Emlakjet

Kars Arpaçay Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Arpaçaycancel
Karscancel

Arpaçay Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Arpaçay satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Arpaçay ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve mahalleleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin adı, Zarşat sınırından geçen Arpaçayı Nehri'nden gelmektedir.

Arpaçay Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Arpaçay ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kars iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 605 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.675 metredir. İlçe sınırları içerisinde Kısır Dağı bulunmaktadır. İlçedeki su kaynakları ise Kars Çayı ve Telek Suyu'dur. İlçe arazisi engebeli bir karakteristiğe sahiptir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Ermenistan sınırı ve Akyaka ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Kars il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında Çıldır ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında ise Susuz ilçesi bulunmaktadır.

Arpaçay Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Arpaçay satılık ev düşünenler için ilçede karasal iklimin karakteristikleri genel olarak hakimdir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 19,7 santigrat derecedir. Kış aylarında ortalama sıcaklık -4,3 santigrat derecedir. Soğuk ve ılıman bir iklim vardır. Belirgin miktarlarda yağış görülür. En kurak zamanlarda bile, çoğu ilçeye nazaran çok daha fazla yağış düşer. Yıllık ortalama sıcaklık 5,1 santigrat derecedir. Bir senede düşen ortalama yağış miktarı ise 485 mm'dir. Ocak ayı en kurak ay olmak ile birlikte karların erimesi sayesinde Mayıs ayı en fazla yağış alan aydır. 

İlçe sakinleri tarım ve hayvancılık sektörleri ile gelirlerini elde etmektedir. Ancak tarımsal faaliyetler, hayvancılık amacı ile yapılmaktadır. Sulama ile birlikte pancar üretimi de artmaya başlamıştır. 

Arpaçay Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Arpaçay ilçesinde toplam 17.373 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,96'sı erkek olup geriye kalan %48,74'ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre ilçenin nüfus gidişatı genel bir düşüş içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,33 olarak tespit edilmiştir.

Arpaçay ilçesine bağlı olan toplamda 4 adet mahalle ve 48 adet köy bulunmaktadır. Arpaçay satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Bahçeler Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Yalınçayır Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi.

Eğer siz de Arpaçay sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Arpaçay Satılık Daire
Akçakale Köyü Satılık DaireAkçalar Köyü Satılık DaireAkmazdam Köyü Satılık DaireArslanoğlu Köyü Satılık DaireAtcılar Köyü Satılık DaireAydıngün Köyü Satılık DaireBacıoğlu Köyü Satılık DaireBahçeler Mahallesi Satılık DaireBardaklı Köyü Satılık DaireBozyiğit Köyü Satılık DaireBurcalı Köyü Satılık DaireBüyükçatma Köyü Satılık DaireCarcı Köyü Satılık DaireCarcıoğlu Köyü (Carcıoğlu Afet Evleri Mahallesi) Satılık DaireCarcıoğlu Köyü Satılık DaireÇanaksu Köyü Satılık DaireDağköyü Köyü Satılık DaireDeğirmenköprü Köyü Satılık DaireDoğruyol Köyü Satılık DaireGediksatılmış Köyü Satılık DaireGöldalı Köyü Satılık DaireGönülalan Köyü Satılık DaireGülyüzü Köyü Satılık DaireGüvercin Köyü Satılık DaireHasançavuş Köyü Satılık DaireKakaç Köyü Satılık DaireKarakale Köyü Satılık DaireKaraurgan Köyü Satılık DaireKardeştepe Köyü Satılık DaireKıraç Köyü Satılık DaireKoçköyü Köyü (Gaziler Mahallesi) Satılık DaireKoçköyü Köyü (Gültepe Mahallesi) Satılık DaireKoçköyü Köyü (Orta Mahallesi) Satılık DaireKuyucuk Köyü Satılık DaireKuzgunlu Köyü Satılık DaireKüçükboğaz Köyü (Kışla Mahallesi) Satılık DaireKüçükboğaz Köyü Satılık DaireKüçükçatma Köyü Satılık DaireKümbet Köyü Satılık DaireMelikköyü Köyü Satılık DaireMescitli Köyü Satılık DaireMeydancık Köyü Satılık DaireOkçuoğlu Köyü Satılık DaireOrta Mahallesi Satılık DairePolatköyü Köyü Satılık DaireSöğütlü Köyü Satılık DaireTaşbaşı Köyü Satılık DaireTaşdere Köyü Satılık DaireTaşköprü Köyü Satılık DaireTaşlıağıl Köyü Satılık DaireTelek Köyü Satılık DaireTepecik Köyü Satılık DaireTepeköy Köyü Satılık DaireTomarlı Köyü Satılık DaireYalınçayır Mahallesi Satılık DaireYeni Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.