlı MahallesiBebekler MahallesiBengisu MahallesiBeyazıtlar MahallesiBıçakçı MahallesiBirgiBirgi MahallesiBozcayaka MahallesiBozdağ MahallesiBucak MahallesiBülbüller MahallesiBüyükavulcuk MahallesiCevizalan MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağlayan MahallesiÇamlıca MahallesiÇamyayla MahallesiÇayır MahallesiÇaylı MahallesiÇobanlar MahallesiDemircili MahallesiDemirdere MahallesiDereuzunyer MahallesiDolaylar MahallesiEmirli MahallesiEmmioğlu MahallesiErtuğrul MahallesiGerçekli MahallesiGereli MahallesiGölcük MahallesiGüney MahallesiGünlüce MahallesiHacıhasan MahallesiHamam MahallesiHorzum MahallesiHürriyet MahallesiIşık Mahallesiİlkkurşun Mahallesiİnönü MahallesiKaradoğan MahallesiKarakova MahallesiKayaköy MahallesiKaymakçıKaymakçı MahallesiKazanlı MahallesiKemenler MahallesiKemer MahallesiKerpiçlik MahallesiKışla MahallesiKızılcaavlu MahallesiKızılca MahallesiKonaklı MahallesiKöfündere MahallesiKöseler MahallesiKurucuova MahallesiKutlubeyler MahallesiKuvvetli MahallesiKüçükavulcuk MahallesiKüçükören MahallesiKüre MahallesiMescitli MahallesiMeşrutiyet MahallesiMimar Sinan MahallesiMursallı MahallesiOcaklı MahallesiOğuzlar MahallesiOrhangazi MahallesiOrtaköy MahallesiOvacık MahallesiOvakent MahallesiÖdemişPirinççi MahallesiSekiköy MahallesiSeyrekli MahallesiSuçıktı MahallesiSüleyman Demirel MahallesiSüleymanlar MahallesiŞirinköy MahallesiTekke MahallesiTosunlar MahallesiTürkmen MahallesiTürkönü MahallesiUmurbey MahallesiUzundere MahallesiÜç Eylül MahallesiÜçkonak MahallesiÜzümlü MahallesiVeliler MahallesiYeniceköy MahallesiYeniköy MahallesiYeşilköy MahallesiYılanlı MahallesiYolüstü MahallesiYusufdere MahallesiZafer MahallesiZeytinlik
İzmir Ödemiş Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Ödemiş Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Ödemiş Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden İzmir Ödemiş Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Seferihisar Camikebir Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Seferihisar Mersin Alanı Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 İzmir Seferihisar Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden İzmir Seferihisar Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.