/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ovacıkcancel

Karabük Ovacık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ovacık Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Ovacık satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Ovacık ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve mahalleleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Ovacık Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Ovacık ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Karabük iline bağlıdır. Batı Karadeniz Bölümü'nde bulunmaktadır. Karabük il merkezine 47 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 392 km2'dir ve denizden yüksekliği de 1.100 metredir. İlçe sınırları içerisinde yer alan en yüksek yerler Boduroğlu Yaylası ve Kıraçtepe'dir (1.400 metre). Bu yerler, Ilgaz ve Köroğlu Dağları'nın bir uzantısı şeklindedir. İlçe arazisi ormanlık, engebeli, dağınık ve dağlık bir alan üzerindedir. İlçedeki ormanlarda, sarıçam, meşe, kayın ve karaçam gibi ağaç türleri görülebilmektedir. İlçenin önemli düzlüklerinden biri, Ovacık'ın kuzeyinden gelen Melan (Soğanlı) Çayı yatağı süresince doğu tarafa doğru uzanan Melan Ovası'dır. ilçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Araç ili bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Eskipazar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Safranbolu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı tarafında Karabük il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Çerkeş ve Atkaracalar ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu tarafında Bayramören ilçesi bulunmaktadır. 

Ovacık Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Durumu

Ovacık satılık konut düşünenler için ilçede hem karasal iklim hem de Karadeniz iklimi görülmektedir. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçerken yaz ayları serin ve yağışlı geçmektedir. Kış mevsiminde 90 ile 100 gün arası don görülmektedir. Kar yağışlı gün sayısı ise 50 ila 60 arasında değişmektedir. Yağışlı günler ise 50 ila 55 gün arasındadır. İlçeye bir yılda düşen yağmur miktarı 600 mm'dir. 

İlçe sakinleri büyük ölçüde tarım sektörü aracılığı ile geçimlerini elde etmektedir. Köylerde büyük bir kısım emekli olduğundan bir diğer gelir kaynağını da emekli maaşları oluşturmaktadır. Bu iki kaynak haricinde hayvancılık ve ormancılık faaliyetleri de görülmektedir. Ancak ticaret oldukça sınırlı olmak ile birlikte sanayi neredeyse hiç yoktur.

Ovacık Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ovacık ilçesinde toplam 5.085 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %52,25'i erkek olup geriye kalan %47,75'ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre, son bir senede ilçede büyük bir nüfus artışı yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %65,10 olarak tespit edilmiştir.

Ovacık ilçesine bağlı olan toplamda 1 adet mahalle ve 42 adet köy bulunmaktadır. Ovacık satılık köy evi arayan okuyucularımızın Merkez Mahallesi haricinde arasından tercih edebileceği en popüler lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Belen Köyü, 
 • Boyalı Köyü,
 • Kışla Köyü,
 • Koltuk Köyü,
 • Soğanlı Köyü.

Eğer siz de Ovacık satılık müstakil köy evi gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Ovacık Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.