Emlakjet

Karabük Satılık Daire

araması için 128 ilan bulundu
search
Karabükcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karabük Satılık Daire Tercih Edeceklere İl Rehberi

Karabük satılık daire almadan önce dikkat edilmesi gereken noktaların paylaşıldığı bu yazıda il hakkında merak edilenleri derledik. Karabük, Karadeniz bölgesinde bulunan illerimizdendir. Çevresinde Bartın, Bolu, Kastamonu, Zonguldak ve Çankırı illeri yer alır. 4.145 kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir. 1995 yılında Çankırı ve Zonguldak’ın arazilerin bir kısmının da alınmasıyla il konumuna getirilmiştir. 2007 yılında açılmış olan Karabük Üniversitesi şehrin önemli eğitim kurumları arasında yer alır. Bölgenin Karadeniz’de bulunmasıyla Karadeniz iklim tipi özellikleri görünürken kıyı şeridinden uzak kaldığı için karasal iklim tipi özellikleri de görülmektedir.

 

Karabük Satılık Daire Arayanlara Şehrin İlçeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

01.02.2019 TÜİK verilerine göre ilin toplamda 6 ilçesi bulunmaktadır. Her geçen gün nüfusu daha da artan şehrin nüfusu 248.014 ise kişiden oluşur. Şehrin en kalabalık ilçesi Merkez ve Safranbolu ilçeleridir. Nüfusu en az olan ilçeleri ise Ovacık ve Eflani ilçeleridir. En büyük ilçesi 790 kilometrekarelik yüzölçümüyle Karabük Merkez ve en küçük ilçesi 398 kilometrekarelik yüzölçümüyle Ovacık ilçesidir. Ev arayışınızda henüz hangi ilçeden almak istediğinize karar veremediyseniz Karabük satılık müstakil ev ve daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. İlin ilçeleri ise;

 

  • Safranbolu İlçesi, 
  • Eskipazar İlçesi,
  • Ovacık İlçesi, 
  • Eflani İlçesi, 
  • Karabük Merkez ve 
  • Yenice ilçeleridir.

 

Karabük Satılık Daire Fiyat Piyasası

Karabük satılık daire fiyatlarını bu başlık altında sizler için inceledik. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre Karabük’te evler ortalama 115 metrekarelik alana sahipler. Dairelerin ortalama satış fiyatı ise 165.600 TL olarak görülmektedir. Metrekare başına satış fiyatı ise 6 TL’ye denk gelmektedir. Evlerin ortalama geri dönüşü 23 yıldır. Bu da bir ev alıp kiraya verdiğinizde kendi fiyatını yaklaşık 23 senede çıkaracağı anlamına gelir. Evlerin alanlarına ve oda sayılarına göre satış fiyatlarına baktığımızda;

 

  • 1+1, 55 metrekareden oluşan bir daire 101.145 TL,
  • 2+1, 100 metrekareden oluşan bir daire 137.200 TL,
  • 3+1,130 metrekareden oluşan bir daire 177.190 TL ve
  • 4+1,180 metrekareden oluşan bir daire 291.060 TL’ye satılmaktadır.

 

Eğer ev arayışınız hala devam ediyorsa istediğiniz kriterlere uygun olan evi ararken emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Karabük Esentepe gibi seçenekler ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

 

Karabük Gezilecek Yerleri

Göz alıcı tarihi dokusuyla ve eski evleriyle Karabük her geçen ziyaretçilerin daha da ilgisini çekmektedir. Karabük’e geldiğinizde Tokatlı Kanyonunun muhteşem manzarası eşliğinde gezebilir, bölgede at binebilirsiniz, kristal teras çıkıp bütün kanyonun manzarasını seyredebilirsiniz. Terasın zemininin camdan olması sebebiyle kendinizi gökyüzünde hissedersiniz ve manzaranın tadını kesintisiz bir şekilde çıkarırsınız. Yenice’deki Şeker Kanyonunda yürüyüş ve kaya tırmanışı yapabilir,116 metre uzunluğunda olan İnce kaya Su Kemerini gezebilir ve çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bulak köyünde bulunan ve ülkemizin en uzun beşinci mağarası olması özelliğiyle de dikkat çeken Bulak Mencilis Mağarasındaki tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Tarihi milattan önce 800’lü yıllara kadar dayanan Hadrianapolis Antik Kentinde bulunan Bizans dönemine ait tarihi mezarları, kiliseleri sarnıçları, freskleri ve çeşitli eserleri görebilirsiniz. Safranbolu’ya geldiğinizde Unesco’nun Dünya Mirası listesine aldığı tarihi Safranbolu evlerini inceleyebilir, Safranbolu Hıdırlık tepesine gidip Safranbolu’nun manzarasını izleyebilir ve oradaki türbeleri ziyaret edebilirsiniz. Daha önceleri tüccarların mola yerlerinden olan Cinci hamamına gidebilirsiniz ve otel olarak da kullanılan bu yerde konaklayabilirsiniz. Yemeniciler Çarşısı Arastasını gezebilir ve oradan el yapımı hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Siz de eğer burada yaşamak istiyorsanız ya da bölgeye gelen turistlere kiralamak için yatırım amacıyla bir ev satın almak istiyorsanız Karabük Safranbolu satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.