/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karaman Ayrancı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Ayrancıcancel
Karamancancel

Ayrancı Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Ayrancı satılık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ayrancı, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman iline bağlı bir yerleşim birimidir. Karaman altı yerleşim biriminden meydana gelmiş küçük bir şehirdir. Ayrancı ise yüzölçümü bakımından kentin en büyük ikinci yerleşim birimidir. Aynı zamanda şehir nüfusunun yaklaşık %3.31’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kent merkezinden tam kırk dört kilometre uzakta yer alan semt, Konya iline de yakın bir konumda bulunmaktadır. İlçe Konya’nın ereğli semtinden yalnızca otuz kilometre uzakta bulunmaktadır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomiye sahip olan ilçe, Türkiye’nin en kurak coğrafi alanlarından birinin üzerine kurulmuştur. Bu sebeple de sulu tarım yapılmakta, modern tarım yöntemleri kullanılmaktadır.

Ayrancı Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o il veya ilçe ile daha da yakınlaştıracaktır. Bu nedenle Ayrancı satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmaları gerektiğini düşündük. Ayrancı ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Semtte bilinen ilk insan yerleşimi milattan önceki çağlarda başlamıştır.  Uzun yıllar Hititlerin egemenliğinde kalan ilçede daha sonra Frigyalılar hüküm sürmüştür. Daha sonra Tuvana Krallığı’nın eline geçen ilçede Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular egemenlik sürmüştür. Karamanoğulları Beyliğinin Fatih Sultan Mehmet döneminde alınması ile Osmanlı Devleti’nin sınırlarına dahil olmuştur. İlçe halkının önemli bir bölümü Avşar Türkmenlerinden oluşmaktadır. 1903 yılında semte Kırım Türkleri yerleştirilmiştir.  Kırım Türkleri’nin yaşadığı köy Osmaniye olarak adlandırılmıştır. İlçe, Cumhuriyet öncesi dönemde kurulmuştur. Cumhuriyetin ilanından sonra da statüsünü sürdürmüştür. Ayrancı satılık konut tercih edecekler, tarihle iç içe geçmiş sokaklar da yürüme şansı elde edecektir.

Ayrancı Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu ve Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan güncel TÜİK Raporuna göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı tam olarak 8338 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %50.16’sı erkek, %49.84’ü ise kadındır. İlçenin popülasyonu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. Ancak bu tarihten sonra artma eğilimi göstermiştir. Bugün popülasyonun artış hızı %2.20 civarındadır. Bu rakam, kent ortalamasına yakındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli dağıldığı ilçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Karaman Ayrancı satılık ev düşünenler için aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan yerleşim biriminde arayışınızı sürdürebilirsiniz:

  • Yeni Mahalle ( 1213 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık yerleşim birimidir.)
  • Dede Mahallesi
  • Ulu Mahalle
  • Musa Mahallesi (96 kişilik nüfusu ile ilçenin en küçük yerleşim birimidir. ) 

Eğer Ayrancı satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Ayrancı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.