/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Göksuncancel

Kahramanmaraş Göksun Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Göksun Satılık Daire Bakanlara Özel Rehber

Göksun satılık daire arayışında olan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı sizler için araştırdık. Göksun, Kahramanmaraş il merkezine 89 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Yüzölçümü 1920 km²dir. 1908 yılında Kahramanmaraş iline bağlanmıştır. İlçe belediyesi 1908 yılında kurulmuştur. İlçenin en eski isimleri: Kokusus, Cocussus, Kokson, Koksen, Köksün, Göksun’dur. Orman bölgesinde olması sebebiyle kereste fabrikaları bulunur. Batısında Dibek Dağı, kuzeyde Binboğa Dağları yer almaktadır. Başlıca tarım ürünleri buğday, şekerpancarı, fasulye, nohut, elma, üzümdür.

Göksun Satılık Daire Arayanlara Gezi Kılavuzu

Göksun ilçesi yemyeşil eşsiz bir doğaya sahiptir. İlçede birçok tarihi yapı karşımıza çıkmaktadır. Göz alıcı doğası ve merak uyandıran tarihiyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Her geçen yıl daha fazla ziyaretçinin gelmeye başladığı ilçede siz de Göksun satılık ev ilanlarımıza bakarak ihtiyaçlarınıza uygun ev ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Göksun Höyük, Göksun ilçe merkezinde bulunmaktadır. Göksun Höyüğü 12 metre yüksekliğe sahiptir. Bu höyükte yapılan araştırmalarda M.Ö. 2500 yıllarına ait çanak ve çömlek bulunmuştur. Aynı zamanda yine aynı döneme ait Göksun Yazıtı olarak bilinen bir tarihi kalıntı bulunmuştur. Bu tarihi kalıntıyı İstanbul Arkeoloji Müzesinde ziyaret edebilirsiniz. Şimdilerde höyük su deposu olarak kullanılmaktadır. Höyük üzerinde yer alan ve Kalepark olarak anılan yer Göksun ilçesinin panoramik manzarasını seyredebilirsiniz. Aybastı Kalesi, Göksun ilçe merkezine bağlı Varsak ve Yağbasan Köyleri arasında Hançer Deresi kanyonunda bulunmaktadır. Kalenin antik dönemde kullanıldığı tahmin edilmektedir. Kalenin üzerinde demir madeni bulunmaktadır. Hamamgözü, Göksun ilçe merkezine bağlı Büyükkutlu ve Küçükçamurlu Köyleri arasında yer alan bölgede antik döneme ait kent kalıntıları bulunmaktadır. Günümüzde bu antik kentte; hamam kalıntısı, sur kalıntısı, kemer kalıntısı, kaya mezarlar ve tiyatro kalıntıları karşımıza çıkmaktadır. Büyük Kızılcık İçmesi, Göksun ilçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta Büyük Kızılcık Köyü yakınlarında yer alır. Yıkanılarak kullanıldığında cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Berit Gümüşkayalar Mağarası, Göksun ilçe merkezine bağlı olan ve ilçeye 35 kilometre uzaklıkta yer alan Ericek Kasabasında bulunmaktadır. Ericek Kasabasının Karnıyarık Mevkiinde 70 yerden kaynayan sular Esendere Çayını oluşturmaktadır. Bu mağara içinde traverten oluşumları, kolon ve havuzun içinde adacık bulunmaktadır. Gümüşkayalar Mağarası travertenleri ve adacıkları ile oldukça önemlidir.

Göksun Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 140 metrekareden oluşur. Göksun satılık daire fiyatları ise 149.660 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim fiyat 1.069 Türk lirasına denk gelir. Satılık dairelerin ortalama geri dönüş süreleri ise 26 yıldır. Oda sayılarına ve metrekarelerine göre kira fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 3+1, 145 metrekarelik bir daire 154.280 Türk Lirasıdır.

Satılık ev için bütçenizi hazırladıysanız size en çok uyan evler EmlakJet’te. İlgili ilanlara göz atarken ilçenin istediğiniz özelliklerdeki evlerine örneğin; emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Göksun şeklinde aratarak listeleme sayfalarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Göksun Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.