Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıkamışcancel
Karscancel

Kars Sarıkamış Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Sarıkamış Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Sarıkamış satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sarıkamış ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve mahalleleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Sarıkamış Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Sarıkamış ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kars iline bağlıdır. Kars il merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.971 km2'dir ve denizden yüksekliği de 2.102 metredir. Ortalama yüksekliği 1500 ila 2000 metre olan, yüksek bir plato özelliğindedir. İlçenin büyük bir kısmını sarıçam ormanları kaplamaktadır. Rakımın bu kadar yüksek olmasından ötürü, basıncı en düşük yerlerden biridir. İlçe içerisinde bulunan dağlar arasında Akbaba Dağı, Aladağ (Akdağ), Soğanlı Dağları, Kumru Dağı ve Balıklı Dağı bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Selim ve Kağızman ilçeleri bulunmaktadır. 
 • İlçenin batı yönünde Şenkaya ve Horasan ilçeleri bulunmaktadır. 
 • İlçenin güney yönünde Eleşkirt ve yine Horasan ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Selim ve Şenkaya ilçeleri bulunmaktadır. 

Sarıkamış Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sarıkamış satılık ev almayı düşünenler için ilçeye hakim olan genel iklim tipi karasal iklimdir. Kış mevsimi çok uzun geçer. Soğuk ve sert hava koşulları sık yaşanır. Yaz mevsimi kısa ve serin geçer. İlkbaharda yoğun yağışlar başlar ve bahar havası ancak o zaman hissedilir. Yıllık ortalama sıcaklık 3,4 santigrat derecedir. Kış aylarında sıcaklık -35 ve -40 santigrat dereceye kadar düşmektedir. Yaz aylarında da nadiren de olsa 31 santigrat derece sıcaklık yaşandığı olmuştur. 

İlçe insanları geçimlerini tarım, hayvancılık ve sanayi sektörleri ile elde etmektedir. İlçenin arazi koşulları, tarım faaliyetine pek de imkan tanımamaktadır. 

Sarıkamış Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sarıkamış ilçesinde toplam 42.683 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %53,80'i erkek olup geriye kalan %46,20'sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre ilçenin nüfus gidişatı genel bir düşüş içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-1,39 olarak tespit edilmiştir.

Sarıkamış ilçesine bağlı olan toplamda 8 adet mahalle ve 55 adet köy bulunmaktadır. Sarıkamış satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İnönü Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Şehitler Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Tepe Mahallesi.

Eğer siz de Sarıkamış sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.