/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elbistancancel

Kahramanmaraş Elbistan Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Elbistan Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi 

Elbistan satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Yazıda semte dair bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Yazının sonun hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacak ve ilçenin coğrafi özelliklerinden demografisine kadar birçok farklı başlık hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Elbistan, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Kahramanmaraş iline bağlı on bir yerleşim biriminden yalnızca biridir ve aynı zamanda en kalabalık, en gelişmiş üçüncü ilçesidir. Elbistan kent nüfusunun yaklaşık olarak %12.45’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, zengin maden yatakları ve rezervleri ile bilinmektedir. Roma ve Bizans dönemlerinde Plasta ismi ile bilinen şehir, Osmanlı hakimiyetine girdikten sonra Albıstan olarak isimlendirilmiştir. IV. Murad’ın Bağdat seferinden sonra Osmanlı’nın sınırlarına katılan semtte, birçok önemli tarihçi ve bilim insanı yetiştirilmiştir.

Elbistan Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Elbistan satılık konut düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz.   Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuya etkide bulunmaktadır. Elbistan ilçesinin toplam yüzölçümü 2547 kilometre olarak hesaplanmıştır. Semt, şehrin en geniş yüzölçümüne sahiptir ve çok geniş araziler üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1150 metredir. Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin kesiştiği noktada yer alan semtin merkezinden Ceyhan nehri doğar ve bu nehir Akdeniz’e dökülür. İlçe Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. Semtin kuzeyinde Darende ve Gürün, güneyinde Nurhak ve Ekinözü, doğusunda Malatya şehri, Doğanşehir ve Akçadağ ilçesi, batısında ise yine Kahramanmaraş’a bağlı olan Afşin ve Göksun semtleri ile çevrilidir. İlçenin ekonomisi tarıma ve tarıma dayalı ticarete dayalı olarak gelişmiştir. İlçede şeker fabrikaları da bulunmaktadır. Tarıma dayalı sanayileşme ile birlikte semtte termik santrallerde kurulmuştur. Elbistan satılık ev tercih edeceklerin tüm bu koşulları bir arada düşünmesi son derece önemlidir.

Elbistan Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

Her yıl açıklanan TÜİK Raporları her bölgenin, ilin ve ilçenin nüfus yapısı hakkında bilgi verir. Elbistan ilçesinin nüfusu 2019 yılının Şubat ayında açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere  göre, 142.548 kişiyeulaşmış vaziyettedir.. Semtte yaşayanların %51.12’iı erkek, %448.88’i kadındır. İlçe, cumhuriyetin ilanından çok önce kurulmuştur. İlçenin nüfusu 2008-2017 yılları arasında önemli artışlar göstermiştir. Ancak bugün durgun bir görünüm sergilemektedir. Bu nedenle ilçedeki popülasyonun nüfus artış hızı yaklaşık olarak -%0.16 olarak hesaplanmıştır. İlçe tam doksan iki mahalleden oluşmuştur. Kahramanmaraş Elbistan satılık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık.  Siz de kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir mahalleyi tercih ederek, araştırmalarınızı o bölgede  yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Kızılcaoba Mahallesi 
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Battalgazi Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Kümbet Mahallesi
 • Güneşli Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Karaelbistan Mahallesi
 • Tepebaşı Mahallesi
 • Orhan Gazi Mahallesi

Eğer Elbistan satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Elbistan satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda!  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Elbistan Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.