Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kars Digor Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Digorcancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Digor Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere Semt Rehberi 

Digor satılık daire bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Digor, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars iline bağlı bir yerleşim birimidir. Digor, 1126 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha çok bilinen klasik bir ifade ile semtin rakımı yaklaşık olarak 1450 metredir. İlçenin doğusunda Ermenistan, batı ve kuzey bölümünde Kars’ın Merkez ilçesi, batı ve güneyinde ise Kağızman ilçeleri bulunmaktadır. Erzurum-Kars platosunun doğu ucunda yer alan semt, engebeli ve dağlık bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin en yüksek noktası Yağlıca Dağı’dır. Ondan sonra Hacı Halil Dağı gelmektedir. Bölgenin can suyunu Arpa Çay ile birleşen Digor Çayı getirmektedir.

Digor Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi ve sahip olduğu istihdam potansiyeli, o il veya ilçedeki emlak piyasasının geleceği üzerinde çok belirleyicidir. Ekonomisi güçlü olan yerleşim yerleşimlerinde, emlak piyasası bir hayli canlı ve hareketlidir. Digor satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin de bu sebeple semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede ekilebilen arazilerin ancak %5’ine sulu tarım yapılmaktadır. İlçe arazilerinin bir bölümü kuru tarım, bir bölümü ise sulu tarım arazilerinden meydana gelmektedir. İlçede yer alan çayır ve meralar hayvancılık faaliyetlerini kolaylaştırmış ve ucuzlaştırmıştır. Semtte 100 adet büyükbaş, 28200 adet küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Buna ek olarak arıcılık faaliyetleri de gelişmiştir. Semtte 800 kovan bulunmaktadır. Her yıl 100 ton bal üretilmektedir. Hem hayvancılık da hem de tarım da engebeli arazi koşulları işleri zorlaştırmaktadır. Bu nedenle Digor satılık konut tercih edeceklerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurması iyi olacaktır.

Digor Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, semtte hayatını devam ettirenlerin sayısı 22.282 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun 11.643’ü erkek, 10.639’u ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. İlçe, 1953 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuştur. İlçenin popülasyonu 2012 tarihinden sonra sürekli olarak azalmıştır. Semtin nüfus artış hızı -%1.69’una ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, iki mahalle ve otuz yedi köyden meydana gelmiştir.Kars  Digor satılık ev düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını seçerek, araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Merkez Mahallesi
 • Alem Köyü
 • Arpalı Köyü 
 • Bacalı Köyü 
 • Başköy Köyü 
 • Çatak Köyü 
 • Derinöz Köyü 
 • Eren Köyü 
 • Oyuklu Köyü 
 • Şenol Köyü
 • Varlı Köyü 
 • Yaylacık Köyü 

Eğer Digor satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Digor satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.