Emlakjet

Kars Digor Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Digorcancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Digor Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere Semt Rehberi 

Digor satılık daire bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Digor, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars iline bağlı bir yerleşim birimidir. Digor, 1126 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha çok bilinen klasik bir ifade ile semtin rakımı yaklaşık olarak 1450 metredir. İlçenin doğusunda Ermenistan, batı ve kuzey bölümünde Kars’ın Merkez ilçesi, batı ve güneyinde ise Kağızman ilçeleri bulunmaktadır. Erzurum-Kars platosunun doğu ucunda yer alan semt, engebeli ve dağlık bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin en yüksek noktası Yağlıca Dağı’dır. Ondan sonra Hacı Halil Dağı gelmektedir. Bölgenin can suyunu Arpa Çay ile birleşen Digor Çayı getirmektedir.

Digor Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi ve sahip olduğu istihdam potansiyeli, o il veya ilçedeki emlak piyasasının geleceği üzerinde çok belirleyicidir. Ekonomisi güçlü olan yerleşim yerleşimlerinde, emlak piyasası bir hayli canlı ve hareketlidir. Digor satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin de bu sebeple semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede ekilebilen arazilerin ancak %5’ine sulu tarım yapılmaktadır. İlçe arazilerinin bir bölümü kuru tarım, bir bölümü ise sulu tarım arazilerinden meydana gelmektedir. İlçede yer alan çayır ve meralar hayvancılık faaliyetlerini kolaylaştırmış ve ucuzlaştırmıştır. Semtte 100 adet büyükbaş, 28200 adet küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Buna ek olarak arıcılık faaliyetleri de gelişmiştir. Semtte 800 kovan bulunmaktadır. Her yıl 100 ton bal üretilmektedir. Hem hayvancılık da hem de tarım da engebeli arazi koşulları işleri zorlaştırmaktadır. Bu nedenle Digor satılık konut tercih edeceklerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurması iyi olacaktır.

Digor Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, semtte hayatını devam ettirenlerin sayısı 22.282 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun 11.643’ü erkek, 10.639’u ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. İlçe, 1953 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuştur. İlçenin popülasyonu 2012 tarihinden sonra sürekli olarak azalmıştır. Semtin nüfus artış hızı -%1.69’una ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, iki mahalle ve otuz yedi köyden meydana gelmiştir.Kars  Digor satılık ev düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını seçerek, araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Merkez Mahallesi
 • Alem Köyü
 • Arpalı Köyü 
 • Bacalı Köyü 
 • Başköy Köyü 
 • Çatak Köyü 
 • Derinöz Köyü 
 • Eren Köyü 
 • Oyuklu Köyü 
 • Şenol Köyü
 • Varlı Köyü 
 • Yaylacık Köyü 

Eğer Digor satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Digor satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Digor Satılık Daire
Alem Köyü Satılık DaireArpalı Köyü Satılık DaireAşağıbaşköy Köyü Satılık DaireBacalı Köyü Satılık DaireBaşköy Köyü Satılık DaireBayırbağı Köyü Satılık DaireBostankale Köyü Satılık DaireCelalköy Köyü Satılık DaireÇatak Köyü Satılık DaireDağpınar Bld. (Merkez Mahallesi) Satılık DaireDerinöz Köyü Satılık DaireDolaylı Köyü (Çarıkçı Mahallesi) Satılık DaireDolaylı Köyü (Çukurca Mahallesi) Satılık DaireDolaylı Köyü (Merkez Mahallesi) Satılık DaireDüzgeçit Köyü Satılık DaireEren Köyü Satılık DaireGülhayran Köyü Satılık DaireHalıkışlak Köyü Satılık DaireHasancan Köyü Satılık DaireHisarönü Köyü Satılık DaireKarabağ Köyü Satılık DaireKarakale Köyü Satılık DaireKırdamı Köyü Satılık DaireKilittaşı Köyü Satılık DaireKocaköy Köyü Satılık DaireKöseler Köyü Satılık DaireMahirbey Köyü Satılık DaireMerkez Mahallesi Satılık DaireOyuklu Köyü Satılık DaireSaklıca Köyü Satılık DaireSorguçkavak Köyü Satılık DaireSorkunlu Köyü (Nebiyurdu Mahallesi) Satılık DaireSorkunlu Köyü Satılık DaireŞatıroğlu Köyü Satılık DaireŞenol Köyü Satılık DaireŞirinköy Köyü Satılık DaireTürkmeşen Köyü Satılık DaireUzunkaya Köyü Satılık DaireVarlı Köyü (Afetevler Mahallesi) Satılık DaireVarlı Köyü Satılık DaireYağlıca Köyü Satılık DaireYaylacık Köyü Satılık DaireYemençayır Köyü Satılık DaireYeniköy Köyü Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.