Emlakjet

İzmir Selçuk Satılık Daire

araması için 86 ilan bulundu
search
Selçukcancel
İzmircancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Selçuk Satılık Daire Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Selçuk satılık daire arayışınızda size yol göstermesi amacıyla ilçe hakkında genel bir araştırma yazısı hazırladık. Selçuk İzmir’in ilçelerindendir. İlin en güneyinde bulunur. Doğu tarafından Tire, kuzey tarafından Menderes ve Torbalı ilçeleriyle çevrilidir. Güneyinde Aydın ili bulunur. İlçenin batısında Ege Denizi vardır. İzmir merkezinin yaklaşık 74 kilometre uzaklığında yer alır. 277 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 16 metre civarlarındadır. İlçenin yüzölçümünün yaklaşık yarısın ormanlık alanlar oluşturur. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hüküm sürer. Kış ayları oldukça yağışlı geçen ilçede yaz ayları oldukça sıcaktır. Küçük Menderes Nehri, Kayser Dağı, Bülbül Dağı, Cevaşır Gölü, Belev, Gölü ve Maden Dağı bölgedeki önemli doğal güzelliklerdendir. İlçenin eski adı Ayasulukdur. Bölge 1304 tarihinde Aydınoğullarının egemenliği altına girmiştir. Daha sonra ise Osmanlı Devletinin çatısı altına girmiştir. 1914 yılında bölgenin ismi Selçuk olarak düzenlenmiştir. 1957 senesinde de İzmir’e bağlanmış ve ilçe konumuna getirilmiştir.

 

Selçuk satılık daire arayışınızın sonunda ilçede yaşamaya başladığınızda bölgenin tarihi güzellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İlçe Antik Çağın büyük önem taşıyan yerlerindendir. İlçedeki en önemli tarihi yapıların başında Efes Antik Kenti gelir. Efes Anti Kenti ülkemizdeki en çok ziyaretçi çeken tarihi yerlerdendir. Buraya her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist gelmektedir. Bu sayı yılda ortalama 1,5 milyondan fazladır. Elde edilen bulgulara göre Antik Kent Amazonlar tarafından kurulmuştur. Tarihi milattan önce 6000 yıllarındaki Cilalı Taş Devrine kadar dayanır. Kente ait kalıntılar bölgenin büyük bir bölümüne yayılmıştır. Ayrıca burada bulunan Selçuk Efes Müzesinde birçok önemli tarihi eser sergilenmektedir. Efes Antik Kenti ilçenin Atatürk Mahallesine yer alır. Siz de bu göz alıcı tarihi bölgenin yakınında yaşamak istiyorsanız Selçuk Atatürk mahallesi satılık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. Bunun dışında ilçede yer alan İsa Bey Camii, Bizans Su Kemerleri, Çukuriçi Höyüğü ve Meryem Ana Evi bölgedeki tarihi güzelliklerdendir. 

 

Selçuk Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

İlçenin toplam 14 mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 

 • Atatürk
 • Havutçulu
 • Çamlık 
 • Zeytinköy
 • 14 Mayıs 
 • İsabey
 • Belevi
 • Şirince
 • Acarlar 
 • Sultaniye 
 • Cumhuriyet
 • Zafer
 • Barutçu
 • Gökçealan 

 

Bu mahalleler arasında nüfus çoğunlukla Atatürk mahallesi, Cumhuriyet mahallesi, Zafer mahallesi ve 14 Mayıs mahallesinde toplanmıştır. Siz de bu mahallelerden birinde yaşamak ve oradan ev sahibi olmak istiyorsanız istediğiniz mahalleyi örneğin Selçuk 14 Mayıs mahallesi satılık daire ilanları şeklinde listeleme sayfalarımızdan kolayca aratabilirsiniz. 

 

Selçuk Satılık Daire Metrekare Fiyat Bilgileri

İlçedeki toplam konut sayısı 18.690’dır. Hane başına düşen kişi sayısı 2,96’dır. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre Selçuk satılık daire fiyatları ortalama 258.000 Türk lirasıdır. İlçede evler yaklaşık 120 metrekareden oluşur. Ortalama birim fiyat 2.150 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 23 yıldır. Yani evlerin satın alındıktan sonra kendi fiyatları geri ödeme süreleri yaklaşık 23 yıla denk gelir. Satılık dairelerin oda sayıları ve alanlarına göre ortalama satış fiyatları ise;

 

 • 1+1, 65 metrekare bir dairenin fiyatı 160.485 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekare bir dairenin fiyatı 210.000 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekare bir dairenin fiyatı 277.680 Türk Lirası

 

Yukarıda yer alan ortalama verilere de dayanarak siz de bütçenizi hazırlamaya başladıysanız hayalinizdeki eve EmlakJet sayesinde bir adım daha yaklaştınız demektir. İhtiyaç ve isteklerinize uygun olan ev için İzmir Selçuk satılık villa ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan hemen göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.